Wpis z mikrobloga

@plnk: zoperowac mózg tez możesz sobie sam, ale skutki mogą być różne, co za kretyński post.Przeciez facet wyraznie pisze że potrzebje fachowca do podłaczenia i podbicia gwarancji. Mówisz tracisz gwrancje kupujac sprzęt za 1000- 2000 by zaoszczędzic 50 zł na instalacji , ehhh albo jesteś w gimnazjum albo na czyimś utrzymaniu.
@sEB-q: co jak co ale @plnk ma trochę racji co do Twojego komentarza. Tu nie chodzi o 50,- tylko o niepotrzebny kłopot. Skoro ktoś sam sobie potrafi to podłączyć bo z jakiegoś powodu się na tym zna to dlaczego nie może tego zrobić tylko musi kogoś wzywać? Jest masa ludzi którzy znają się na rzeczy ale nie robili papierów gdyż nie pracują w zawodzie i jest im to w zupełności nie
@ksiak: @plnk: omfg, ale poważnie. Ja wiem, że to dla wielu może być błaha sprawa, ale musi to zamontować osoba posiadająca: Uprawnienia elektryczne SEP do 1kV.

To trochę tak jakbyście chcieli jeździć samochodem bez wymaganych uprawnień. Uprawnienia? Po co mi skoro potrafię jeździć... Oczywiście jeżdżę szybko i bezpiecznie. :)
Jak ty tu widzisz logikę to ja was przepraszam i się wyłączam z dyskusji.Wy chyba na kasie śpcie bo mnie by nie było stać zaryzykować 2000 zł na zakup nowej płyty (lub innego sprzętu któy wymaga takiego podbicia gwarancji) w razie awarii , tylko dlatego że SAM UMIEM ją podłączyć.
@ksiak: nie wiem czy kiedyś miałeś przyjemność podłączac płytę indukcyjna do 3 faz i czy wiesz jak to wygląda. Pięć drutów wystajacych ze ściany, brak klasycznej wtyczki w płycie, jakieś mostki, 3 możliwości podłączenia (1, 2 lub 3 fazy). To nie jest włożenie wtyczki do gniazdka. Do tego trzeba mieć trochę wiedzy, umiejętności i narzędzia. Gdyby tak każdy Janusz mial sobie samemu to podłączac, to w najlepszym przypadku skończyłoby się to
@aikonek: tutaj nie chodzi o mnie, chociaż potrafię ogarnąć pewne podstawy do jakich zalicza się to co wymieniłeś.
Mowa także o urządzeniach na 230V które nie posiadają wtyczki.
@ksiak: No to pierwsze słyszę żeby jakiś producent wymagał uprawnień do podłączenia sprzętów 230v, które się po prostu wtyka do gniazdka. Są takie na 230 co nie mają wtyczki?
@aikonek: no niestety tak się dzieję gdy masz sprzęt bez wtyczki na 230V. Dość częsta praktyka w przypadku różnego rodzaju piekarników itp by łatwiej przeciągnąć przewód za meblami.
@JohnMarkII: ale ja się z tym absolutnie zgadzam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie zmienia to faktu, że nie wpadną bagiety, gdy ktoś sam zacznie w tym grzebać - konsekwencją jest utrata gwarancji (pod warunkiem, że ktoś to zrobi umiejętnie). Tak samo jest kara za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.
@the_Duchess: No to w sumie podłączyłem sobie takie coś samemu, a jak mi się zepsuje, to pomyślałem sobie, ze jakiś studenciak z polibudy (teraz uprawnienia SEP się robi normalnie na zajęciach) mi podpisze kartę gwarancyjną za flaszke. :D