Wpis z mikrobloga

Siemisław,
chcę przenieść numer z plusa do innego operatora, może virgin. Czytałem że by przenieść numer trzeba najpierw zarejestrować kartę, co jest potrzebne do tego? Mam ta karte sim z plusa już ponad 10 lat i nic do niej już nie mam, ani pudełka, ani nr PUK, karta sim jest wycięta na microsim nożyczkami. Da radę zarejestrować karte w takim stanie?

#pytanie #kiciochpyta #plus
  • 13
@michaelt128
dzięki, ale właśnie skąd wziać numeru seryjnego karty SIM i czy oni zczytują jakieś dane z karty sim? bo jak tak to nie wiem czy będą mogli jak ona taka pocięta.
@sevqk
Czytałem na virgin ale tam też pisza że trzeba najpierw zarejestrować karte
@Krolowa_MLWP: ja uwielbiam takie jęczenie różowych pasków. Chce przenieść numer z plusa do np. virgin. Mam numer w Virgin (przeniesiony z Play'a), więc odpowiedziałem. Żadne piny,puki i reszta nie potrzebna. Składa wniosek do Virgin, oni mu przysyłają papiery + kartę. Odsyła wypełnione papiery, a oni załatwiają resztę.

@zlyczarek: cały proces przeniesienia numeru wyjaśniłem w zdaniach wyżej.
Czytałem że by przenieść numer trzeba najpierw zarejestrować kartę, co jest potrzebne do tego?


@sevqk on zapytał co jest potrzebne żeby zarejestrować numer w plusie, bo czytał że trzeba mieć zarejestrowany. On nie pytał jak przenieś numer tylko jak go zarejestrować w plusie. Czytanie ze zrozumieniem aż tak boli?
Żadne piny,puki i reszta nie potrzebna. Składa wniosek do Virgin, oni mu przysyłają papiery + kartę. Odsyła wypełnione papiery, a oni załatwiają resztę.


@sevqk: I jeszcze wprowadzasz go w błąd. Najpierw musi sam zarejestrować kartę w plusie. Żeby to zrobić musi iść do salonu plusa z dowodem swoim i osobiście podpisać im papierek a oni spisują jego dane... Potem dopiero udziela upoważnienia Virgin do przeniesienia jego numer. Dane na upowaznieniu w
@Krolowa_MLWP: Ja #!$%@?, kobieto, on nawet nie napisał czy ma abonamet czy zwykłą kartę, którą doładowuje co miesiąc.

Na stronie Virgin jak byk jest napisane:

KROK 1/6 Odwiedź swojego operatora i zarejestruj swój numer, jeśli posiadasz ofertę na kartę. W przypadku oferty na abonament nie jest to konieczne.

KROK 2/6 Wejdź na stronę przeniesienia numeru i wypełnij wniosek zwracając szczególną uwagę na warunki dotychczasowej umowy (...)

źródło: https://virginmobile.pl/jak-przeniesc-numer

Co źle napisałem?
  • 0
@sevqk @Krolowa_MLWP
spokojnie. juz wszystko wiem, gdzies kiedys slyszalem ze w punkcie powiedzieli ze ma zabardzo zjechana karte sim i nie da sie jej zarejestrowac. Myslalem ze maja jakis czytnik kart sim i moze zgrywaja jakies dane. A tu potrzebne tylko ID karty ktore moge sciagnac apka wiec zaden problem. Dzieki za pomoc ;)