Wpis z mikrobloga

◉◉◉ Szybkie Badanie Opinii ◉◉◉

Potrzebna mi Twoja pomoc. Zbieram materiały do pewnego tekstu związanego z #religia
Chcę przygotować spis najczęstszych zarzutów związanych z chrześcijaństwem.

Moja prośba brzmi:

Napisz mi proszę w komentarzu, które nauki chrześcijańskie są według Ciebie najbardziej oburzające, najgłupsze i z którymi nigdy się nie zgodzisz (możesz podać kilka - im więcej, tym lepiej!).

Gdy opracuję zestawienie (zbieram dane z kilku miejsc) będę wołał (+/- miesiąc potrzebuje na przygotowania).


#chrzescijanstwo #wiara #kosciol #katolicyzm #protestantyzm #ankieta
imlmpe - ◉◉◉ Szybkie Badanie Opinii ◉◉◉

Potrzebna mi Twoja pomoc. Zbieram materiał...

źródło: comment_ujwEvtr8oggyQkUWSyrYCw1PPcgLzsR9.jpg

Pobierz
  • 25
@imlmpe:

- świętych obcowanie:
Ciężko mi uznać, że ludzie na ziemi wybierają na świętych ludzi, którzy nieraz mieli sporo za uszami, a wystawiani są na piedestał i układane są modlitwy, by do nich się modlić. WTF? Nie mamy nawet pewności, czy taka "święta" osoba jest z Bogiem, czy została potępiona. Fragment z Biblii, który został przywłaszczony przez KK jako monopol na ich prawdę mówiący mniej więcej "co będzie ustanowione na ziemi,
@imlmpe: Sporo rzeczy. Ogólnie cały zamysł treści tej religii - że bóg stworzył ludzi, naznaczył grzechem pierworodnym, potem został człowiekiem i oddał życie, ale zmartwychwstał, lecz dziś jego istnienie jest niejasne, a przez to większość ludzi na Ziemi w niego nie wierzy... Dla mnie to wszystko nie ma sensu i nie przekonuje mnie.

Poza tym jeśli chodzi o Biblię, to irytuje mnie podejście katolików, którzy to co okazuje się oczywistą nieprawdą
@imlmpe: wystarczy, że weźmiesz KKK (katechizm kościoła katolickiego) i wybierzesz losowy paragraf, to znajdziesz najgłupsze nauki z którymi się nie zgadzam.

"28 W ciągu historii, aż do naszych czasów, ludzie w rozmaity sposób wyrażali swoje poszukiwanie Boga przez wierzenia i akty religijne (modlitwy, ofiary, kulty, medytacje itd.). Mimo niejednoznaczności, jaką one mogą w sobie zawierać, te formy wyrazu są tak powszechne, że człowiek może być nazwany istotą religijną.

On z jednego
Z tego, co nie zostało do tej pory powiedziane, najbardziej irytujący jest nacisk na bycie grzesznym. Tymczasem prawdą (moją, subiektywną) jest, że człowiek jest z gruntu dobry, a nie że ma jakieś zasiane ziarno zła, z którym musi bez przerwy walczyć, a i tak nie wygra. Z tego też powodu to jest taka smutna religia - wszyscy żyją w obawie przed popełnieniem grzechu, im bardziej ktoś wierzy, pod większą jest też presją.
@imlmpe: Pytasz o treści wprost wynikające z Biblii, zasady moralne głoszone przez różne religie chrześcijańskie, teraz czy w przeszłości?
Bo np. wobec nauczania społecznego katolicyzm sprzed II Soboru Watykańskiego to totalitaryzm, przy którym Arabia Saudyjska byłaby przykładem wolności religijnej i tolerancji. Tylko nikt tego nigdy nie brał na poważnie, a obecnie taka interpretacja nie obowiązuje.
@imlmpe: Idea, że wystarczy przed śmiercią pojednać się z Bogiem, żeby móc dostąpić zbawienia. Pomijana jest w tym sytuacja ludzi, wobec których grzechy zostały popełnione. Z tej nauki wynika, że morderca może trafić do nieba, jeśli przed śmiercią się wyspowiadał i odpokutował, podczas gdy jego ofiara, nie mając tej szansy, może trafić do piekła.
@imlmpe: Myślę, że przede wszystkim problemem jest tworzenie własnej teologii nie zgodnej z tym czego nauczali apostołowie. KK zmieszał stary testament z nowym i jeszcze dodał do tego pogańskie praktyki i swoje własne nauki takie jak sakramenty, czyściec, czy spowiedź. Nowy testament jest na prawdę bardzo prosty, wszystko opiera się na wierze w Jezusa i spełnianiu jednego prostego przykazania, które mówi o miłości do bliźniego.

KK olał naukę nowego testamentu i