Wpis z mikrobloga

@elemenTH: tak tak, ta spiżarnia na pewno będzie zlikwidowana. Dzięki :)

@Ja_sie_na_tym_znam: nie chcę przesadzać, raz, że mnie nie stać na większy dom (więcej do wykończenia, większe rachunki, więcej do ogrzania i sprzątania no i sam dom droższy), dwa, że nam po prostu nie jest potrzebny większy, ten i tak będzie duży dla nas :)
@bazingaxl: wszystko zależy ziomeczku, tam skąd pochodzę mieszkania kosztują 100-150tys takie 3-4 pokoje a ludzie wolą domy budować bo ziemie często za kilka tysi kupują albo mają w spadku, dom buduje szwagier, wujek, sąsiad + sami ile mogą i tak stawiają domy. Później wykańczają pół życia jak moi rodzice po 30 latach wymienili drzwi do garażu z takich co jeszcze na budowie zbili z desek i obili papą na normalne nowe.
@bazingaxl: nie znam tam nikogo kto za tyle pracuje, nie znam też żadnego bezrobotnego stamtąd. Sam mogłem mieć działkę po babce do podziału z kuzynem, 1800m2 cała co prawda rolna ale w miejscu gdzie jest zabudowa bez problemu do odrolnienia. Nie chciałem bo tam nie mieszkam.
co czemu


@Ja_sie_na_tym_znam: Czemu co najmniej 100m2. Serio, mnie to zastanawia. Dlaczego jak mieszkanie 60m2 uchodzi za duże a dom 80m2 za mały gdzie jest właściwie w rozmiarze tego mieszkania + garaż i kotłownia - wcale nie niezbędne jeśli chce się obciąć koszt metra mieszkalnego.

no ale w miejscach gdzie mieszkanie 4 pokojowe kosztuje 100tys. to praca jest za 1000zl :(


@bazingaxl: No zależy. Ja się poważnie zastanawiam czy nie
@Cybe: ja mam niewiele wieksza kuchnie, uwazam ze jest za mala, ale za nic bym nie zrezygnowal ze spizarki. Po prostu jest to bardzo przydatne pomieszczenie, w zyciu bym tych rzrczy nie upchnal w kuchennych szafkach, a tam mam zwykle metalowe regaly i sie miesci wszystko.

Druga sprawa to kominy. Ja mialem narysowane podobnie, tzn w scianie, wentylacja niestety grawitacyjna to trzeba bylo dodac jeszcze pare kanalow, a nad dachem obmurowane
@Cybe: acha, jeszcze jedno. Pod schodami (za kibelkiem) mozesz zrobic wneke - bedzie co prawda niska i ciasna, ale zawsze wepchniesz tam kosiarke, opony i rower. Ja tak zrobilem, bez tego krucho by bylo ;)
@Alpha_Male: a jaki metraż spiżarni i kuchni razem? Mi akurat kwestia spiżarni jest obojętna, moja przyszła żona projektuję kuchnię i nie mam co do gadania tam (w sumie nawet nie chcę mieć :) ), chociaż to też ciekawe co mówisz i wezmę to pod uwagę. A jak duży dom zbudowałeś? Jak z ociepleniem i oknami? Ogrzewanie na gaz? Podłogowe?
@Cybe: no moj to tak ze dwa razy wiekszy, niestety mialem doradcow jakich mialem i teraz bym wszystko zrobil lepiej ;) nie mam gazu na dzialce jeszcze, wiec pale ekogroszkiem, a docelowo gaz. Na pewno zrobilbym w calym domu podlogowke, moze ze 2 drabinki w lazience, niestety mam mieszane, a glownie grzejniki :( nie polecam, ze wzgledu na ekonomie i pozniejsze przejscie np na pompe ciepla. To bylo cos, czego nigdy