•  

Jak mnie wkurwiają kurierzy.

- Dzień dobry, paczkę mam do Państwa, jest ktoś?
    - Nie, będziemy za 15-30 minut.
    - A mogę gdzieś zostawić? Opłacona jest

Nosz kurwa, to jak ktoś zapłaci z góry za samochód, to też dealer samochodowy wyjebie je z lawety pod granicą z kluczykami w środku, bo przecież opłacone, więc już nie ma potrzeby dostarczyć komuś do rąk własnych.

Kurierzy z płatnością z góry to największy rak usług paczkowych.

Z góry tylko paczkomaty i polecone pocztą, reszta za pobraniem.

#kurier #kurierzy #ups #dpd #dhl

źródło: img.wiocha.pl

+: n.....s, Niedowiarek +5 innych
    •  

@D3lt4:
      kurierzy to ogólnie największy rak. U mnie kilka dni temu zostawił paczkę u sąsiada 500 metrów dalej, pomimo tego że kilku innych sąsiadów dużo bliżej było w domu no i JA też byłem w domu. Nie chciało sie frajerowi podjechać kawałek, zostawił, podrobił podpis i nara. Mial szczęście że sąsiadowi sie iść chciało wieczorem i mi oddać paczke

•  

@D3lt4: gdyby kurier miał na każdego czekać 15-30 min to by mu 24h brakło...

+: galonim, m......k +3 innych
    •  

@D3lt4: przecież zadzwonił i zapytał (przynajmniej tak wynika z twojego posta) - to w czym problem? xD trzeba było się nie zgodzić na pozostawienie paczek

•  

@Adamus_xxx: To niech się umawia na konkretną godzinę a nie podaje widełki czasowe 7-23 i oczekuje że zawsze ktoś będzie na niego czekał. Chociaż to i tak chuja warte, ostatnio kurier zaproponował mi termin dostawy 17-18 a przyjechał następnego dnia w południe (telefonu oczywiście nie odbierał bo po co)

•  

@Adamus_xxx: JBMT. Niech zmieni pracę albo dostarcza odbiorcom. Może niech jebnie wszystko do koszy w biedronce i niech każdy sobie przyjedzie znaleźć swoją paczkę?

@u-cichego: Nie zgodziłem, ale pytanie jest tendencyjne. Jakby nie było opłacone to poczeka, ale znajomi wiele razy opowiadali jak zapłacili z góry i paczki lądowały u sąsiadów, którzy nie zawsze się przyznawali, że je mają.

•  

@D3lt4: @Niedowiarek: hehehe na konkretną godzinę, zmieni pracę.
      Każdy kurier/ listonosz ma w regulaminie dostarczyć Ci paczę jakimś przedziale godzin i w tych godzinach masz się go spodziewać. Jakby miał na każdego czekać 30min albo umawiać się na konkretną godzinę to by musiał mieć 10 paczek na dzień do dostarczenia. Jak nie ma Cie w domu lub może nie być to zamów przesyłkę w miejsce gdzie ktoś może to odebrać, jeśli nie to paczkomat lub odbiór w punkcie. I tak masz szczęście, że dzwoni. Mógłby przyjechać i zostawić awizo a Ty musiałbyś jechać do centrali.

Już widzę u nas na konkretną godzinę: wie Pan o 11 nie mogę bo coś tam, może o 15 albo nie o 17...

+: 1.....z
    •  

@Adamus_xxx: To niech sobie zostawia awizo. Dlatego zamawiam za pobraniem i kurwa olśnienie, potrafi umówić się sensownie.

•  

@D3lt4: nie zgodziłeś i zostawił przesyłkę mimo to? Zgłoś to, że przesyłka nie dotarła, albo po prostu że kurier ją zostawił bez zgody i się uszkodziła.

Jak przesyłki lądowały u sąsiadów za zgodą odbiorcy - to nie widzę problemu, a jak bez zgody to wystarczy takie rzeczy po prostu zgłaszać. Nie rozumiem jaki sens ma generalizowanie w ten sposób na temat wszystkich kurierów, z powodu że 1 (jeden!) nienależycie wykonał usługę?

Pytanie jest tendencyjne? Co? xD
      Mógł w ogóle nie dzwonić i wrócić z paczką na bazę - chyba dobrze, że dzwoni i pyta, chyba w interesie klienta jest żeby otrzymać przesyłkę wcześniej?
      A to, że nie posłuchał się telefonicznej dyspozcji i olał twój brak zgody to odrębna sprawa - i należy to zgłosić.

Nie rozumiem po co bóldupisz na wykopie zamiast zgłaszać sytuację firmie kurierskiej i reklamować usługę?

•  

@Adamus_xxx: dlatego praktycznie nie korzystam z usług kurierskich, z takim podejściem do klienta mogą pocałować mnie w dupę (albo sąsiada jeśli akurat nie będzie mnie w domu)

•  

@u-cichego: Tym razem nie zostawił, ale miałem taką sytuację jakoś tak ze 4 razy.

Oczywiście też nie szkaluję firm, bo wiem, że ludzie są tak zadowoleni z usług firmy X jak osoba, która na ich rejonie ich obsługuje. Ostatnio wysłałem paczkę 70KG UPS'em, bo mają taką usługę. Kurier dostarczający też się strasznie nagadał, że musi ciężką paczkę dostarczać. ;<<<<

•  

@D3lt4: Ty wiesz że przepisy BHP mówią że może podnieść paczkę która waży max 31,5 kg?

+: Rzuku
    •  

@D3lt4: i co, zgłosiłeś to te cztery razy - jak się zakończyło? może ciągle to ten sam kurier, i jak tego nie zgłosiłeś pierwszy raz - to robi tak ciągle?

•  

@D3lt4: Ja miałem takiego maga na rejonie który nie chciał do mnie na wioche zajezdzać i zostawiał mimo moich sprzeciwów paczki u swojej kuzynki na orlenie 10km ode mnie.
      Już nie pracuje (。◕‿‿◕。)

•  

@D3lt4: rozwiązanie: jak tylko się da to brać za pobraniem, wtedy grzecznie czekają