Wpis z mikrobloga

Mirki!
Pytanie do was jako eskpertów:
Szukam laptopa do #photoshop konfiguracja SSD + HDD(może być w miejsce dvd), 8GB ramu w budżecie 3500zł
Byłem zainteresowany lenovo z70-80 ale dowiedziałeś się, że wsadzenie do środka dwóch dysków nie przejdzie w tym modelu.
Fajnie jakby laptop miał przyzwoitą matrycę. Stary samsung r780 już nie ogarnia :/
Musi być nowy (koniecznie fakturka)

#laptopy #komputery #szukamlaptopa
  • 9
@niedzviadek: Mając na uwadze przeznaczenie o jakim piszesz - unikaj wszelkich hybryd. SSD i kropka. Po prostu mniej filmow i gier będziesz tam trzymać :P A ciężkie projekty sobier archiwizuj przez np odłączenie ich przechowywania na OneDrive lokalnie. Gdy wróci obsługa placeholders to problem się rozwiąże.
@KuliG:
Raczej nie wierzę w w hybrydy :)

wrzucić w miejsce napędu (i to raczej do każdego laptopa ze stacją, nie wiem jak to z tym z70)

Zaczynami wierzyć, że jest to problem. Powysyłałem maile do sklepów i każdy woda w usta. Chciałbym kupić w jedym sklepie laptopa, kieszeń i dysk ssd. No ale nikt nie daje gwarancji, że kieszeń będzie ładnie pasować. :)

@Saeglopur:

Tylko SSD + HDD! (
@niedzviadek: jak napęd jest na SATA to nie ma problemu, uniwersalna wejdzie, inna jest tylko maskownica na krawędzi . No ale nie pomyślałem, że stracisz gwarancje, zapytaj jeszcze na nhl.pl, tam mają lepsze rozeznanie.

Ja bym tylko polecał jakiegoś z normalną i7 (bez U) i ekranem 1080p+, karta graficzna niby może się przydać do akceleracji, ale jakoś wątpię by mobilna dawała dużo. Jeszcze lepiej jakby miał slot M.2
No i nie
@niedzviadek: jak napęd jest na SATA to nie ma problemu, uniwersalna wejdzie, inna jest tylko maskownica na krawędzi . No ale nie pomyślałem, że stracisz gwarancje, zapytaj jeszcze na nhl.pl, tam mają lepsze rozeznanie.


@KuliG: Nie wiem jak inni producenci, ale ja rozkręciłem do czyszczenia samsunga na gwarancji. I normalnie mi go wzięli na serwis. Ale zbadam temat.
@niedzviadek: hdd wkładasz w miejsce napędu, ssd w miejsce gdzie był hdd - do napędów dają czasem wolniejsze saty, czy tam te stacje na dysk spowalniają

ten i7-5500u jest dwa razy słabszy od i7-4720hq
Dysk 1000 GB SATA 5400 obr., Express Cache 8 GB


@niedzviadek: Ale to jest właśnie jakaś taka chyba hybryda cumplu :/ I przed tym przestrzegam bo realnie wiele ci to nie da zwłaszcza mając na uwadze specyfikę twoich potrzeb - gdy PS zrobi ci skracz diski na takiej hybrydzie to realnie to działa i tak jak zwykły HDD.
IMHO albo weź coś nawet jeśli tylko 250GB ale jednak samo SSD. Albo