Wpis z mikrobloga

@animuss: Nie wiem, gdybym wiedział to bym nie pytał... Więc trzymanie smartfona podpiętego cały czas do prądu w ogóle mu nie szkodzi? Nawet jak się robi gorący itp? Mowa o Nexus 4.. a gorąco jest, ale nie parzy w dłonie więc około 40 stopni... no i boję się, że bateria spuchnie i szlag trafi cały telefon,.
@Eternaltraces: Wręcz przeciwnie, trzymając pod ładowarką oszczędzasz baterii zbędnych cykli ładowania/rozładowania, co wydłuży jej żywotność. Z drugiej strony od czasu do czasu dobrze jest trochę rozładować baterię, choć nie do końca. Ogniwa litowe nie lubią głębokiego rozładowania. Sam w domu trzymam tablet często pod ładowarką jak coś na nim robię i nie tylko.
@Eternaltraces: temperatura to jest inna kwestia, są aplikacje które potrafią Nexusa4 doprowadzić do parzącej temperatury - i tego bym unikał.

Trzymanie cały czas podpiętego - o ile go rozładowujesz to jest OK. Raczej w tym przypadku o to nietrudno.
@animuss: Jak nie gram to pozwalam mu schodzić do 20% (często zajmuje mu to 4-5 dni)... ale jak gram to wolę się podpiąć, bo dwie godziny dobrego tytułu i nie ma 35% baterii. Dlatego pytam, bo ostatnio mnie tak wciągają niektóre tytuły, żę szok ;)
@Eternaltraces: Wiem, że opinii na ten temat jest wiele ale takie łądowanie szkodzi. W telefonie masz jeden "obwód zasilania" , to znaczy że telefon czerpie energię tylko z baterii. Po naładowaniu do końca następuje proces rozładowywania, kiedy bateria rozładuje się do około 95% ładowarka zaczyna ładować telefon ponownie i w ten sposób "nabijasz" sobie kolejne cykle ładowania. Nie ma problemu jeśli telefon jest podpięty i pozostaje nie używany ale w twoim
@kaz19877: tak? To dlaczego mój sony ericsson działa na samej ładowarce bez baterii? To nie to co było 10 lat temu. Co za problem użyć sterownika ładowania, który będzie odcinał baterię po naładowaniu i korzystał tylko z ładwoarki?
@miszczo997: Być może działa Ci na samej ładowarce ale po włożeniu baterii na pewno zaczyna ładować baterię i nie ma możliwości zasilania telefonu z ładowarki z baterią w środku a o takim przypadku mówimy. Kontroler ładowania będzie odcinał ładowanie przy danej wartości czyli będzie robił to samo co elektronika w telefonie która również odcina ładowanie kiedy bateria jest naładowana. Wyjściem dla @Eternaltraces: mogłoby być właśnie zasilanie z ładowarki bez baterii
@kaz19877: a może to jednak działa w drugą stronę. Po naładowaniu do 100% telefon działa na ładowarce, aż do momentu kiedy napięcie na baterii spadnie do 95%(na skutek upływności baterii) i dopiero wtedy zostanie doładowana? Nie wierzę w to, że producenci telefonów odwalają taką fuszerę.