Wpis z mikrobloga

Nadeszła wiekopomna chwila. O to publikuje dlugo przez was oczekiwana recenzję #xiaomi #redmi3
Platforma testowa:
Xiaomi Redmi note 2 2/16 CyanogenMod 12.1 #redminote2
xiaomi Redmi 3 2/16 Miui Global 7.1.1.0.0

Tutaj macie link do wszystkich materiałów które zgromadziłem. Mam nadzieje, że wszystko jest sensownie poukładane.


Generalnie bateria w nim jest powalająca, dużo mirkujące poza domem osoby spokojnie mogą się ładować co 2 dni. (No chyba, że przez 8 godzinn dziennie gapisz się w telefon xD).

Zdjęcia oceńcie sami. Wg mnie na komputerze zdjęcia wyglądaja lepiej zrobione przez RN2, natomiast porównójąc je na telefonach to widać, że miui stosuje jakies algorytmy polepszające wyświetlanie kolorow na telefonie. Może wyglądałoby to inaczej jakbym na obu telefonach miał miui.

Telefony mimo różnicy pół cala w wielkości, to ważą tyle samo. Jednak tylna aluminiowa klapka daje znać o sobie. Ale za to nadgania ona wyglądem, wg mnie telefon prezentuje sie naprawdę ładnie.

O sofcie sie nie będę rozpisywał, bo o miui powstało juz wiele recenzji i każdy ma swoje zdanie o nim. Jest root, xposed tez pewnie będzie. Niedługo powinno pojawić się miui polska.
Polski jest przetłumaczona w ok. 75%. Ciężko mi to stwierdzić, bo jak widze tekst i go rozumiem to nie zwracam uwagi w jakim on jest języku. Nie wgrywałem jeszcze tego softu co jest na forum miuiPL.

Klapka jest niezdejmowalna, mamy tackę microsim+nanosim lub microsim+microsd.


Wszelkie inne pytania mile widziane. Wiem, że niewiele napisalem bo sam nie wiem co jeszcze porównać.

No i link do wszystkich materiałów KLIK

W komentarzach wołam wszystkich, przepraszam jeśli kogoś pominąłem albo zawołaem niepotrzebnie, ale jest was za dużo..

Na część pytań pewnie odpowiem jutro, jak będe miał czas
  • 21
@Dezynwoltura: ja jestem zwykłym chłopakiem z techbazy, nie mam tyle telefonów do porównania. No w sumie to mam tylko swój ( ͡° ͜ʖ ͡°). A napisałem dopiero teraz bo mi w końcu gorączką spadła i jestem w stanie pisać cokolwiek. Pewnie napisałeś do mnie w jakimś komentarzu i dlatego wołam
@Dezynwoltura: np faktycznie, generalnie od czwartku nie śledziłem Mirko to nie wiem co się dzieje. Fajnie to tak kupić sobie po prostu telefon i dowiedzieć się, ze jest się pierwszym od portalu tym się zajmującego
( ͡ ͜ʖ ͡)