Wpis z mikrobloga

Mireczki, pod tagiem widziałem pytania "Te zegarki z ali od majfriendów za 10$ to warto?"

Zamówiłem jakieś 3 tygodnie temu 3 sztuki od kitajskiego przyjaciela, 4,50$ sztuka - wczoraj przyszły. 2 Są w porządku, a w jednym mechanizm nawala, zegarek zatrzymuje się co jakiś czas, rusza po kilku sekundach/minutach - reklamuje go u sprzedawcy.

Na zdjęciu poniżej oryginalny MVMT (pierwszy z lewej) i dwa zegarki za 4.50$. Jak na tą cenę, to jest bardzo dobrze. Ale nie jest to "ta sama fabryka", widać dużo różnych szczegółów różniących oryginał od podróbki (mechanizm inny, szczegóły designu, wielkość i położenie datownika, itp.)
#mvmt #aliexpress
Pobierz CzolgoStopowicz - Mireczki, pod tagiem widziałem pytania "Te zegarki z ali od majfrie...
źródło: comment_OM6xfS2xPzFbGNloGZYx9A2NKeNeoaAC.jpg
  • 20
@CzolgoStopowicz: ze skrajności w skrajność. Mam oryginał mvmt i nawet po tych zdjęciach widzę dużo różnić. Podejrzewam, że z jakością wykonania i tym jak będą wyglądać po jakimś czasie też nie jest najlepiej.
@CzolgoStopowicz: I po co ta ironia? Przecież można kupić normalny zegarek za sto-dwieście może i tysiąc złotych, ale przynajmniej wiesz która godzina. A taki szajz to jakby kupić plastikowe talerze do kuchni, bo hurr, durr przecie tanie i dobre!
@anagaro: też mam MVMT i prawda jest taka, że to jest szajs. Po ~3 miesiącach mojemu odpadła wskazówka sekundnika, przysłali mi nówkę sztukę i teraz po jakimś czasie (kilka miesięcy) rozwalił się mechanizm i raz na jakiś czas się zatrzyma (trzeba pokręcić pokrętłem żeby ruszył), lub przeniesie w czasie kilkanaście minut w przód/w tył. Będę reklamował drugi raz, zobaczymy co z tego będzie.

Także wolę wydać te 4.5$ za wygląd i
@eris23: Podoba mi się design MVMT na tyle, żeby zaryzykować te 4.5$. Jeśli będę musiał ustawić go nawet raz w miesiącu, bo się będzie o minutę późnił/spieszył, to dla mnie taki deal jest OK. Zwłaszcza, że zegarek wygląda bardzo spoko jak na swoje 4.5$, koperta jest aluminiowa, nie plastikowa.

A jak się okaże, że się jednak zepsuje, to cóż, trudno, to tylko 5$.