•  

Marsz Komitetu Obrony Demokracji My, Naród nagrany z lotu ptaka

#neuropa #4konserwy #polityka #kod

źródło: youtube.com

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

+: Adax_DD
    •  

@Rabke: Bez przesady z tą ilością. Do tej pory tylko ty.

+: greg1970, s...........2
    •  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Rabke: Nie, bardzie rzygać mi się chce jak czytam takie zjebane wpisy

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

Ile świń.

@Rabke: Pod moimi wpisami nie obraża się Polaków.

+: Usurper, l....r +5 innych
    •  

@an21: aż tylu emerytów i rencistów znalazło w sobotę wolny czas? :-)

•  

@an21: Oesu ile debili w jednym miejscu. Ostatni raz takie skupisko kretynów widziałem na apelach w podstawówce i w gimbazie.

+: a..1, Rabke +2 innych
    •  

@Wyrewolwerowanyrewolwer: Chodziłeś do szkoły specjalnej? To wiele tłumaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Usurper: Oficjalnie nie, ale patrząc na poziom nauczycieli i uczniów jaki tam był to chyba tak.

•  

@Wyrewolwerowanyrewolwer: a tak na serio to marsz jak każdy inny. Po co hejtować jego uczestników?

•  

@an21:

a tak na serio to marsz jak każdy inny
      No właśnie chyba nie. Chcesz mi powiedzieć, że marsz 11.11 co roku na którym podtrzymują pamięć o bohaterach jest taki sam jak marsz masy która sterowana jest przez grupę odsuniętą od koryta?

Hejtuję uczestników bo boli mnie ich głupota i hipokryzja. Gdzie ci wszyscy ludzie byli kiedy partia rządząca niszczyła podpisy setek tysięcy Polaków? Dlaczego nie krzyczeli wtedy o wolności i demokracji? Teraz nagle coś się zmieniło, kilka świń odciągnęli od koryta i wielki nagle problem.
      Robią te swoje śmieszne manifestacje i marsze, a potem z demokracją i wolnością na ustach blokują ludzi i siłą usuwają ich ze swoich zbiorowisk.

•  

@Wyrewolwerowanyrewolwer: Tak, tak... 11.11 to "marsz podtrzymujący pamięć o bohaterach". Np. gościem tegorocznego był Roberto Fiore - uważający, że nazywanie go faszystą to nic złego, bo faszyzm dokonał wielkich rzeczy, w 1980 roku wyjechał z Włoch, po tym jak organizacja w której działał dokonała najkrwawszego zamachu bombowego w historii Włoch. Za udział w tej organizacji został skazany przez sąd we Włoszech, ale nie udała się ekstradycja z Wielkiej Brytanii.

Zdecydowanie wolę trochę niezorientowanych 30, 40 latków.

•  

@Wyrewolwerowanyrewolwer:

No właśnie chyba nie. Chcesz mi powiedzieć, że marsz 11.11 co roku na którym podtrzymują pamięć o bohaterach

Na MN było dużo osób, które po prostu chciały świętować dzień niepodległości i fajnie. Ale oprócz "podtrzymywania pamięci o bohaterach" zdarza im zapraszać do Polski neofaszystów, promować marsz przeróbkami nazistowskich grafik, głosić islamofobiczne hasła, a niektórym bić się z policją itp.

jest taki sam jak marsz masy która sterowana jest przez grupę odsuniętą od koryta?

W pewnym sensie jest taki sam. Czują potrzebę publicznej manifestacji poglądów i to robią.
      Po drugie czemu muszą być "sterowani"? Czemu odbierasz im szczere intencje? Młodość wielu z tych ludzi przypadała na lata 80-te. Dla nich Wałęsa pozostaje symbolem walki o wolność.

Gdzie ci wszyscy ludzie byli kiedy partia rządząca niszczyła podpisy setek tysięcy Polaków? Dlaczego nie krzyczeli wtedy o wolności i demokracji?

Pewnie większość z nich nie obchodziła tematyka zmielonych projektów ustaw albo nie popierali zmian w projektach obywatelskich i dlatego nie protestowali. Zgadzam się, że PO-PSL mogły chociaż z przyzwoitości przeprowadzić całą procedurę legislacyjną zamiast odrzucać projekty już w pierwszym czytaniu. Tak zresztą zrobi PiS z ustawą "Świecka Szkoła".

Teraz nagle coś się zmieniło, kilka świń odciągnęli od koryta i wielki nagle problem.

To jest bardziej skomplikowana sprawa i nie sprowadzałbym tego tylko do ostatnich wyborów.
      Po pierwsze: bezpośrednią przyczyną powstania KODu były odpowiedzią na jawne łamanie konstytucji przez prezydenta i władzę. Uważam, że gdyby nie konfrontacyjny styl działania PiSu na początku kadencji, KOD nigdy by nie powstał, albo byłby o wiele słabszy.
      Po drugie: sam KOD wpisuje się w spór ideowy o wartości w Polsce:
      - bardziej wspólnotowe vs bardziej indywidualistyczne,
      - antyeuropejskie vs proeuropejskie,
      - bardziej konserwatywne vs bardziej liberalne,
      - bardziej prawicowe vs bardziej lewicowe,
      - negatywnie oceniający polską historię ostatnich lat (transformację, wejście do UE) vs pozytywnie ją oceniający,
      - bardziej zamknięci na obcych vs bardziej otwarci
      itd itp.
      Ten spór ideowy jest o wiele dłuższy, niż tylko ostatnie wybory i będzie trwać jeszcze wiele lat.

+: Andreth, C..Z
    •  

Zdecydowanie wolę trochę niezorientowanych 30, 40 latków.

@CrtZ: Czemu 'zdezorientowanych'? A może właśnie doskonale zorientowanych?

•  

@Andreth: Długo by się rozpisywać. W skrócie - ludzie bardziej zajęci własnym życiem niż polityką, więc niektórych faktów rozgłaśnianych np. na wykopie nie znają. Oczywiście to nic takiego strasznego, ale w porównaniu z silnie indoktrynowaną młodzieżą, sprawiają wrażenie nieporadnych, trochę zagubionych w meandrach polityki.

Ja na KOD patrzę z sympatią, ale jednocześnie nie chodzę na marsze. Z dwóch powodów - wkurwia mnie dopuszczenie do głosów polityków. Ze Schetyną nie będę stał w jednym rzędzie, chyba, że rząd zacznie bić ludzi na ulicach. Na razie nie, szczególnie, że jak pokazuje przykład węgierski - zbieranie się w bloki "wszyscy przeciwko władzy" nie przynosi zwycięstwa, wręcz przeciwnie.

A po drugie - KOD jest de facto obrońcą statusu quo. Uważam, że ten status quo jest i tak lepszy od jakiejś konserwatywnej kontrrewolucji a la PIS, ale IMO do tego statusu nie ma już powrotu, a nawet gdyby był - nie należy do niego wracać.

W skrócie mam takie podejście jak Partia Razem, w sumie nic dziwnego, bo mam takie w większości spraw politycznych.

•  

ludzie bardziej zajęci własnym życiem niż polityką, więc niektórych faktów rozgłaśnianych np. na wykopie nie znają

@CrtZ: To znaczy jakich?

w porównaniu z silnie indoktrynowaną młodzieżą, sprawiają wrażenie nieporadnych, trochę zagubionych w meandrach polityki.

To znaczy, są niepodatni na pranie mózgu zafundowane młodzieży w sieci. To źle?

Na razie nie, szczególnie, że jak pokazuje przykład węgierski - zbieranie się w bloki "wszyscy przeciwko władzy" nie przynosi zwycięstwa, wręcz przeciwnie.

Orban miał na Węgrzech duże i autentyczne poparcie. PiS doszedł do władzy na kłamstwie i serii zbiegów okoliczności. Nie ma tu prostego porównania. (Poza tym Orban jest kompetentny i otacza się fachowcami).

KOD jest de facto obrońcą statusu quo.

A nie, tu się mylisz. W KOD są różne nurty (i nie wiem, czy to się nie skończy rozłamem), ale akurat co do tego, ze do status quo nie ma powrotu jest zgoda.

•  

@Andreth:

Orban miał na Węgrzech duże i autentyczne poparcie. PiS doszedł do władzy na kłamstwie i serii zbiegów okoliczności. Nie ma tu prostego porównania. (Poza tym Orban jest kompetentny i otacza się fachowcami).

No i widzisz, to jest typowe, KODowskie podejście. Kompletnie nieprawdziwe.
      1. PIS nie doszedł do władzy na kłamstwie, a przynajmniej nie na większym niż reszta partii.
      2. PIS ma autentyczne, mocne, skonsolidowane poparcie społeczne. Coraz większa grupa wykluczonych (głównie regionalnie) to ogromne, socjalne zaplecze PISu. Obietnica modernizacji kraju przez PO skończyła się na pięknych drogach. I one są bardzo potrzebne, ale zaniedbania polityki socjalnej sprawiają, że "antysalonowe" (tak, wiem jak to głupie określenie) partie są coraz silniejsze.
      3. Gdyby wybory odbyły się teraz PIS prawdopodobnie wygrał by jeszcze bardziej niż w październiku - kompletnie nie ma dla nich alternatywy.
      4. PIS też otacza się ekspertami - np. Klub Jagielloński. Ale ok, tutaj mogę się zgodzić, że to nieudacznicy i patałachy, bo nawet mając za sobą ten świetny think tank, olewają ich zalecenia...

Z chęcią podyskutuję jeszcze, ale to nie dzisiaj, pora spać. Oczywiście te punkty to dość mocne uproszczenie. Najlepiej z tego co pamiętam moje podejście oddaje ten tekst:
      http://kulturaliberalna.pl/2016/02/02/wojciech-engelking-kod-mlodziez-krytyka/

Ale nawet nie mam siły go sobie teraz przypomnieć. Ale powinien być ok ;)

•  

No i widzisz, to jest typowe, KODowskie podejście. Kompletnie nieprawdziwe.

Jak nieprawdziwe, jak prawdziwe. Poczytaj, jakie Orban miał poparcie i w jakiej sytuacji objął władzę. Zupełnie innej. Mam wrażenie, że poddajesz sie propagandzie. PiS ma większość bezwzględną tylko dzięki temu, że SLD poszedł jako koalicja. Procentowo dostali mniejsze poparcie niż dwa razy PO i raz SLD.

PIS nie doszedł do władzy na kłamstwie,

@CrtZ: Ależ doszedł, 'chowając' najbardziej znielubianych polityków, a zwłaszcza Ziobrę i Macierewicza. Nie obiecywał też demontażu TK. Stąd poleciały im ok 7 punktów procentowych poparcia - bezprecedensowe zjawisko w parę miesiecy po wygranych wyborach, gdy poparcie normalnie rośnie.

PIS ma autentyczne, mocne, skonsolidowane poparcie społeczne.

Ma i to jest problem. Przez lata stosował bardzo agresywną retorykę i postarał się o dobry PR. Natomiast nie sądzę, by autentycznie grupa wykluczonych była coraz większa - indeks Ginniego w Polsce spada. Był świetny artykuł w Polityce na ten temat. Retoryka 'Polska w ruinie' jest chwytliwa, ale nieprawdziwa.

Sęk w tym, że poczucie wykluczenia PiS przez lata generował i pielęgnował - wszyscy znani mi zwolennicy PiS (prócz osób mocno starszych) to ludzie, którzy uważają się za pokrzywdzonych przez świat (często kompletnie irracjonalnie). Tyle że PiS nie ma tak naprawdę im prócz igrzysk nic do zaoferowania. Nawet tych dróg.

Gdyby wybory odbyły się teraz PIS prawdopodobnie wygrał by jeszcze bardziej niż w październiku - kompletnie nie ma dla nich alternatywy.

Nie sądzę. Na dobry wynik ma szansę .Nowoczesna. Ale zgadzam się, że nie czas na wybory. Potrzeba partii lewicowej.

Ale ok, tutaj mogę się zgodzić, że to nieudacznicy i patałachy, bo nawet mając za sobą ten świetny think tank, olewają ich zalecenia...

Oni kompletnie nie umieją rządzić, w tym problem. Nawet ustaw nie umieją napisać poprawnie, nie wydają koniecznych rozporządzeń, stanowiska obsadzają ludźmi niekompetentnymi. I to juz widać (ośrodki szkoleniowe na prawo jazdy przez dzień nie miały podstawy prawnej działania, wypłacanie dopłat opóźnione, szykuje sie niezła draka z sześciolatkami i przedszkolami), a będzie widać coraz bardziej. No i 'polityka zagraniczna' PiS to groza - grają tylko na rzecz Rosji.

•  

@Andreth: ok. Co do nieudacznictwa PIS wzajemnie się zgadzamy, więc ten temat zostawmy.

Wróćmy do meritum - wykluczenia. PIS, jak każda partia swój elektorat buduje na dwóch płaszczyznach - swiatopogladowej i ekonomicznej. Światopoglądowo jest konserwatywny, ekonomicznie socjalny (przynajmniej teoretycznie, bo nie wchodźmy w detale typu neoliberalna polityka z lat 2005 - 2007).

Światopoglądowo - konserwatyzm został całkowicie wykluczony z dyskursu publicznego. Świetnie oddaje to ten tekst który wyżej Ci podałem, wiec nie bede sie o tym rozpisywał.

Ekonomicznie - Gini niby stoi w miejscu, ale narastają regionalne nierówności. Wieś jest największym beneficjentem Unii, ale światopoglądowo zostaje konserwatywna. Na wsi zrestzą poparcie dla PIS nie wzrosło tak bardzo jak w pozostałych rejonach. To gdzie jest problem? Polska powiatowa. Szybkie wyludnianie się, exodus młodych, przeniesienie wszelkiej inicjatywy do biegunów wzrostu. I tutaj jest elektorat PIS dający im zwycięstwo.

Przez 25 lat najwięcej w Polsce straciły właśnie te obszaru. Trudno to pewnie zrozumieć z perspektywy dużego miasta. Liczba osób nie czujących 'cudów transformacji', za to mocno czujących kapitulację państwa z kolejnych dziedzin życia (zamykane połączenia kolejowe, niesprawne szpitale, upadek śródmieść miasteczek itd.) jest coraz większa.

O takim wykluczeniu mowię. O nazwij to retoryką 'Polska w ruinie', ale nie bez powodu ludzie się na to łapią.

I pewnie, że elektorat PIS to w większości ludzie, ktorym w życiu nie wyszło. Pytanie tylko, czy ta cześć społeczeństwa której wyszło ma zamiar tej drugiej pomoc, czy może sie oburzać, ze oni nie maja prawa o niczym decydować.

Mój wujek, wyborca PIS (ale wcześniej PO) stracił pracę w prywatyzowanym zakładzie. W jego wieku odnalezienie się na rynku pracy jest de facto niemożliwe, wiec jest bezrobotny. No, a przecież można prywatyzować jak na zachodzie, z gwarancjami zatrudnienia dla starych pracownikow. Tylko właśnie arogancja PO i przekonanie (neoliberalne), ze wolny rynek załatwi, a jak nie załatwi to wina człowieka (w tym przypadku mojego wujka) doprowadza to ogromnego zniechęcenia do tej części sceny politycznej.

A to czy PIS ma im coś do zaoferowania to sie okaże. Jak na razie wprowadził dobre zmiany w Państwowej inspekcji pracy, a Morawiecki chce zmienić model rozwoju z polaryzacyjno-dyfuzyjnego, na zrównoważony. To dużo. Dla niektórych regionów to więcej niż przez 8 lat PO zaoferowała.

I podsumowując - KOD to fajne zjawisko, ale bez zrozumienia skali wykluczenia w Polsce, bez rywalizacji o ten elektorat nie da sie połknąć PISu. A jak na razie retoryka np. .N pokazuje, ze w ogóle tego wykluczenia nie zauważają. Że wszystko jest super. No to bedą przegrywać wybory.

•  

@CrtZ: Ja to wszystko rozumiem, serio. I ludzie w KOD widzą to doskonale. To specyficzny przekrój społeczny (dużo np. przedsiębiorców), ale nie idioci. Masa jest też tam ludzi o poglądach lewicowych i doskonale rozumiejących, czym przyciąga do siebie PiS. Dużo też byłych solidarnościowców bynajmniej nie zachwyconych bezkrytycznie III RP. Trzeba też powiedzieć, że PiS przez lata dawał np. Polsce B wsparcie przynajmniej moralne - masa spotkań w małych miejscowościach, interpelacje poselskie. Stad ich sukces. Tyle że na władzy PiS najbardziej właśnie oni stracą - skutki ustawy o obrocie ziemią będą tragiczne. A ludzie tacy jak twój wujek dostaną tylko wyższe podatki.

Liczba osób nie czujących 'cudów transformacji', za to mocno czujących kapitulację państwa z kolejnych dziedzin życia (zamykane połączenia kolejowe, niesprawne szpitale, upadek śródmieść miasteczek itd.) jest coraz większa.

Jednak sporo też się poprawia, nawet w tej dziedzinie. Ja widzę bardzo sprawne szpitale i ośrodki zdrowia w małych miejscowościach - mam nadzieję, że PiS ich nie zabije likwidacją NFZ.

Optymistyczny rozwój sytuacji w Polsce to wyłonienie z KOD partii socjademokratycznej (może dołączajacej do Nowackiej et comp), która w przyszłym rządzie mogłaby być koalicjantem .Nowoczesnej, mocno kopiacym ich w tyłek za durne pomysły typu 16% VAT na wszystko. Bez tego faktycznie może być słabo - choć mam wrazenie, że silną stroną Petru jest pragmatyzm i będzie rozumiał, że na za wiele nie może sobie pozwolić nawet w ewentualnej koalicji z PO.

•  

@Andreth: czyli co, zaraz przestaną zapraszać tam polityków? Hm... to by było bardzo ciekawe

•  

Optymistyczny rozwój sytuacji w Polsce to wyłonienie z KOD partii socjademokratycznej

@Andreth: czyli jednak ten cały KOD to polityka i walka o władzę i dorwanie się do koryta....a jeszcze tydzień temu miał to być aplityczny ruch obrony praworządności"...

partii socjademokratycznej (może dołączajacej do Nowackiej et comp), która w przyszłym rządzie mogłaby być koalicjantem .Nowoczesnej

czyli żadne tam idee, a koryto - co łączy socjalistę z banksterami?

silną stroną Petru jest pragmatyzm i będzie rozumiał

ta lewicowa wiara w człowieka, nawet wbrew faktom. To piękne.

•  

<czyli co, zaraz przestaną zapraszać tam polityków?

@CrtZ: A tego nie gwarantuję. KOD to nie monolit i różne opcje się tam ścierają. Ja osobiście jestem za ponadpartyjną współpracą z politykami, ale niekoniecznie politycy muszą robić sobie kampanię na demonstracjach. (Jakiś czas przestali zapraszać, ale że były różne kwasy, zaprosili znowu - IMO bez sensu, ale nie twierdzę, że Kijowski zawsze działa z sensem).

A jakbyś miał ochotę na ciekawą nie-kodowską demonstrację (znaczy, organizowaną przez członków, ale takich dość specyficznych i nieautoryzowaną przez KOD), zapraszam na priwa.

•  

@fryferykkompot: Znudziłeś mi sie, czarnolistuję.

•  

zaraz przestaną zapraszać tam polityków

To nie KOD zaprasza polityków, tylko politycy zrobili KOD aby dorwać się do koryta. Jak chcesz aby Ryszard Petry był premierem, Grzegorz Schetyna wicepremierem i Ewa Kopacz marszałkiem sejmu - idź do KOD.

•  

To specyficzny przekrój społeczny (dużo np. przedsiębiorców), ale nie idioci.

@Andreth: np.: jeden były prezesARiMR. Ale dajmy głos nowemu prezesowi po wykonaniu audytu w Agencji:

"Ja już panu powiem coś z tym Komitetem Obrony Demokracji. (śmiech) Jeden z prezesów, który dziś jest wielkim „obrońcą demokracji”, pracował w naszej agencji. Miał zarobki wyższe od prezesa, zasiadał w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa kompletnie niezwiązanych z agencją, a przy tym dostał 150 tys. złotych w nagrodach. Dziś w KOD broni demokracji. Może to pan sobie zsumować i odpowiedzieć na pytanie, czego on dziś broni działając w KOD"

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Ciekawy jestem czy dyrekcja tego przybytku każe też zwracać dzieciom za wodę z kibla. I za papier.
    To właśnie Polska w pigułce.

#heheszki #szkola#szkola #rakcontent

odpowiedzi (62)

Ostatnia cyfra po naciśnięciu plusa to kim byś był w Rzeczpospolitej Szlacheckiej.
    0 - Szlachc lub duchowny
    1 - Mieszczanin bogaty
    2 - Mieszczanin biedny
    3 - Chłop z trzema zębami więc wygryw bo sąsiedzi nie mają żadnych
    4 - Chłop bez nogi więc wygryw bo można żebrać przed kościołem
    5 - Chłop co dużo szczęścia ma i zdrowia bo umrze dopiero w wieku starczym (42lat)
    6 - Chłop któremu przeżyło aż troje dzieci z dwudziestuośmu porodów żony
    7 - Chłop któremu obcięto język bo za dużo gadał przy robocie
    8 - Chłop bez konia więc ciągnie chomąto
    9 - Chłop zwykły co umrze sobie spokojnie w wieku 34lat jak jego tato
    #glupiewykopowezabawy #neuropa #historia
    pokaż całość

odpowiedzi (64)

2 miesiące temu przysłał mi piffka @mitatuyo z Japonii, zupełnie o nich zapomniałem XD
    Więc Dzisiaj dość nietypowo bo chyba piwo japońskie + bonus XD

Wilkinson Hard Dry 88/100

+ Zapach jak cola
    + Dobrze kopie mimo że
    + 9%
    + może to Gin XD bo coś jest napisane o ginie ale dalej jest też napisane że beer XD
    + Jak ktoś lubi pić ciepła wódkę z 5dniowa otwarta wygasowana cola to polecam XD

- Za każdym razem skrzywiony ryj
    - Wszystko to takie rozwodnione
    - Mogłem wypić zimne
    - Pali w gardło XD
    - Trudno dostępne no chyba że ktoś jest z Japonii
    - Około 8zl za 350ml nie opyla się

Ogółem to nie wiem czy to było piwo więc pije też te coś małe co ma 130ml więc w sumie jak dodam dwa to wyjdzie legitnie normalny browar

Ten mały bonus to Kirin Beer i smakuje jak ciepły Żubr wymieszany z Tyskim ale trochę bardziej sloodsze. Kosztuje prawie 3zl za 130ml... Nie opłaca się w ogóle XD ahaaa i ma 5%

Spodziewałem się czegoś lepszego jak na Japonie Xd

W komentarzu zdjęcie dwóch
    XD

Elooo ale piecze w gardle jakbym pil zwykła wóde bez zapoi xD

#100browarowchallenge #pokazmorde #pijzwykopem
    pokaż całość

odpowiedzi (33)