Wpis z mikrobloga

Miraski!
Obecnie mam dokładnie taki sprzęt:
i5-4690k
ASUS Z97 Pro Gamer
ASUS GTX 970 Strix OC
2x4GB 2133 HyperX Savage
CoolerMaster 550W
Przyszły teściu poprosił mnie o pomoc z doborem podzespołów do jego PCta w kwocie, za którą dostałby to samo co mam ja. Zaproponowałem, że coś mógłbym od siebie mu sprzedać za powiedzmy 75-80%. Sam chciałbym dołożyć jakoś 600-700 złotych i znalazłem w tej kwocie kilka opcji rozbudowy.
1. Przejście na Skylake - 6600k, mobo i 8 gb 3200 DDR4
2. I7 4790k i ewentualnie rozbudowa RAM do 16 GB
3. Podmianka GTXa na R9 390x Nitro
Które wybrać?
Z istotnych rzeczy raczej nie gram w bardzo nowości, siedzę na Windows 7 i póki coś mnie nie zmusi do Win10 (DX12?) raczej się nie przymierzam do zmiany. Czy do 390x styknie te 550W zasilacza jeśli nie będę karty podkręcać?

  • 13
@Jestem_Tutaj: R9 ma jeden niezaprzeczalny plus jak dla mnie - 8 GB pamięci. Jestem fanem sporej przestrzeni roboczej i wiem że jak tylko przeprowadzę się to całkiem przypadkiem dostawię jeszcze trzeci/trzeci i czwarty monitor. A stamtąd już niedaleko do pokusy by spróbować coś odpalić na 6kx1080 :P
@soqwd: odpuść zmianę proca i gtxa nie poczujesz różnicy (może z grafiką jak chcesz grać w 4k na ultra w 60fps) za to 8gb ramu do tej konfiguracji to bieda straszna
@soqwd: pierwsza opcja najlepsza jesli juz Cie pieniadze w kieszeni palą. W opcje druga nie ma sie co pakowac a ram jest tani jak bedziesz chcial to pozniej dokupisz. Opcja trzecia jest idiotyczna. Jest duza roznica cenowa a minimalna wydajnosciowa pomiedzy 390 a 390x. Szkoda kasy. Albo zostan przy 970 albo jak sie uparles na radka to 390 (polecam sam mam) albo fury/980ti
@soqwd: mam 390X i na 6 letnim markowym zasilaczu 600W miałem problemy, artefakty, resety kompa. Po zmianie na zasilacz 750W przeszło. Nie wiem czy powodem był brak mocy czy to ze stary zasilacz był zepsuty, ale producent MSI zaleca 750W.