Wpis z mikrobloga

@alosha: Nie lubię:
- frameworków mockujących
- 'przeinżynierowanych' rozwiązań
- że ImmutableX.Builder nie posiada metody contains()
- pewnie jeszcze dziesiątek innych rzeczy, o których teraz nie pamiętam, bo mój mózg skutecznie wypiera je ze świadomości.
O, to ciekawe. A purkła? Za złe działanie, ogólnie mockowania, ...?


@alosha: Za fałszywą 'łatwość' pisania testów jednostkowych. Dorwie się taki jeden z drugim domorosły, i naklepią testów, when'y, spaje, verifaje, #!$%@? muje, i okazuje się, że owszem pokrycie 110%, ale tak naprawdę test subject z prawdziwym systemem wiąże jedynie nazwa. A Ty później zmień coś, ciesz się, że testy przeszli, ale okazuje się, że zachowania owszem, dobre, tylko stan...

Oczywiście
@alosha:
1. Staram się unikać języków, w których pisanie nie sprawia mi przyjemności, ale czasami muszę z nich korzystać i takim do którego mam dużą awersję jest JavaScript.
2. Irytuje mnie również pojęcie NoSQL, które jest w tym momencie całkowicie wyprane ze znaczenia, a każda możliwa jego interpretacja (jako akronim "Not Only SQL", czy też jako nazwa baz pozbawionych SQLa) wprowadza w błąd.
@lukasz1985m: Ale ich się nie da zrobić. Np. nie da się zrobić języka idealnego do wszystkiego. Bo jedni potrzebują oprogramować samochód, inni mikrofalę, jeszcze ktoś webówkę, a inni potrzebują narzędzi do przetwarzania danych.
Natomiast rozwala mnie wymyślanie enty raz tego samego. Przykładowo piszą gościom od Angulara, że mają coś nieprzemyślane i niech to po prostu zrobią dobrze, jak w innym frameworku. A odpowiedź jest taka: nie wiem, jak oni robią i