Wpis z mikrobloga

#tibia #rpg #gry #pcmasterrace

Szukam gry RPG podobnej do Tibii. Generalnie bardzo podoba mi się połączenie taktycznego poruszania się po siatce z rzeczywistoczasową walką. O ile istnieje masa tytułów z ruchem ograniczonym siatką, to we wszystkich poza właśnie Tibią i Ultimą Online walka odbywa się w turach.

Podsumowując.
Wymagania konieczne:
- ruch po siatce (kwadratowej albo sześciokątnej)
- walka w real-time
- na PC albo konsole emulowalne na PC (XBOXy i PSy poza PS1 odpadają)
Wymagania opcjonalne:
- izometryczny rzut
- wsparcie dla pada
- fantasy lore
- estetyczna oprawa graficzna
- MMO

Ktoś coś zna?
  • 12
@yeloneck: To można też powiedzieć, że StarCraft to jest turówka, bo tura trwa 1/8 sekundy i co te 1/8 sekundy wykonuje się kolejna "klatka" gry...

Poza tym w Tibii chyba jednak nie są to 3 sekundy, a o wiele mniej. Cooldown na niektórych zaklęciach jest na bank krótszy, a atak też szybciej się chyba wykonuje...
zezenia


@cadcadcad: w sumie nie napisałem co mi nie odpowiada w tibii:
- trochę za mała dynamika
- za mało rozwinięte skille, spelle, właściwie nie ma craftowania ani enchantowania
- przestarzała, mało estetyczna grafika
- brak supportu dla pada

możliwe że jedna albo więcej tych wad jest rozwiązana w jakimś klonie albo OTSie, ale wychodzę z założenia, że w sumie to równie dobrze mógłbym pograć w tibię, która jest przynajmniej zdebugowana
@FoxKamui: wygląda super estetycznie i widzę full controller support i nawet obiekty są poustawiane na siatce, ale jednak postać porusza się swobodnie w każdym kierunku. Przeszukałem google z każdym zapytaniem, które mi przyszło do głowy i nie mogę nic znaleźć. :( Możliwe, że z jakich powodów takie rozwiązanie nie działa za dobrze w actionRPG.