Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki!

Pytanie mam, dużo tu swiatowych Mirków i #programistaza15k więc może znajdzie się ktoś to mi będzie mógł poradzić ;)
W połowie maja wybieram się ze swoim #rozowypasek na wakacje do USA na 3tyg. Lądujemy w Nowym Yorku, wracamy z San Francisco. Na pewno chcemy zwiedzić NYC, Boston, Chicago(rodzina do odwiedzenia), potem chcemy się przeteleportować na drugie wybrzeże żeby zwiedzić SF, Grand Canyon i np Yosemite.
I główne pytanie brzmi - z wschodniego na zachodnie wybrzeże lecieć samolotem czy zrobić roadtrip, jest po drodze coś na tyle wartego uwagi? Czy lepiej zrobić roadtrip po wschodnim wybrzeżu i wybrać się bardziej na północ/południe, żeby zwiedzić też np Yellowstone albo coś :) Z góry dzięki!
P.S. W szczególności liczę tu np na @Taco_Polaco i jego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#usa #trip #wakacje #niewiemjaktootagowac
  • 36
zrobić roadtrip, jest po drodze coś na tyle wartego uwagi?


@albertc180: jak was stać na taki roadtrip...

Do yosemite nie ma co jechac na dzien czy dwa, a sam dojazd z SF to praktycznie dzien wyprawy, nie wspominajac o zaparkowaniu tam :D

NYC, Boston, Chicago


@albertc180: znowu nie patrzyles na mape, nie dojedziesz tam w 3 godziny...
@M4ks: Wiem, że nie dojadę dlatego ten etap nazywa się planowaniem ;) Chyba nie napisałem tego wystarczająco jasno - jedyny roadtrip jaki biorę pod uwagę to Chicago -> California, cała reszta faktycznie nie ma sensu ze względu na odległości.
jedyny roadtrip jaki biorę pod uwagę to Chicago -> California


@albertc180: moim zdaniem niewarto jak masz na to mniej niz miesiac - bo masz mnostwo do zobaczenia po drodze. Chyba, ze bawi cie jezdzenie wolno po autostradzie.
Mi dwa tygodnie na sama Kalifornie bylo malo, samo SF czy LA to sa tygodnie zeby troche zobaczyc chociaz pobieznie.
Szczerze - ja bym sobie zupelnie odpuscil west coast - realnie zostanie Ci na
@albertc180: odpuściłbym zachodnie wybrzeże zupełnie. Za mało czasu, zwłaszcza, że chcesz jeszcze zahaczyć o Chicago. Te odległości są ogromne i mimo, że są samoloty to jednak człowiek też ma jakąś ograniczoną wytrzymałość. Tzn. wytrzymać wytrzyma wiele, ale czy jest to tego warte i czy sprawi przyjemność. Ogarnij sobie lepiej wschodnie wybrzeże, na pierwszy ogień Nowy Jork oczywiście, Philadelphia, Atlantic City, a na deser Boston. A to tylko czubek tego, co warto
@albertc180: IMHO jak masz 3 tygodnie to grafik masz dosyc napiety nawet bez roadtripu.
Jak ladujecie w NY (1-3 dni) to polecam zobaczyc Filadelfie (1-2 dni) i moze Waszyngton (ale nie koniecznie) i potem na polnoc. New Haven (1 dzien), Providence (1 dzien) i Boston (1-2 dni). Chicago i potem samolot do Las Vegas (do Vegas jest sporo tanich lotow bo kasyna maja sztame z liniami lotniczymi) i z Vegas do
@paszczur: Pytam czy jest coś na tyle wartego uwagi, że warto poświęcić kilka dni w bardziej konkretnym miejscu typu California czy lepiej od razu uderzyć na wschodnie wybrzeże. Nie pytam jak zwiedzić USA w 3tyg. Wybór miejsc do zobaczenia jest tak ogromny, że wolę się spytać ludzi, którzy już tam byli/są i wiedzą lepiej.