Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję waszej rady odnośnie telefonu. Zastanawiam się nad Mi4C, Redmi Note 3 Pro i Meizu MX5. Telefonu użytkuje głownie do kilku aplikacji, słuchania muzyki i czasami jakieś zdjęcia. Też dlatego,że obecnie mam leciwego srajfona 4s więc z racji tego,że telefon już mocno zamula, to wiele na nim nie mogę robić. Tyle tu pozytywnych opinii na temat tych chińskich telefonów więc może i ja spróbuje. Jakieś rady? Polecani sprzedawcy? Wołam też speca @Pirzu: i proszę o poradę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#xiaomi #android #telefony #meizu #redminote3 #chinskiecuda
  • 22
@MojePandemonium: Jesli nie potrzebujesz dual sim, ani tym bardziej ekranu o rozmiarze 5.5" to polecilbym mi4. Ktory mozna za naprawde niewielka kwote kupic obecnie. Jedyne ograniczenie to 16GB pojemnosci (bez mozliwosci rozszerzenia), wiec realnie te 12GB na zdjecia i muzyke zostaja.
A tak to ladny i zgrabny dla #rozowypasek telefon.
@MojePandemonium: Mam od premiery Mi4c i w sumie mogę polecić. Telefon bezproblemowy nawet na starym sofcie (sam z lenistwa siedzę na wersji z października). Korzystam z niego do okazjonalnego grania w gry (hs, two dots i jakieś inne karcianki, raz na ruski rok VainGlory) oraz słuchania muzyki do i z pracy. Zdjęcia robi przyzwoite, ekran to żyleta. Czas pracy przy odpalonym nonstop lte, BT to około półtorej dnia.
@MojePandemonium:
Co do wielkosci, znajdz na necie specyfikacje. Narysuj na karce wysokosc szerokosc, przyloz swoj obecny telefon i zobacz roznice.
A gdzie zamawiac to roznie ludziska mowia.
Aliexpress ma teraz jakis promocje w zwiazku z urodzinami, tylko tam mozliwy jest vat czyli +23% do ceny i gwarancja = odsylka do chin, oraz czas oczekiwana na telefon 3tyg+
Mirki polecaja ibuygou bez vat z serwisem we wroclawiu i dostawa DHL w pare
@MojePandemonium: tutaj możesz porównać wielkość telefonów LINK
Ja mam Mi4C i mi taki pasuje, polecam,
ale redmi note 3 pro tez jest fajny, i szybki, tylko większy, jak Ci pasuje wielkosc 5,5" to bierz.

a o aparacie cieżko powiedzieć, porównaj LINK tylko RMN3 jest zwykły w zestawieniu.
Wez tez pod uwage ze ciemniejszych pomieszczeniach będzie gorzej z jakością.
@MojePandemonium: Rn3 pro ma nienajlepszy aparat, reszta jest super, w szczegolnosci bateria. Mx5 slaby system ale lepszy aparat - poza tym nic lepszego, mi4c nienajgorszy aparat, nienajgorsza bateria, dobry system, ladny. Taki uniwersalny telefon. Sam polecam kupowac w #ibuygou bo gw w Polsce, dhl prawie nigdy nie ma VATu, syzbka paczka i dobre wsparcie.
@Pirzu: Tylko czytam teraz, że mi4c ma plastikową obudowę... a co do aparatu w rn3 pro to i tak będzie dużo lepszy od mojejgo iphona 4s ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak więc co bym nie wzięła, to każdy jeden będzie lepszy. Teraz właśnie jestem po Twoim filmiku o mi4s, tylko ten już jest ciut droższy....więc sama nie wiem:)
@lukaszlukasz: Dzięki za linka do fajnej porównywarki, dobra
@MojePandemonium: A ja polecam #meizu. Aluminiowa obudowa, własnie weszła poprawiona wersja softu z udogodnieniami z opinii użytkowników, aparat z laserowym autofocusem pierwsza klasa, nie grzeje się jak mój poprzednik jiaoyu G4s turbo (chyba przez to turbo) no i jest chyba najcieńszy z tych wymienionych i wg. mnie ma najlepszy dizajn, no ale to już kwestia gustu. Jeśli masz co do tematu jakieś jeszcze pytania o MX5 pisz tutaj, może komuś
@MojePandemonium: bateria potrafi bez szaleństwa wytrzymać 2 dni. Przy włączonym nonstop 3g WiFi i innych pozeraczach wieczorem trzeba podladowac. Ale posiada cudo w postaci fast-charging-standards które ładuje go w 90min do pełna.