Wpis z mikrobloga

@badtek: Ty byś chłopski synu mądrej myśli nie poznał nawet gdyby wpajano ci ją pół życia. Mówić że Rzepliński nie zna Konstytucji, to jest tupet charakterystyczny dla Was, prostych chłopskich potomków, ten sam kiedy młody Misiewicz, były pracownik apteki - dziś "ważna persona z MON" mówi o generałach Wojska Polskiego że "widocznie nie nadają się do wojska". Ten sam tupet kiedy były prezenter pogody a dziś rzecznik rządu mówi z pogardą
@badtek: Niepotrzebnie poszedł do tego programu. Baba pieprzy bez sensu, ale Rzeplinski nie jest politykiem, wiec nie jest w stanie wdać się w polemikę w takich warunkach gdzie ona bombarduje go zarzutami. Bo oczywiście nie ma wątpliwości, że to nie wywiad tylko kłótnia polityczna.
@badtek: Bo to nie jest "proste" pytanie. Ludzie nie zajmujący się prawem myślą sobie, że to jest tak jasno wszystko określone, że najlepiej jeszcze jakby w Konstytucji było napisane:
Art. x. Jeśli PiS uchwala ustawa dezorganizującą TK to TK tej ustawy nie stosuje, a Rzepliński jest zajebisty.

Prawo to cały złożony system. Z którego jasno wynika, że TK miał prawo (a nawet obowiązek) pominąć przepisy tej nowelizacji. Nie musisz wierzyć mi
@sureshot:

Przecież to jeden z wybitniejszych polskich prawników, czyś Ty do reszty oszalał.


Człowieku oślepiony przez szatana.
Oglądnij ten filmik i powiedz mi, czy najwybitniejszy polski prawnik nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania zadane od przeciętnej dziennikarki?
Twój najwybitniejszy polski prawnik zaprzecza sam sobie, mówiąc, że niekonstytucyjność nowej ustawy o TK uznał dopiero w wyroku, a przecież przed wyrokiem już stwierdził, że TK nie będzie procedował wg tej ustawy.

Może nie
badtek - @sureshot: 
 Przecież to jeden z wybitniejszych polskich prawników, czyś Ty ...
@badtek: xDDD ten moment kiedy ludzie nie mający nic wspólnego z prawem oceniają, że Prezes Trybunału Konstytucyjnego nie zna konstytucji bo im się coś ubzdurało i magister administracji Kempa tak powiedziała xDD

Dla twojej informacji ustawa nie została uznana za niekonstytucyjną przed wyrokiem, a TRYBUNAŁ PROCEDOWAŁ NA PODSTAWIE USTAWY PISU Z POMINIĘCIEM ZAPISÓW KTÓRE BYŁY ZASKARŻONE. Więc doucz się, przeczytaj uzasadnienie, a dopiero potem się ośmieszaj. TK orzekał z wyłączeniem tych
@badtek: xDD ale wiesz że w konstytucji nie ma wszystkich zapisów? bo ma tylko 200 artykułów? Jesteś w stanie to pojąć?
Dodtakowo - pełny skład do orzekania to coś zupełnie innego niż pełny skład w rozumieniu obsada Trybunału.
A teraz idąc twoją logiką ziomek.
1. Sejm uchwala ustawe - niestety obecnych było tylko 254 posłów.
2. Zgodnie z logiką PiSu ustawa jest nieważna bo w Konstytucji jest napisane Sejm składa się
@Wykoppeel1230: heh ja #!$%@? gościu, czy ja jestem w stanie to pojąć? zapytaj się Pana Rzeplińskiego, który w kierowaniu TK powołuje się na Konstytucję, a tam raptem 10 artykułow o TK jest.
Te numerki to jest Twoja logika. Ja się pytam gdzie masz 12 sędziów w Konstytucji? Odpowiedz jest prosta - nie masz. Konstytucja nic nie mowi o funkcjonowaniu TK. Musisz iść do ustawy i się do niej podporządkować, bo tak