Wpis z mikrobloga

Byłem na manifestacji #kod a co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszelkie śmieszki nabijające się, że to impreza starych ludzi mają racje. Można zobaczyć trochę młodych twarzy, ale generalnie większość ludzi ma całkiem niedaleko do emerytury, albo już na niej są.

Marsz zaczął się od przemówień a ludzie rozciągnęli się na całą ulicę. Większość manifestujących nie mogła słyszeć co liderzy mają do powiedzenia, ale przynajmniej kolumna marszowa była odrazu uformowana.

Udało się im też optycznie wydłużyć kolumnę na moście gdyż zajęli jedynie jeden pas ruchu, zamiast całego mostu. Tłumaczyli to zrobieniem ewentualnego przejazdu do karetek. Osobiście w to wierzę, że była to główna intencja. Nie ma co jednak ukrywać, że polepszyło efekt propagandowy.

Animatorzy skandowali "Lech Wałęsa" albo "Wolna Polska Europejska". Tłum raczej nie podchwycił i ciężko było usłyszeć wykrzykiwane hasła. Za to głośno się robiło od trąbek i innych wuwuzeli. Dobry ruch, ponieważ manifestanci raczej nie wyglądali na takich co by byli w stanie wykrzyczeć coś tak jak to robią kibice.

Wyprzedziłem marsz i zatrzymałem się koło rotundy, żeby spróbować oszacować wielkość całej manifestacji. Czoło marszu było tam o 15 a jego końcówka minęła o 15:40. Tu kolumna była już mocno zwężona (jak na zdjęciu). Przyjąłem, że mija mnie ok 10 osób na sekundę co daje szacunkową ilość 24 tysięcy ludzi. Dla porównania: kolumna #marszniepodleglosci przechodziła ok 51 minut będąc ponad 3 razy szersza ( https://www.youtube.com/watch?v=a7xqwm_c1_k )

Na duży plus jest główne hasło: "My Naród". Po raz pierwszy, szeroko pojęte lemingi afirmują wspólnotowość etniczną. Ciekawe czy to się jakoś pogłębi.

To tyle jeśli chodzi o #przemysleniazdupy

#manifestacja #polityka #warszawa #4konserwy #neuropa
Pobierz
źródło: comment_uHDGL3bzc1iEUbr1g9AnoAKR37aIcXiW.jpg
  • 19
@nieumiemtanczyc: Dokładnie, śmiać mi się chce z bezczelności, która porównuje Marsz Niepodległości do dzisiejszego marszu KODu w kwestii liczebności. Tam była jedna wielka rzeka ludzi i tam faktycznie mogło być (i najprawdopodobniej było) ponad 100 tysięcy ludzi. Dzisiaj nie dość, że to raczej był tylko porządny strumień, to i szybciej się kończył.
stworzyłeś sobie chochoła w postaci lemingów,


@NieBojeSieMinusow: Mówiąc leming, ja czy inny nacjololo najczęściej ma na myśli człowieka dla którego:
- transformacja ustrojowa może miała jakieś wady, ale generalnie jest super ekstra na plus
- bohaterowie transformacji jak Mazowiecki czy Geremek to prawie świętość, zbyt ostra krytyka tych postaci jest niedopuszczalna i zamyka dyskusję
- " przez X źle pomyślą o nas we Francji/Niemczech/Brukseli" jest poprawnym argumentem i to wysokiej wagi
@nieumiemtanczyc: moja ciocia specjalnie pojechała do warszawy. Sam ogólnie bardzo się nie interesuje tym wszystkim chociaż właśnie przez to troche sie zacząłem zastanawiać o co w tym wszystkim chodzi. Ale chyba nawet Ci co w tym uczestnicza nie bardzo wiedzą
@ruszka: Nie zastosowano się do wyroku TK, Duda nie odebrał ślubowania od legalnie wybranych sędziów.
Do tego, po zneutralizowaniu TK, wprowadzają ustawy godzące w zasady demokracji, jak np. nowelizacja ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, która w mojej opinii łamie podstawowe prawa człowieka