Wpis z mikrobloga

(wszystkie zdjęcia - http://imgur.com/a/c61K8 )
Na wstępie chciałbym dodać, że zdaję sobie sprawę z tego, że ta aplikacja nie jest jakaś super-skomplikowana. Po prostu zanim o niej zapomnę, chciałbym napisać o niej kilka słów.

Małe #chwalesie chociaż (przed chociaż przecinek, ale nie wiem czy tag będzie wtedy działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) nie wiem czy jest tak naprawdę czym. Pokazuję Wam taką prostą aplikację, która jest troszkę podobna do Wykopu (w zasadzie jest zupełnie inna, ale obracamy się wokół źródeł informacji - lepszych lub gorszych).

Wykop polega na tym, że wykopek wrzuca coś interesującego lub nie, a miejska gawiedź (( ͡° ͜ʖ ͡°)) wydaje werdykt czy ma się to znaleźć na stronie głównej. Działa tutaj mechanizm ukochanej przez nas wszystkich demokracji, ponieważ to większość decyduje o tym, co oglądamy na pierwszej stronie. Pisząc projekt na zaliczenie pomyślałem sobie, że np. @NadiaFrance chciałaby przeglądać tylko wiadomości o Francji - oczywiście istnieje opcja śledzenia tagów, ale wciąż króluje tutaj większość. Swoją drogą całkiem sprytna ze mnie świnia i wplatam w ten tekst więcej tagów, żeby tylko się nachapać.

Do rzeczy: Aplikacja jest podobna do tej istniejącej już w Google, ale wydaje mi się, że tam nie ma aż takiej swobody dostosowywania źródeł czerpania informacji. Wpadłem na pomysł, by użytkownik mógł tworzyć kategorie i wrzucać do nich kanały RSS, które będą pobierać nam artykuły z portali, które codziennie przeglądamy. Zamiast tułać się po kilkunastu portalach dziennie możemy zbierać wszystko w jednym miejscu i jeżeli ocenimy coś za interesujące, to przechodzimy przyciskiem "Czytaj dalej" na stronę autora. #anime, #muzyka, #blog i inne tego typu sprawy, możemy importować informacje ze wszystkich stron, które udostępniają kanały RSS. Oczywiście to-to nie jest idealne, bo pisane po to, żeby zaliczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skrócona instrukcja obsługi:


Nie miałem pomysłu na zagospodarowanie strony głównej, tak więc w zakładce "Ustawienia" możemy wybrać jeden z dodanych kanałów, by był widoczny od razu po zalogowaniu się (załączone zdjęcie).

Cóż... Nie ma tutaj jeszcze interakcji użytkownik-użytkownik, ale gdyby była, to pewnie napisałbym moduły typu: dodaj do znajomych, zablokuj, śledź, poleć artykuł, napisz prywatną wiadomość + opcja czatowania, ale nie wydaje mi się, żeby ten projekt ujrzał światło dzienne. Zapewne pozostanie w mojej szufladzie do końca moich dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Technologie użyte do napisania:
1. Javascript
2. Angular 2
3. NodeJS
4. Inne, mniej ważne.

#programowanie #chwalesie #angularjs #angular2 #javascript
Pobierz Pariston - (wszystkie zdjęcia - http://imgur.com/a/c61K8 )
Na wstępie chciałbym doda...
źródło: comment_qEACg4QGiWGx1By7TgzEwwW3yq0eG9HZ.jpg
  • 10
@Kliko: bo mam chiński avatar, lubię chińskie bajki, podałem "anime" jako możliwość importowania powiadomień z każdego portalu serwującego odcinki, które udostępnia kanały RSS.

@MrEid: do strony z tą aplikacją? Zdjęcia pochodzą z serwera lokalnego. Jak już wspomniałem - projekt raczej nie ujrzy światła dziennego. Po prostu napisane na zaliczenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)