Wpis z mikrobloga

Mirasy problem mam z klientką.

Pani kupiła terrarium u mnie na aukcji. W treści napisane jest, że terrarium nie zawiera szyb, klientka nie dopatrzyła tego. Wysłałam jej terrarum bez szyb, wtedy oburzenie, gdzie szyby, pokazałam jej co i jak, ok, dopłaciła, dosłałam szyby. Wszystko byłoby ok - ALE.

Dzwoni do mnie po ok 10 dniach od otrzymania przesyłki która nie miała wad, bla bla bla. Dzwoni i krzyczy (na początku mówiła spokojnie, z czasem zaczęło się podnoszenie głosu), że terrarium jej napuchło, bo wsadziła tam węża z wilgotnym podłożem. I że chce reklamować, bo jej napuchło i rozkleja się, a napisane jest, że dla jeża, aagamy, gekona i węża. I ona wsadziła węża i terrarium nie jest zabezpieczone przed wilgocią.

To grzecznie tłumaczę, że terrarium jest drewniane i nie jest zabezpieczone przed wilgocią i ona nie pytała o to i nie poprosiła o to i w ogóle temet został całkowicie pominięty. To ona, że "na aukcji powinno być napisane, że nie ma zabezpieczenia przed wilgocią". No to grzecznie tłumaczę, że jak czegoś nie ma napisanego, to w domyśle nie jest zawarte w przedmiocie. Nie jest napisane, że nie można rzucać terrarium o ścianę, bo się połamie, nie ma napisane, że nie jest zabezpieczone przed wilgocią (bo nie jest to domyślne. Agamy, jeże czy nawet gekony i węże zbożowe tego nei potrzebują, bo nie żyją na wilgotnym podłożu a silikonw kwarędziach może się komuś nie podobać, więc nie jest to DOMYŚLNA opcja. Napisane jest, że nie ma szyb, a babka i tak tego nie zauważyła...

Więc teraz powiedziała mi, że oskarży mnie na każdym możliwym forum, gdzie tylko będzie mogła, zrobi mi złą opinię, gdzie tylko się da i że jest znaną terrarystką i że będę miałą przesrane, ogólnie rzecz ujmując.

Powiedzcie mi, czy może coś takiego zrobić? Jak to wygląda i kto ma rację? Bo troszkę się na nią zdenerwowałam ;(

#gadzibastion #prawo #logikarozowychpaskow #wtf
  • 99
@Khaleesi: sprawa jest prosta. Jak na kubku w McDonald nie było napisane, że kawa jest gorąca (domyślne) a kobieta się oblała to wygrała spore odszkodowanie.
Terrarystka ma rację, że powinno to zostać dookreślone w aukcji, a nie zostało - jak sam napisałeś. Co nie jest dookreślone jest dozwolone. Czy jakoś tak :P Sprawa z twojej strony jest przegrana moim zdaniem. Dodatkowym czynnikiem działającym na twoją niekorzyść jest opis aukcji "dla jeża,
@Khaleesi: napisz jej tak: Zgodnie z art. 212 § 1 Kodeksu karnego „kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku”.
Powinna dać sobie spokój.