Wpis z mikrobloga

Cześć Mirabelki i Mireczki!

3 dni temu minęło 8 miesięcy od czasu jak śmieszkowaliśmy z [mojej odwróconej nogi]( http://www.wykop.pl/wpis/13093741/kurde-mirki-tyle-czekania-i-znowu-cos-jest-nie-tak/) gdy pierwszy raz się nią pochwaliłem! Ale ten czas szybko leci!

Zbliżam się właśnie do wymiany leja (ten który noszę teraz odebrałem 24 września). Protetyk zmierzył nogę i zamówił nowy liner (tę sylikonową skarpetę, którą ubieram bezpośrednio na nogę). 8 miesięcy temu miałem obwód na dole kikuta około 35 cm, aktualnie noga schudła do około 29 centymetrów i nie powinna już dużo schudnąć. Więc jak tylko przyjdzie liner to robimy odlew nogi i nowy lej a wtedy komfort chodzenia wzrośnie bardzo dużo! Aktualnie noszę 5 pończoch pogrubiających kikuta bo tak bardzo od końca września schudła noga (a trzeba tutaj dodać, że ten aktualny lej był już pomniejszany 3 razy). Jak będziemy teraz robić odlew to postaram się przepisać z kartoteki jak się zmieniał obwód nogi przez te 8 miesięcy.

Tak jak już kiedyś wspominałem chciałbym wrócić do biegania i kupić w tym celu specjalną protezę.
Coś w stylu:

https://www.youtube.com/watch?v=1dq4sjpDDbQ

https://www.youtube.com/watch?v=dDpRpnA_Rfg (świetna reklama)

Ostatnio na #katowicewykopparty chciałem pokazać jak krzywo biegam ale o dziwo poszło mi całkiem dobrze (to chyba zasługa alkoholu xD). Możecie spytać @busz_menka @Blondroll @MasterSoundBlaster i @sylwke3100 (ktoś jeszcze z nami wtedy tam stał ale nie pamiętam kto) jeśli mi nie wierzycie :D

Protetyk powiedział, że nie będzie przeciwskazań żeby zrobić to jeszcze w tym roku dlatego tak wstępnie planuję zakup na początek wakacji.

I tutaj pojawia się kwestia 1 procenta, o który pytało już ostatnio kilka osób więc piszę oficjalnie:

Jeśli ktoś chce mnie jeszcze wspomóc przeznaczając na mnie 1% podatku to jest taka możliwość, a ja będę bardzo wdzięczny! Otrzymałem już od was ogromne wsparcie finansowe, które postawiło mnie na nogi dlatego w tym roku chciałbym się ograniczyć do 1%. Darowizny były potrzebne aby móc kupić podstawową protezę jak najszybciej (pieniądze z 1 procenta trafiły na moje konto dopiero pod koniec października) ale teraz nie ma pośpiechu bo proteza do biegania to teoretycznie nic niezbędnego do życia.

Tak więc jeśli ktoś chciałby przekazać na mnie 1% to podaję dane:

Fundacja: AVALON - BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM
KRS: 0000270809 z dopiskiem „Jacykowski, 3568”

To tyle Mirko! Dzięki za wszystko! :)

#jodachorujealesmieszkuje #jodawracadozdrowia #atencyjnykikut
  • 26
chciałem pokazać jak krzywo biegam ale o dziwo poszło mi całkiem dobrze (to chyba zasługa alkoholu xD).


@MiszczJoda: Ja i @KredaFreda co prawda nie widzieliśmy jak biegasz, ale chodzisz tak dobrze że z 5 minut zastanawialiśmy się czy nie idziemy za jakimś gościem z dwiema kompletnymi nogami jak idioci, dopiero jak skręciłeś do kliniki to się połapaliśmy że to ty - wtedy w Katowicach jak niosłeś tę kartę dla @gnida84

@Solitary_Man: Nie, dlaczego?

Potocznie nazywam ją protezą do biegania ale z powodzeniem może być używana do uprawiania różnych dyscyplin sportowych takich jak tenis czy gra w koszykówkę. Biegałem przed chorobą długie dystanse i takie mnie głównie interesują, moim celem jest przebiegniecie półmaratonu, a może nawet i całego maratonu. Chciałbym też przebiec Runmageddon (znajomy którego poznałem u mojego protetyka przebiegł w poprzednim roku Runmageddon właśnie na takiej protezie).

No i przy używaniu
@Ja-qb: Tak jak mówi @m_bielawski: kikut sam chudnie bo jest "nieużywany" :D

@Kosiak Wszystko zależy od użytej stopy itd. Nie wiem jeszcze czy będę mógł mieć stopę montowaną na dole leja czy może z tyłu (mam bardzo długi kikut i niektóre protezy się nie mieszczą ( ͡° ʖ̯ ͡°)). Dopiero będę rozmawiał z protetykiem szczegółowo przy okazji robienia nowego leja.