Wpis z mikrobloga

Za parę dni 100 lat skończy Jacque Fresco. Architekt, futurolog, projektant, transhumanista, znany w internetach głównie dzięki Zeigeist z projektu Venus - organizacja, której celem jest poprawa warunków bytowania społeczeństwa poprzez skłonienie się ku gospodarce opartej na zasobach, zrównoważonemu rozwojowi, efektywnemu zarządzaniu energią i zasobami naturalnymi oraz automatyzacji. Dalej za wikipedią : Proponuje oryginalne rozwiązania w strukturach społeczeństw, budownictwie i komunikacji. Jego humanistyczne wizje społeczeństwa przyszłości kładą nacisk na stworzenie świata bez rządów poszczególnych państw, wojen i przemocy, harmonijnie współpracującego w realizacji korzystnych dla ogólnoświatowego społeczeństwa rozwiązań.
Dodam do tego wszystkiego, że jest Żydem i masonem. #neuropa szanuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zeitgeist #ciekawostki #swiat #wielcyludzie #futurystyka
AntyBohater - Za parę dni 100 lat skończy Jacque Fresco. Architekt, futurolog, projek...

źródło: comment_zAx40sI5QiAA5s5YXyAjfICU8bibMu8z.jpg

Pobierz
  • 5
@Kapitalis:

Technologiczny komunista


Najgorsze połączenie i prosta droga do Roku 1984, Nowego Wspaniałego Świata, Fahrenheit 451 lub innej dystopii. Efekt może być różny zależnie od typu lewaka.
Lepiej rozpropagować anarchoprymiywizm na lewicy, z samymi patykami nie będą zagrażać światu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AntyBohater: Ech... kiedyś, kiedy Zeitgeist ujrzał światło dzienne (2007-2008) byłem zachwycony jego ideami i wizją zbalansowanego świata bez wojen i podziałów... A potem zacząłem dorastać. W nomenklaturze wykopowej, przebyłem drogę z #neuropy do #4konserwy, ale szacunek dla ludzi, którzy niosą jakąś ideę pozostał.
Tacy ludzie jak Jacques wyprzedzają swoimi pomysłami całe epoki. Jeszcze dużo czasu upłynie, nim ludzie zrozumieją, że żyjemy wszyscy na jednej planecie i musimy dbać o jej
@mathiu-ban: To nie jest kwestia zrozumienia tylko wymuszenia. Przy obecnym wykorzystaniu ekosystemów i pojemności środowiska przy obecnym modelu ekonomiczny ludzie zostaną po prostu zmuszeni do jakiejś mniej lub bardziej zrównoważonej (dla #4konserwy będzie to "komuszej") formy kooperacji. Inaczej czeka nas globalne załamanie. Dlatego osobiście wolałbym aby były to raczej koncepcje Fresco niż te z filmu "zielona pożywka"