Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki i Mirabelki,

TL;DR
Szukam miejsc zwiazanych z I i II wojna swiatowa na poludnie od Lodzi (na razie mam Cmentarz Wojenny w Starowej Gorze i bunkry w Konewce). Znacie jakies inne ciekawe miejsca?

Chce zrobic niespodzianke dla mojego siostrzenca i przygotowuje dla niego „super-tajna misje” podczas ktorej bedzie musial rozwiklac zagadke a jej rozwiazanie (szyfr), pozwoli mu otworzyc „skarb porzucony przez Niemcow na terenie Polski podczas II wojny swiatowej”. Generalnie motyw przewodni jest taki ze zostal wybrany na mlodocianego super agenta, w dniu urodzin dostaje skrzyneczke ze skarbem, ktora zamkniety jest na klodke z szyfrem. W paczce jest instrukcja (podpisana przez samego Sean’a McMission’a), do tego spreparowane mapki (ponoc herbata jest dobra do postarzania papieru + troche przypalonych brzegow i bedzie ultra realistycznie).
Chce mu pokazac pare historycznych miejsc w ktorych bedzie musial znalezc informacje niezbedne do odszyfrowania kodu do klodki. Niestety narazie mam tylko dwa miejsca a przydalo by sie cos jeszcze zobaczyc.

Nie wiecie moze o jakis innych miejscowkach w stylu bunkry w Konewce? Moze to byc jakis bunkier, kawalek czolgu, czy cokolwiek innego zwiazanego z historia co moze byc interesujace dla mojego 8-letniego Cumpla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#historia #lodz ##!$%@? #bunkier #iiwojnaswiatowa #mampytanie #pytanie #pytaniedomirkow #pytaniedoeksperta #pytaniezdupy
  • 15
@grubingo: jestem z tamtych okolic, ale kurcze nie kojarzę nic takiego fajnego, prócz wspomnianego cmentarza. Generalnie większość terenów już jest zamieszkała lub zagospodarowana, więc ciężko będzie znaleźć coś. W środku lasu (chyba ulica Popioły) dom który jest zbudowany z drewna, stoi sprzed II WŠ i wciąż w nim mieszkaja ludzie - może się przyda
@grubingo: a jakbyś podał miejscowości wokół których mniej więcej szukać, typu np. gmina XY (bo nie wiem jaki rozrzut/promień), to wieczorem może bym zerknął w mapki turystyczne które mam, tam często są pozaznaczane cmentarze wojenne. Może bym coś wynalazł.

Tylko musiałbyś to potem zweryfikować jakimiś świeżymi informacjami z netu w jakim one są stanie.
@grubingo: Nie na południe co prawda, ale blisko Łodzi, w lesie w Żabiczkach (Konstantynów Łódzki) jest taka mała mogiła żołnierzy niemieckich i rosyjskich z I wojny światowej. Nie wiem czy zaciekawi młodego, ale miejsce klimatyczne, plus jakbyś szperał wykrywaczem to sporo łusek, szrapneli i innych fantów jest w ziemi
@grubingo: Niestety na wschód, ale może się przyda, cmentarz podobny jak w Rzgowie: http://wikimapia.org/#lang=pl⪫=51.787276&lon=19.682178&z=13&m=b&show=/9018837/pl/Cmentarz-wojenny-Wiączyń
W centrum:
- Poniatoszczak, też cmentarz wojenny
- Łąkowa 11, dawna fabryka Telefunkena, wciąż stoją betonowe budki strażników