Wpis z mikrobloga

##!$%@? Po wczorajszej mocnej imprezie dziś pół dnia sprzątałem w domu, jadłem obiady i śniadania. Kopałem doły na podwórku, przenosiłem stary gruz, z 3 kąpiele w międzyczasie, spacer z #pies do #las aby go wyczesać, pije jedno piwo dla poratowania zdrowia, dom i przygotowanie obiadu, mała kimka. Żona wraca od fryzjera, obiadek, ruch do garażu do świeżo skręconego nowego roweru, smarowanie łańcucha i regulacja hamulców by był dobry w tym sezonie #rowerowyrownik. Wszystko ok, można jechać po ostatnie sobotnie zakupy.

Wsiadam na #rower, zakupy, powrót do domu.

Wyjeżdżam z #las, zdejmuje w tym momencie #latarka czołówka i będąc 50 metrów od domu drogę zajeżdża mi #policja.

- O panie, brak oświetlenia, będzie mandat.
- Jakiego oświetlenia, odblaski są, wszystko ok.
- Teraz trzeba mieć oświetlenia elektryczne w rowerach
- Proszę pana, właśnie przed chwilą właśnie zdjąłem latarkę z głowy (pokazuje z kieszeni)
- Czuje od pana alkohol... chyba będziemy dmuchali..., dokumenty proszę.

- 0,2 ‰ - o... #!$%@?...

Niebiescy grzebią w komputerze... Patrzą na mnie i mówią mamy cie :)

- Jest pan poszukiwany przez Interpol...
- Za co?
- dobrze wiesz za co!

Dane się zgadzały z poszukiwanym tylko imię matki z dowodu było inne (imię ojca się zgadzało :)

30 minut w radiowozie, drugie badanie i 0.15‰ ... Sprawa się wyjaśniła, nie jestem poszukiwanym bo nie mam #tatuazboners orła na ramieniu oraz jestem 2 razy wyższy i 2 razy więcej ważę i nie przebywałem w #holandia.

- Ma pan szczęście, gdyby nie miał pan dowodu przy sobie jechalibyśmy od razu na #otwock na 24. Do widzenia, to jest pana mandat na 300 PLN za jazdę po spożyciu, miłego wieczoru.

#pytanie Trzeba mieć kura mać oświetlenie elektryczne w rowerze???
  • 21
##!$%@? Po wczorajszej mocnej imprezie dziś pół dnia sprzątałem w domu, jadłem obiady i śniadania. Kopałem doły na podwórku, przenosiłem stary gruz, z 3 kąpiele w międzyczasie, spacer z #pies do #las aby go wyczesać, pije jedno piwo dla poratowania zdrowia, dom i przygotowanie obiadu, mała kimka. Żona wraca od fryzjera, obiadek, ruch do garażu do świeżo skręconego nowego roweru, smarowanie łańcucha i regulacja hamulców by był dobry w tym sezonie #
@LostHighway: Trafiłeś na niezłych #!$%@?ów, u mnie drogówka ostatnio nie czepiała się rowerzystów, pomimo iż paru pod rząd jechało bez świateł jak już było ciemno ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą, możliwe, że i za czołówkę też by się czepili, bo lampki mają być zamontowane do jakieś maksymalnej wysokości, z tego co pamiętam to 150cm.
@fixie: Masz rację ale jadąc rowerem zawsze gapisz się tam gdzie jedziesz. Nie ma takiej opcje byś patrzył w niebo i jechał przed siebie, bój błąd to jest tylko rozkminiam teraz jak to jest, że będąc na dobrze oświetlonej trasie (wyjechałem z lasu na drogę leśną z latarniami) to już jest podstawa na #!$%@? mandatu... Kiedyś z policją było inaczej był ew za takie rzeczy #!$%@? (nieraz #!$%@?), powiedzieli co trzeba
@LostHighway: Kup jakąś gówno lampkę z lidla, czy z chin. byle świeciła, resztę doświetlisz czołówką i będą mogli naskoczyć (;

Swoją drogą, skoro drugie badanie dało niższy wynik, to mogli wystawić mandat?
@fixie: Tak pytałem się o to i powiedzieli, że wsio jest monitorowane,wynik jest spadkowy (sam zastanawiam się, jak taki wynik wyszedł i taka różnica wyszła) ale wszystko się liczy, każdy wydruk więc nie ma żadnej taryfy ulgowej i takie tam bla bla bla...
@fixie: nie jest oświetleniem na rowerze bo nie jest na rowerze (a nie za wysoko) więc nawet gdyby spełnił wymóg wysokości i miał w danej chwili głowe poniżej mostka, to dalej nie jest to wyposażenie roweru ;]

@fixie: drugie badanie i puszczenie to tylko widzi mi się policjiantki/policjanta. Tzw tendencja spadkowa to tylko dobra wola kontrolującego.

@LostHighway: tak jak @fixie napisał, byle co na przód na kierownice i doświetlać
@LostHighway: @fixie: "a w przypadku roweru i wózka rowerowego nie wyżej niż 1500 mm i nie niżej niż 250 mm od powierzchni jezdni;”

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 31 grudnia 2002 r.
+ nowelizacja z października 2012
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
§ 56

też mnie to kiedyś zdziwiło