Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego i tego wpisu. Kupiłem pierwszy w życiu sprzęt, który nie jest penem, ani egonem i dzielę się wrażeniami po zmianie technologii. Eleaf iJust 2 (wiem, żadna rewelacja).

1. Czemu nikt mi nie powiedział, że on jest taki głośny? W pracy mnie zabiją :)
2. Temperatura - dym zaraz przy wylocie driptipa wręcz parzy. Wiedziałem, że będzie ciepły, ale nie aż tak. Muszę na nowo opanować technikę palenia.
3. Chmura - MEGA duża (pamiętajcie, że porównuję z E-GO).
4. Smak - chyba mam kiepskie liquidy, kupiłem 6mg (w domu miałem tylko 12) w sklepie, który miałem pod ręką i to chyba był błąd. Mam już bazę i aromaty, jutro zaczynam miksowanie. Mimo to - mój nowy sprzęt oddaje więcej smaku, niż poprzedni, choć oczekiwałem jeszcze lepszego efektu. Zobaczymy jak będzie na lepszym płynie.
Grzałka w trakcie pisania wypłukuje mi się już z paskudnej wiśni (wylałem) i zaczyna do niej dochodzić czarna herbata. Jest lepiej ( ͡ ͜ʖ ͡)
5. Moc - jest moc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Daje w płuco aż miło i nieźle kręci.
6. Wykonanie - przy egonach urywa dupę i bardzo mi się podoba.
7. Wygląd - dla mnie ok, poza obręczą do regulowania przepływu powietrza, ma kolor zupełnie niepasujący do designu całości.

Pierwsza godzina minęła mi raczej na jednym wielkim WTF, więc nie odpowiem na pytanie, czy jestem zadowolony. Dam temu parę dni.

I uprzedzając pytanie - wybrałem iJusta 2 bo boxy, mimo tygodnia oglądania i próby wybrania odpowiedniego, nie podobają mi się. Czułbym się jakbym ssał krótkofalówkę ( ) Swoją rolę odegrała też cena.

Mam parę pytań do doświadczonych userów:
1. Czy grzałkę się jakoś myje/płucze? Np. przy wymianie płynu.
2. Porady dla początkującego wytwórcy liquidów? Wołam #mojliquid
3. Czy można batkę zostawić na noc w ładowarce? Sama odłączy prąd?
4. Inne porady? Odnośnie technik palenia, konserwacji, itp.

Dziękuję Mirkom spod tagów #epapieros i #epapierosy za porady i cierpliwe odpowiadanie na pytania.
  • 11
@blinkin: 1. Ja nie myłem XD
2. A ja zawsze miałem w dupie te wszystkie teksty co do robienia liquidu. Po prostu na smak robiłem :D Na początku zrób sobie kilka buteleczek jednego smaku (najlepiej ten który już kiedyś próbowałeś) w różnych stężeniach - 5%, 7%, 10%... I spróbuj które Ci pasują :)
3. Tak ;) Zostawiałem. Raz chyba z 24h siedziała
4. Uważaj na to szkiełko. Kiedyś spadło mi z
@blinkin: witamy w klubie poniżej ohma.
- oringa większość ludzi wyrzuca (chmura chłodniejsza bez niego) co jest błędem - on doskonale robi za podstawkę pod sam atomizer po wykręceniu z batki (w 2 miechy innego zastosowania nie znalazłem)
- bateria sama się wyłączy (zniknie czerwone światełko)
- grzałki się nie myje (nie dlatego, że nie można a dlatego, że woda w tej bawełnie schnie ok48h a jak nie wyschnie to strzela
@blinkin: Tu ci mirki prawilnie odpowiedzieli na wszystko, ale ja i tak wiem że za góra 2 miesiące będziesz się pytał co kupić jeszcze. Nie znam nikogo, kto zaczynając od ijusta na nim poprzestał ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo z konieczności (bo guzik w baterii się zapadnie) albo z pragnienia o więcej (mocy, smaku, chmury). Jedyne co ci jestem w stanie powiedzieć na chwilę obecną to że
@blinkin: a, jeszcze:
- grzałki masz 0,3 i 0,5 ohm (ijust2/melo2), te same grzałki za 15zł z logo Mild Wave (są 1:1 identyczne, tylko brandowane, jak nie ma sytuacji krytycznej nie ma sensu przepłacać).
Do tanka pasują też grzałki z Tritona i Vaporesso (ale wtedy baza nie dokręca się o 1/4 obrotu i jest mniejszy airflow, nie ma sensu). Są też grzałki ijust2/melo2 ni200 0,15ohm i Ti 0,5ohm do kontroli temperatury
@thePiter: Ja poprzestałem ( jakieś 4 miechy? ) XD Wróciłem do normalnych fajek : / Mnie ta e-fajka spokojnie wystarczała. Dlaczego? Wapowałem w pokoju, nie rozumiem jak można lubić większą chmurę. Dwa buchy i w pokoju siwo i trochę śmierdzi. A guzik - owszem, działał nawet na najmniejszy nacisk, ale grzałki ani jednej nie spaliłem ani nic się nie stało :D
@MrFruu: mi się udało na ijust2 rzucić analogi (od 4 miesięcy ponad zero szlugów, a jarałem po 2 paki), niestety wkręciłem się w to "hobby". Aromamizer, w drodze Griffin, kilometry drutu, metry waty (i tak wolę celulozę), po 2 litry glikolu i gliceryny, ze 20-30 aromatów, pół litra liquidów z Vape Expo, pół litra samogonu... ale fajne jest to, że nadal jestem na plus z kasą i wiem, że jak przestanę
@Waspin: Ja dam dużo nie palę analogów (5-7 dziennie?) ale rzuciłem dlatego bo się dusiłem w pewnym momencie, ale znów wróciłem do analogów. :)
Ale nadal od nikotyny jesteś uzależniony, czy tylko od samego wapowania? :D
@MrFruu: zaczynałem "na kamikadze" od 12mg na ijust2 (chyba ze 4 dni wytrzymałem), potem 6mg 3 tygodnie, miesiąc randki z 3mg i od ponad półtora miesiąca wapuję 1,5mg/ml. Nie schodzę chwilowo, bo mam tonę lq 3mg o pysznym smaku i mi żal go wywalać, ale planuję iść do zera (na razie 0,75mg to tragedia, pot i łzy ale może za jakiś miesiąc zejdę do tego pułapu).
@MrFruu: @Waspin: @thePiter: Dzięki, Panowie. Trochę się rozjaśnia we łbie.
Dziś paskudna wiśnia wypłukała się zupełnie i jest bardzo dobrze z czarną herbatą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze jedno pytanie: Da się zupełnie rozłożyć tego tanka do mycia? Gdzieś widziałem wideo, na którym gość oddzielił przeźroczysty plastik od metalu, potem bez problemu składał.

Słowo w Waszej dyskusji - staram się nie zrobić z nałogu hobby.