Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki spod tagu #motocykle . Przymierzam się do kupna motocykla sportowego tak do 12k w przedziale pojemności 500-750 i mam kilka pytań do was odnośnie kupna.
Będę wdzięczny za trochę informacji. ()

1. Czy znajdę coś ciekawego o powyższych kryteriach?
2. Czy w tej kategorii są motocykle, których lepiej się wystrzegać?
3. Na co zwracać uwagę przy zakupie takiego motocykla?
4. O co pytać odnośnie motocykla?
  • 30
@toczos:
1. prócz 2t to nie ma zadnego sporta w klasie 500. A tak to kawasaki, starsze gixery, cbr f4i np ale za dobra to te 12k bedzie trzeba polaczyc.
2. jesli chcesz sie bawic w stunt to kawasaki. i ogolnie wloskie motocykle maja czula elektryke (ale wg mnie i tak sa swietne :) )
3. wszystko to co w innym motocyklu + stan owiewek i stelazy. torowe dodatki = duze
@Stitch: Serio. Nie mam zbyt wielu doświadczeń przy sportowym motocyklu. Choć taki wybór wydawał mi się rozsądny przy jeździe po mieście. Bo do tego z założenia w dużej części ma być używany.
@toczos: to sport tym bardziej nie nadaje sie do miasta. Sporty są cholernie nieporęczne i niewygodne w miasto.
Długo jezdzisz? Jakimi pojemnosciami jezdziles?
@SuchyArbuz: dokladnie. I jestem pewien, ze Gixar napisze. ze blabla trzeba sie nauczyc jazdy sportem w miescie itp. ale to i tak nie o to chodzi. Najbardziej zwinne w miescie sa nakedy, pozycja ulatwia manewrowanie przy wolnych predkosciach. Zreszta najlepszy w miasto i tak jest skuter. Taka prawda, a dzikosc sporta w miescie i natychmiastowa reakcja na gaz, ciezar na rekach swiezemu na pewno nie pomoga.
@Jofiel: ale to nie zmienia faktu, ze efka to tez tylko sportowo turystyczne moto jak 500 i 400r i ciezar ma przeniesiony na ledzwia jak w nakedzie, a nie nadgarstki :P
@toczos: Jeżeli chodzi o horneta to jestem zadowolony, miałem okazję się przejechać gsrem 600 fazerem i bandziorem. Wszystkie są według mnie spoko i kwestia gustu który ty wybierzesz, na każdym masz wyprostowaną pozycję, ale jak chcesz od czasu do czasu śmignąć gdzieś w trasę to szukaj wersji z szybką/owiewką bo przy 200 potrafi nieźle gibnąć zwłaszcza przy wyprzedzaniu tirów. Horneta mogę śmiało polecić na dobry początek, ani to mocne ani słabe,