Wpis z mikrobloga

@andrzej204: jak nigdy nie lutowałeś to ten link z allegro to mocny overkill, jak wiesz że przyda Ci się na dłużej to kup sobie WEP 936 albo Xhaoxin 936, jakieś 70-80 zł na allegro, a jak nie jesteś pewien to zwykłą lutownicę kolbową za około 30 zł
@megabit6: @xerxes931: chciałbym już kupić żeby była na dłużej, a jak to jest z tym hot-air przydaje się? dokupienie w późniejszym czasie samej stacji hot-air to dobre rozwiązanie?
Taka kolba to dobre rozwiązanie dla osoby początkującej, w senie trudności lutowania?
@andrzej204: zd-931 albo coś podobnego od chińczyka, sama kolba starczy. Hot-air to do lutowania wielkich scalaków SMD, tego na początku się nie robi. A używaną kupisz w miarę tanio.
@andrzej204: w zasadzie to jeden pies, wszystko taka sama chińszczyzna, zazwyczaj niewiele się od siebie różnią, do każdej pasują groty typu 900M
@wytrzzeszcz: jak kupujesz lutownicę z gwoździem zamiast grota w casto to może i tak. Ja kupiłem lutownicę 40W w elektroniku i służyła mi dobre 5 lat, po tym czasie zmieniłem na stację bo już grot był cały pokryty tlenkami i nie łapał cyny prawie wcale