Wpis z mikrobloga

Nie wypada mi wstawiać swoich artykułów na główną, ale mam nadzieję że nie pogniewacie się jak udostępnię ten link tutaj, bo wydaje mi się, że wielu z Was ten temat może zainteresować :)

http://szaloneliczby.pl/20-miliardow-zlotych-ile-to-jest/

Tekst jest o tym ile to tak naprawdę jest te 20 miliardów złotych o których codziennie rozmawia się w telewizji. Zauważyłem, że niezależnie od tego czy ktoś popiera pomysł 500+, czy też nie, to trudno jest nam sobie wyobrazić czym tak naprawdę te pieniądze są. Niektórzy nawet mylą miliony z miliardami, mało kto potrafi te pieniądze odnieść do chociażby budżetu własnej gminy, więc świadomość społeczna w tym zakresie jest dość niska. Pomyślałem więc, że przeliczę tę gotówkę na całą masę różnych ciekawostek i muszę przyznać, że sam parę razy się zaskoczyłem :)

A na co Wy wydalibyście takie pieniądze? A może wolelibyście by zostały one po prostu w kieszeniach ludzi? :)

#szaloneliczby #ekonomia #ciekawostki
Pobierz SzaloneLiczby - Nie wypada mi wstawiać swoich artykułów na główną, ale mam nadzieję ż...
źródło: comment_HHXJaHX2efKIXMF3NCwQcHwzMgM722kk.jpg
  • 11
@pieczywowewiadrze: myślę ze początkowo wzrośnie ale za chwile spadnie bo developerzy będą budować ile się da. A jak nie to może niech państwo buduje,

Jednak to uzmysławia że te 20 mld zainwestowane w infrastrukturę mogło by zrobić więcej korzyści niż 500 zł na dziecko. W 4 lata mogliby pchnąć Polsce o przodu ale jednak nie bo głupich i naiwnych jest więcej i to oni głosują
@aso824: W sumie to celem nie było pokazanie czy ten pomysł jest sensowny czy nie ;) Celem było pokazanie skali tego projektu, o której mało kto ma pojęcie. A ocenę samego programu musi już zrobić każdy sam w swoim zakresie :)
@SzaloneLiczby: dla mnie takie rozdawnictwo to bezsens, patologia będzie rosła i rosła.
lepiej byłoby dać jakieś odliczenie podatku od np. karnetów dla dzieciaków na basen lub na kursy języka obcego, wycieczki, bilety do kina itd.
lub podniesienie kwoty wolnej od podatku chociaż do 15 000 zł brutto lub 12 x miesięczna minimalna krajowa = 22 200 zł brutto
20 miliardów można lepiej rozdysponować, a nie rozdawać na lewo i prawo
@kopek: To już jest inna sprawa, to akurat nie moja działka by to oceniać :) Tak jak wyżej wspomniałem - mnie interesowało tylko przedstawienie ludziom ile to jest te 20 miliardów, bo z moich obserwacji wynika, że niektórzy traktują to jak "jakąś tam sumkę" :)