Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy przy #wordpress a nie mam o nim zielonego pojęcia.

Klient chcę mieć możliwość przerzucenia postu do archiwum z poziomu panelu admina, problem polega na tym, że post, który znajdzie się w archiwum nie może się już wyświetlać z aktualnościach. Potrzebowałbym wskazówkę, czy znajdę na to plugin (szukam i nie mogę znaleźć) czy może lepiej zmodyfikować core aplikacji, czy może jeszcze lepiej plugin? A może już ktoś z was coś takiego robił i wystarczy zrobić jakiś myk i działa :) Będę wdzięczny za pomoc.

#php
  • 9
może lepiej zmodyfikować core aplikacji, czy może jeszcze lepiej plugin?


@Cybe: nigdy nie ruszaj core ani kodu pluginów których nie jesteś autorem. Zamykasz sobie tym drogę do aktualizacji a nieaktualizowane pluginy i core to szybka droga do poważnych kłopotów. :)
@Cybe: yyy aaaa eeee kategorie? wylaczenie kategorii z wyswietlania na stronie aktualnosci/bloga? lub wrecz przeciwnie - kategoria aktualnosci przy dodawaniu posta i tylko wyswietlanie postow z tej kategorii? proste odhaczenie w panelu admina i jest "w archiwum"? czy potrzebujesz czegos bardziej komplikujacego zycie? kliknac trzeba tak czy siak...
@Cybe: nie do końca rozumiem co robisz...ale jesli masz grzebac w jakims pluginie ,aby działał tak jak chcesz to jest to moment ,aby zastanowić sie czy nie lepiej napisać samemu funkcjonalność.
@taju: no w sumie spróbuję w ten sposób. Zobaczymy czy zadziała, liczyłem właśnie na takie rozwiązanie. Nie znam w ogóle wordpressa ani od strony kodu ani gui stąd moje pytanie.

@Bozyszcze: też uważam, że lepiej napisać taką funkcjonalność, tylko pytanie jak, rozumiem, że w formie pluginu.
@Cybe:

tez uważam, że lepiej napisać taką funkcjonalność, tylko pytanie jak, rozumiem, że w formie pluginu.


nie

bo to juz jest w wp i nazywa sie kategorie. do tego masz page templates i cala mase innych rzeczy. po co wymyslac kolo na nowo
@Cybe: podpowiedziałbym cos ,ale napisałes tak, że nic nie rozumiem. WP standardowo nie ma takiej funkcjonalności jak przenoszenie do archiwum. Rozumiem ,że korzystasz już z jakiegoś pluginu który dodaje ci taka funkcjonalność. Jeśli tak to jaki jest konkretnie cel przenoszenia tego do archiwum?
@taju: jeśli archiwum to jest kategoria to faktycznie wystarczy zrobić exclude na kategorie w latest post i to załatwi sprawę. Ale w sumie nie jestem pewien czy op właśnie o tym pisze i dlatego dopytuje o szczegóły ,bo zaraz się okaże ,że inaczej rozumiemy termin Archiwum