•  

  z racji #czarnolisto u franasa odpowiadam w nowym wpisie,
  http://www.wykop.pl/wpis/16823209/kreatywna-ksiegowosc-partiakorwin-over-9000-zrodlo/

  @szaremyszki: @bigkangoo: @franekfm:

  Zgodnie z art. 130 par. 3 pkt 1 Kodeksu wyborczego odpowiedzialność za zobowiązania komitetu wyborczego ponosi partia, która go utworzyła.

  Zgodnie z art. 129 par. 2 Kodeksu wyborczego KW może przyjmować środki tylko do dnia wyborów.

  Zgodnie z art. 84 par. 1 Kodeksu wyborczego KW prowadzi kampanię wyborczą na zasadzie wyłączności.

  KW KORWiN pozyskiwał środki tylko od partii KORWiN, zgodnie z ustawą. I do dnia wyborów pozyskał 1,54 mln - tyle, ile partia zebrała do tego dnia. Umowy z komitetem zawarto na kwotę ok. 1,66 mln. Jednak partia nie mogła już wpłacić brakującej sumy na komitet, bo art 129 tego zabrania, więc po prostu nadwyżkę wydatków pokryto z rachunku partii, a konkretnie z jej funduszu wyborczego - zgodnie z art. 130. 104 tysiące do dnia złożenia sprawozdania, 17 tysięcy pozostałych po złożeniu sprawozdania.

  Żadna filozofia, wszystko w zgodzie z przepisami.
  Po prostu po stronie przychodów wpisana została kwota wpłat na komitet, a po stronie wydatków - suma wydatków poniesionych przez komitet oraz przez fundusz wyborczy partii w trybie art. 130 Kodeksu wyborczego.

  #korwin #4kuce #4konserwy #neuropa #polityka #wyboryparlamentarne2015 #partiakorwin #2zdrajcy

  #bekazfranka #bekazkuca

  +: Huzio, s.........i +13 innych
  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  
   s.........i

   +1

   @RPG-7: dzieki za te paragrafy bo akurat komitety wyborcze to nie jest moj konik ale pare sprawozdan finansowych w zyciu czytalem ;)

   +: RPG-7
  •  

   @RPG-7: No problem, w szczytnym celu wołałem ;)

   +: RPG-7
  •  

   to że czegoś nie rozumiesz franas nie oznacza że jestem nieukiem. jest późna godzina, weź może prześpij się z tym tekstem, może rano ogarniesz.
   pozdrawiam i życzę dobrej nocy

  •  

   Kierwa, Jak krowie na rowie: partia przelała komitetowi 1,54 mln zł. Później nie mogła już przelewać pieniędzy na komitet, ponieważ po dniu wyborów było to zabronione. Ponieważ komitet zaciągnął zobowiązania na kwotę 1,66 mln, a nie mógł pozyskać od partii już żadnych środków, partia opłaciła faktury komitetu samodzielnie, co jest zgodne z art. 130 KW. Ponieważ jednak były to wydatki wyborcze, należało je wykazać w sprawozdaniu Komitetu (mimo że formalnie poniosła je partia).

   Gdyby nie istniał przepis zabraniający partii dokonywania wpłat na komitet po dniu wyborów, te 120 tys. różnicy po prostu wpłacono by na komitet i wtedy zapłacono za zamówione w kampanii usługi. Ponieważ jednak było to prawnie niemożliwe, wydatki poniosła partia jako subsydiarnie odpowiedzialna za zobowiązania komitetu.

   Nikt nie wydał więcej niż zarobił, bo wszystkie wydatki zostały poniesione z realnie zebranych od darczyńców środków. Cześć z nich wydano za pośrednictwem komitetu (którego przychody są ujawnione w tym sprawozdaniu), część za pośrednictwem partii (której przychodów nie ma w tym sprawozdaniu). Partia i komitet to podmioty powiązane pod względem gospodarki finansowej i wyciąganie jakichkolwiek wniosków na podstawie sprawozdania tylko jednego z nich świadczy o zupełnym niezrozumieniu tematu przez wypowiadającego się.

  •  
   g................i

   0

   @RPG-7: @franekfm weźcie sobie czarnolisto ogarnijcie i gadajcie w jednym wpisie

  •  

   @franekfm:

   1. Komitet wyborczy nie pozyskał żadnych środków po dniu wyborów (data ostatniej wpłaty to 23 października 2015 r.)

   2. Komitet nie wydatkował żadnych środków po dniu złożenia sprawozdania finansowego, tj. 25 stycznia 2016 r.

   3. Przepis art. 132 par. 1 nie jest podstawą do regulowania zobowiązań KW przez partię. Podstawą taką jest przepis art. 130 par. 3 pkt 1 Kodeksu wyborczego.

   4. Warunkiem zgodności z prawem pokrycia zobowiązań KW przez partię, która go utworzyła, jest dokonanie tego za pośrednictwem Funduszu Wyborczego partii - i ten warunek został spełniony.

   Tacy jak ty są najgorsi, szperają na ślepo po ustawach, znajdą jeden przepis i szczęśliwi idą kompromitować się w internecie xD
   Gdybyś miał trochę rozumu panie nieuku, to niewiele dalej niż w art. 35 ustawy o partiach, bo w art. 38a ust. 2 pkt 5 znalazłbyś, że jest dokładnie odwrotnie niż mówisz. Twierdzisz, że fundusz wyborczy nie może płacić faktur komitetu wyborczego, a z tego przepisu wynika, że nie tylko może je płacić, ale wręcz musi, bo gdyby partia płaciła za zaległe zobowiązania komitetu wyborczego z pominięciem funduszu wyborczego, to byłaby zgodnie z art. 38a ust. 2 pkt 5 ustawy o partiach przesłanka odrzucenia jej sprawozdania.

   Śmieszne, jak zmieniały się zarzuty.
   Najpierw, że wydawaliśmy więcej niż mieliśmy, a jak już dowiedziałeś się, że jednak tak nie było, to twierdzisz, że fundusz wyborczy nie może płacić faktur komitetu xD

   Jak przeczytasz, że pkw twierdzi dokładnie coś innego, to pewnie przyjebiesz się do czegoś innego xDD

   Przepisy które dzisiaj próbujesz nieudolnie interpretować były w partii KORWiN przedmiotem głębokiego namysłu już ładnych kilka miesięcy temu.

   I żeby wszystko było cacy, przezornie poprosiliśmy o opinię organ, który kontroluje poprawność naszych sprawozdań.

   Jak widać niepotrzebnie, mogliśmy od razu uderzyć do Ciebie :)

   wołam plusujących wpis: @bigkangoo, @daj_pan_spokoj, @Huzio, @kiera1, @KnightNostalgia, @Lipathor, @matematyk-teoretyk, @QBA__, @rfree, @szaremyszki

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: pkw vs franas.jpg

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   p.................r

   0

   @RPG-7: skąd ta wrogość i hejt ? xd

  •  

   @plumkajacy_kalafior: wkurwia mnie pierdolenie bez żadnych dowodów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   p.................r

   0

   @RPG-7: a konkretnie to o huj Ci chodzi dziecko ?

  •  

   @plumkajacy_kalafior:

   500 tys wpompowane do firmy córki na produkcje gadżetów ;)

  •  
   p.................r

   0

   @RPG-7: przeciez on sam przyznawal kiedys ze zleca firmie córki pierdoły marketingowe

  •  
   p.................r

   +1

   @RPG-7: juz lece szperac we wszystkich wywiadach z nm by ci jakis duperel udowodnic dx

   +: Rzuku

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Ale kekłem w żabce.

  Ekspedientka do obcokrajowca: Do you have frog app?

  XD

  #heheszki #zabka

  odpowiedzi (39)

 • avatar

  #zwiazki #zdrada

  tl;dr

  pokaż spoiler nie wierz nigdy kobiecie


  Mieszkałem z dziewczyną od kwietnia. Ponad 6 miesięcy wspólnego życia pod jednym dachem. Mamy po 29 lat, więc z każdym dniem byłem coraz bardziej sfokusowany na legalizację tego związku. Oboje zdalna praca, z tym, że ona czasem musi wyjść do biura, a aktualnie znajduje się na pewnego rodzaju przymusowym urlopie.

  Chronologia zdarzeń.
  Niedziela
  zauważam, że z naszym kotem jest coś nie tak. A z racji tego, że w dzień pracuję, poprosiłem ją o pójście do weterynarza. Odpowiedziała, że w poniedziałek ma zajęty dzień, ale we wtorek zaniesie kotka do pana doktora.

  Poniedziałek
  Ubiera się w najbardziej seksowne ciuchy, robi troszkę mocniejszy makijaż niż zwykle i gdzieś wychodzi. Nie ma jej do wieczora. Podobno spotkanie związane z pracą.

  Wtorek
  Wstaję o 10:00 (praca zdalna dla zagranicznego podmiotu, więc żyję w innej strefie niż kraj). Ona już na nogach, przebiera się. Znowu seksowne ciuchy. Strój typowo "wieczorowy". I mówi mi, że musi się spotkać ze swoją mamą.
  Wyszła, a ja zacząłem pracę. Około 13:00 postanowiłem do niej zadzwonić, by przypomnieć o kocie. Nie odbiera. Drugi telefon po godzinie, znowu nie odbiera. Brak kontaktu.
  I w tym momencie poczułem, że coś jest nie tak. Możecie powiedzieć, że to niezbyt fair zachowanie, ale co zrobić: wszedłem na jej facebooka.
  Okazało się, że jej mama miała na imię Paweł. Dodatkowo w wiadomościach znalazłem, że wysyłała tej swojej mamie jakieś fotki z łazienki (tyle zrozumiałem z rozmowy, bo same zdjęcia były pokasowane).
  Spakowałem się (mieszkanie wynajmowane) i wyjechałem bez słowa pożegnania.

  Nikt mnie nigdy tak nie zranił jak ona.

  Jeżeli masz w związku przeczucie, że coś jest nie tak, to najprawdopodobniej tak jest. Od jakiegoś miesiąca mi to podpowiadała intuicja.
  Dodatkowo dopiero teraz sobie zdałem sprawę, że pomimo tego, że jesteśmy razem 10 miesięcy, to np. na Facebooku czy Instagramie, nie dodała żadnej naszej wspólnej fotografii. Wcześniej jakoś nie zwracałem na to uwagi.
  Gdzieś kiedyś też usłyszałem, że zanim się zrobi krok z oświadczynami, należy kobietę przetestować przez rok. To była dobra rada, która zadziałała w moim przypadku.

  No i szkoda mi mojego kotka. Zostawiłem go w mieszkaniu..
  pokaż całość

  odpowiedzi (207)

 • avatar

  Biorąc pod uwagę, że uczniowie przez cały tok nauczania mają mniej godzin fizyki niż religii, to chyba jednak nauczanie tych przedmiotów nie jest równorzędnie ważne.

  #bekazpisu #bekazprawakow #religia #neuropa

  odpowiedzi (28)