•  

  Biuro turystyczne
  Wiele osób pytało mnie o biuro turystyczne i organizację wycieczki. Jechałem z ecco travel http://www.eccotravel.eu/chiny/pekin-i-okolice/

  Byłem nastawiony bardzo sceptycznie do wyjazdu zorganizowanego, bo od 10 lat jeżdżę sam. Wycieczka była jednak bardzo dobrze zorganizowana. Pilot (pan Rafał B., widać go na kilku zdjęciach) bardzo ciekawie opowiadał. Dawał dużo czasu na zdjęcia. Tzn. wiele kilkunastu/kilkudziesięciu minutowych przerw. Mam jednak kilka porad:

  pokaż spoiler - Starajcie się o Pana Rafała, jako przewodnika. ;)

  - Herbata w fabryce jest bardzo droga i luksusowa. Kubki można kupić na mieście lub w Pearlu dużo taniej.
  - Jeżeli będziecie mieszkali w Hotel Plaza Beijing to zabierzcie router z Polski. W ścianie jest kabel i adapter tp-linka, który jest bardzo słabej jakości. Po podłączaniu routera Xiaomi Internet działał poprawnie.
  - Obok hotelu jest supermarket, w którym są 3 bankomaty (pokazałem na filmiku). Jeden z nich wypłaca bez dodatkowych opłat z #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank. Kurs przeliczenia nie był zły.
  - Płacąc w Xiaomi store kartą zmieńcie limit MOTOEC na wysoki, bo oni tak rozliczają te transakcje. Jeśli planujecie zakupy w tym sklepie, to wydrukujcie listę rzeczy po chińsku. Inaczej nie ma szans, dogadania się z nieanglojęzycznymi sprzedawcami. Najlepszy czas na zakupy w tym sklepie to pierwszy(zerowy) dzień wycieczki. Ja odłączyłem się od wycieczki przed kolacją około godziny 15. W następne dni wracaliśmy do hotelu najwcześniej o 17-18, także było już późno, żeby jechać na drugi koniec miasta.
  - Obok hotelu można zjeść na śniadanie naleśniki za kilka juanów.
  - Obowiązkowo zainstalujcie offlinowy słownik translator google polsko/chiński
  - Nie kupujcie pałeczek w Pearl markecie. W supermarkecie obok hotelu można je nabyć w niższej cenie.
  - Wykupcie VPN express, przed wyjazdem

  Zdjęcia robione DSC QX10, Xperia z3 compact, Redmi note 3 PRO: http://1drv.ms/1SYa1eD

  pokaż spoiler Filmy zacząłem obrabiać. Trochę z nimi zejdzie, bo zajmują 40gb. (Może) Wrzucę dzisiaj nagranie ze sklepu Xiaomi.


  #matiwojwpekinie #podrozojzwykopem

  pokaż spoiler Jeśli ktoś z was ma pytania związane z wycieczką to postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

  źródło: DSC03711.JPG

Gorące dyskusje ostatnie 12h