Wpis z mikrobloga

Jak kiedyś będę potrzebował auta użytkowego (wiecie, a to na działeczkę, a to na grzyby, a od czasu do czasu wjechać w jakiś lekki teren) to kupie sobie Dacie Duster i nie będzie mnie obchodzić zdanie innych, że to dziadostwo. #niepopularnaopinia Mówią tak z reguły osoby, które nie miały kompletnie z tym autem do czynienia, albo porównują je do dużo droższej konkurencji. Za 53 000 zł, mamy samochód z napędem na wszystkie koła (świetnie sobie radzi!) i z trwałym i ekonomicznym wolnossącym silnikiem benzynowym 1.6 o mocy 115 KM (nie polecam 1.2). Do tego jak ktoś chce dokupić przykładowo nawigację to płaci 950 zł, a nie tak jak u innych po 2000 albo i 3000 zł. Ogólnie dodatki są super wycenione: kamera cofania 800 zł, podgrzewane fotele 550 zł, a przykładowo koło zapasowe to 310 zł. Pewnie, że można mówić że plastikowy w środku, że kabina to mix różnych modeli Renault. Szczerze, to absolutnie mi to nie przeszkadzało, a samochód jest super. W sumie to zawsze jak o nim myślę, to jakoś mam w głowie też Łade Nive. Duster nie jest aż tak siermiężny, ale tez ma w sobie to coś...

A jak ktoś chce cebula wersję, to za 39 900 zł jest najtańszy Duster z 1.6 i tylko na przód napęd. Też spoko opcja

Jakby ktoś chciał poczytać to śmiało:

http://autowizja.pl/2016/02/dacia-duster-laureate-tce-125-4wd-auto-test/ nie mój test

http://autowizja.pl/2014/09/dacia-duster-1-5dci-110-4x4-prestige-auto-test/ mój test

#autowizja <- mój tag o testowaniu samochodów

#daciaboners #dacia #samochody #motoryzacja
Pobierz pussyrider - Jak kiedyś będę potrzebował auta użytkowego (wiecie, a to na działeczkę,...
źródło: comment_7KKN3dwbO7uJBiPBmjMFEVscC7CW3zsQ.jpg
  • 33
@Marq91: dokładnie o to chodzi w Dacii! Zresztą każdy jej model jest spoko, tylko trzeba wiedzieć na co się nastawiać jak się po nią decyduje. Znam Januszy, którzy jak tylko usłyszą słowo Dacia to już psioczą, że to dla bidaków, że słabe, że auta na f się nie kupuje (hue hue hue) i tak dalej. A sami potem zapierdzielają do Biedronki i kupują jakieś gówno produkty bo tańsze
@d1ck: nasze nicki pasuja do siebie :D

C-elysse, jak za takie pieniadze tez dobry! W sumie to jedyny minus to te nieszczesne zintegrowane zaglowki z tylu...

Ej, tego tagu ja nie dodalem! Chcialem, ale stwierdzilem ze az taki kawalarz ze mnie nie jest :D
nie będzie mnie obchodzić zdanie innych, że to dziadostwo.


@pussyrider: ej, ludzie tak nie myślą. wiadomo, że Duster jest spoko.

Z wad to chyba tylko słaba (cienka i raczej nie cynkowana) blacha i ubogie wyposażenie. Poza tym to proste konstrukcyjnie autko (mówię o 1.6 K7M, lpg friendly), które nawet daje radę w lekkim terenie. Niestety Dacia jako marka już się psuje, wchodzi wiele nowych silników udziwnionych,uturbionych i elektroniki która może zdechnąć).
@pussyrider: 6 lat jeżdżę Sander stepwayem. Nowe auto za cenę używanego Passata, z licznikiem przekreconym o pół miliona. Spalanie <6/100 (miasto), bagażnik duży, pod każdy krawężnik podjadę bo zawieszenie jeszcze 5 cm wyżej niż i tak wysoka baza. Czego chcieć więcej
@elemenTH: @pussyrider: według mnie Dacia idealnie wstrzelila sie w Kategorie samochodu dla Kowalskiego który nie interesuje sie motoryzacja i traktuje samochód tylko jako środek transportu z punktu a do b. Dla takiego kogoś szukanie samochodu używanego to udręka i niemal pewne ze trafi na powypadkowy albo z pół milionem kilometrów najazdu i w ciagu najbliższego roku wpakuje w auto kilka tysięcy. Taki klient woli wydać 50 tysiecy i mieć pewność