Gorące dyskusje ostatnie 12h

W sumie ja na miejscu katolików bym to interpretował tak, że Jezus pomaga jej wykrywać zawody, ale zdaję sobie sprawę, że za dużo od nich wymagam. Kiedy ustaną te prześladowania katolików w Polsce? Czy organizacje humanitarne mogą coś z tym zrobić?

#neuropa #4konserwy #bekazpodludzi #bekazprawakow #bekazkatoli pokaż całość

odpowiedzi (31)

chciałbym przypomnieć historię o której mało ludzi wie otóż Łukasz Kubot w 2008 w Sidney w drodze na kort na którym miał zmierzyć się z ukraińskim tenisistą Denysem Mołczanowem zapomniał torby ze sprzętem. Do meczu musiał przystąpić więc w tym co udało się zorganizować na miejscu. Dzięki uprzejmości kibiców udało się zorganizować rakietę a nawet zastępcze obuwie - klapki. Łukasz cudem wygrał ten mecz a klapki w których grał zostały później nazwane na jego cześć klapkami Kubota i są dzisiaj znane na całym świecie.

#tokio2020 #tenis
    pokaż całość

odpowiedzi (21)

Odwiedziłem wczoraj znajomych. Byłem sam, oni są parą, wszyscy mamy po około 30 lat. Spotkanie miało polegać na posiedzeniu, pogadaniu, zjedzeniu czegoś wypiciu kilku drinków.
    Przekonany byłem, że coś zamówimy (miałem ochotę na sushi). Kiedy to zaproponowałem niedługo po przyjściu to usłyszałem od nich, że oni teraz oszczędzają - mają do spłacenia kredyt na mieszkanie, odwiedziłem właśnie ich w nowym miejscu. Jako, że nie jestem konfliktowy to zgodziłem się na to. Z grzeczności zjadłem posiłek przygotowany przez znajomych - ok, czasami można.
    Zastanawia mnie jedno - wszyscy pracujemy, koszt żarcia na ten wieczór to byłoby 400-500 zł na trzy osoby. Czy to już nie jest skąpstwo z ich strony?

#pytanie #przemyslenia #kiciochpyta
    pokaż całość

odpowiedzi (77)