Wpis z mikrobloga

#reprezentacja #pilkanozna

Tak patrzę na naszą drużynę w kontekście EURO i muszę powiedzieć, że podoba mi się koncepcja Nawałki. Fajnie, że na ten moment u Nawałki nie gra nikt za tzw. zasługi. Mam tu na myśli np. Szukałę czy ostatnio mówi się, że Błaszczykowski może nie pojechać do Francji. Fajnie, że jak ktoś nie zawodzi to gra - mam tu na myśli Fabiańskiego. Fajnie, że Nawałka szuka, przegląda i daje jeszcze szanse. Atak? Milik i Lewandowski to jak dla mnie chyba jeden z najlepszych ataków w Europie (bez zbędnej kokieterii). Środek pola? Krychowiak - to już marka i jeden z najlepszych defensywnych w Europie, Grosicki - trochę jeździec bez głowy, ale jak będzie forma to i trochę szczęścia się pojawi, Zieliński - pozycja, na której Polska zawsze miała braki, liczę na niego bo nie mamy dobrego środkowego pomocnika, który obsłuży dobrym podaniem napastników. Brał się za to ostatnio Krychowiak, ale przecież on nie od tego jest... Nie wiem kto mógłby zagrać jeszcze na drugim skrzydle, bo na pewno nie Błaszczykowski... Obrona? Piszczek, Pazdan, Glik, Rybus. Boczni mega ofensywni, a obaj środkowi nogi nigdy nie odstawiają... #!$%@? nie pompując balonika, to takiego składu jeszcze nie było! Tym bardziej, że Lewy i Milik tydzień w tydzień gole, Grosicki od pierwszej minuty zaczął wychodzić, Krychowiak wrócił do pierwszego składu, reszta gra na swoim poziomie...
  • 12
@Maver87: Jako zapychacz skrzydła może zagrać Wszołek, bądź ewentualnie trochę bardziej wąsko Kapustka, czy Zieliński (w Empoli operuje właśnie na boku boiska). Rybus też jest nominalnie pomocnikiem, a nie obrońcą, więc jest w stanie zagrać na skrzydle.
@Maver87: Nie bez przypadku jesteśmy uznawani za kandydata na czarnego konia turnieju, zdecydowanie w losowaniu nikt nie chciał trafić na Polskę z trzeciego koszyka, ale nasza kadra to, mimo dobrych eliminacji, nadal nie jest potwierdzona siła, nadal potrzebujemy sporo szczęścia w pojedynczych meczach i potrzebujemy piłkarzy w formie bo, nie ukrywajmy, rezerwowych to my naprawdę nie mamy. Taka kontuzja, tfu, Lewego i po naszym Euro, przykre to trochę, ale taka prawda.
@wisakoy: niech gra kto jest w formie - bez różnicy kto oby nie Błaszczykowski.
@Minieri: co do rezerwowych to 100% racja - nie mamy kim zastąpić podstawowej 11, ja nawet nie potrafię powiedzieć kto powinien grać na drugim skrzydle w podstawowej 11... szczęście to raz, a dwa to trochę nie mamy mentalności zwycięzców. Tak jakbyśmy się trochę wstydzili i bali dobrze grać. Mecz z Niemcami na wyjeździe w kwalifikacjach. Według
@rooger: @Minieri: @wisakoy: raz, że nie wierzyłem w Lewego jako kapitana, a dwa że kompletnie nie wierzyłem w Nawałkę jako selekcjonerka. Na ten moment Nawałka szacun. Będzie jeszcze większy, jak Błaszczykowski nie pojedzie do Francji.
@Maver87: Nie chcę czarnowróżyć, ale obrona wygląda mizernie. Glik bez formy, nie idzie mu w Torino, Pazdan miewa poważne wpadki, ciężko o stabilną formę, Szukała i Cionek - wiadomo, nic nie grają, jedynie na bokach obrony wygląda to solidnie. Piszczek w kapitalnej formie, Rybus też bardzo solidny. Szkoda też Błaszczykowskiego, ale mam nadzieje, że Nawałka go wzmocni psychicznie.
@Minieri: Jerzy Dudek/Liverpool - Jacek Bąk/Lyon (51-Tomasz Kłos/K'lautern), Tomasz Wałdoch/Schalke, Tomasz Hajto/Schalke, Michał Żewłakow/Mouscron - Jacek Krzynówek/Nurnberg, Piotr Świerczewski/OM, Radosław Kałużny/Energie (65-Marcin Żewłakow/Mouscron), Marek Koźmiński/Ancona - Emmanuel Olisadebe/PAO, Maciej Żurawski/Wisła (46-Paweł Kryształowicz/Eintracht);

Nie ma gwiazd, ale są piłkarze samych porządnych europejskich lig. Takich Glików to mieliśmy kilku. Nie było petardy pokroju Lewego. Ale też nie było tylu słabych punktów. I jednak Engel miał szerszy wybór, a kontuzja jednego gracza nie posypałaby
@rooger: Teraz jesli chodzi o kluby nie wygląda to wcale gorzej, mamy pierwszych bramkarzy z 4 klubów top 5 lig na świecie, kapitana niezłej druzyny Serie A, 4 piłkarza na świecie, zawodnika najlepszej jedenastki 14/15 z najlepszej ligi świata - La Liga, 2 spore talenty którymi zainteresowane są konkretne kluby - zgoda - kadra nie jest tak szeroka, ale pierwsza "11" personalnie jest lepsza.