•  

Czemu TVN nie pokazywał tak chętnie miejsca zamieszkania byłej Premier Ewy Kopacz? Epatowanie okolicą miejsca zamieszkania, mówienie nazwy ulicy, i tego, że dom znajduje się na jej końcu, pokazywanie tego w google map jest naruszeniem dóbr osobistych Premier RP! Nikogo nie powinno interesować gdzie Premier mieszka...Kto będzie odpowiedzialny teraz za ewentualne jakieś negatywne konsekwencje pokazania miejsca zamieszkania Pani Premier RP??? Szkoda, że z kamerą nie podeszli pod dom i nie zaglądnęli przez piwniczne okienko, żeby zobaczyć czy jeszcze ziemniaki po zimie zostały! Dziennikarskie DNO DNA!

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/w-gminie-brzeszcze-jest-nowa-asfaltowa-droga-przy-niej-dom-premier,632394.html

#polityka #pis #prawo #prawoisprawiedliwosc #po #platformaobywatelska

+: p.................r, kwakwa +6 innych
    •  

@piotr-pawlowski1234:

Czemu TVN nie pokazywał tak chętnie miejsca zamieszkania byłej Premier Ewy Kopacz?

może dlatego że Kopacz nie kazała sobie zrobić nowej drogi do domu? xD

+: se_mallo, n..........i +1 inny
    •  

@NieBojeSieMinusow: po części racja, ale jednak TVN w ordynarny sposób pokazał nazwę ulicy, całą okolicę, nazwę miejscowości, i jeszcze informację o tym, że na końcu drogi znajduje się dom...jest to naruszenie dóbr osobistych i widać, że celowe działanie...uwierz mi, że ten materiał dało się zrobić bardziej subtelnie nie naruszając prywatności Pani Premier ;)

•  

@piotr-pawlowski1234: premier to osoba publiczna, nie sądzę żeby to było naruszenie dóbr osobistych

•  

@NieBojeSieMinusow: ale każda osoba publiczna ma prawo do prywatności ;) To jest tak jak z Śp. Anną Przybylską, która była osobą publiczną, a media w postaci "Faktu" naruszały jej dobra osobiste fotografując jej dom i pokazując gdzie mieszka. Premier jest Premierem, ale nie 24h na dobę - tylko w czasie pełnienia swojego urzędu podczas wykonywania swoich obowiązków; w domu jest osobą prywatną i dlatego powinna zostać zachowana prywatność Pani Premier. Dotychczas było wiadomo, że mieszka w Brzeszczach, i nie powinno nikogo bardziej interesować jaki jest dokładny adres...niestety teraz już wiemy...tak jak mówię, dało się subtelniej zrobić ten materiał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyrok Sądu Okręgowego Sygn. akt I C 277/12:

"Przepis art. 24 § 1 k.c. uzależnia ochronę dóbr osobistych od dwóch przesłanek: zagrożenia lub naruszenia dobra osobistego oraz od bezprawności działania. Na żądającym ochrony ciąży jedynie dowód, że dobro osobiste zostało zagrożone lub naruszone, natomiast egzoneracja działającego może polegać na wykazaniu, że działanie jego "nie było bezprawne".

Ustalenie braku bezprawności działania nie oznacza, jakoby nie doszło do zagrożenia lub naruszenia dobra osobistego, wyłącza jednak zasadność przyjęcia, że naruszono podmiotowe prawo osobistości.

Dobrem osobistym, które nie jest przewidziane w katalogu kodeksowym, jest prywatność. Zasługuje ona na szczególne wyróżnienie, ze względu na rozwój „społeczeństwa informacyjnego”, którego członkowie zyskują coraz większe techniczne możliwości ingerowania w to dobro. Ochrona prawa do prywatności jest regulowana w sposób bardzo rozbudowany. Przepisy poświęcone prawu do prywatności znalazły się w umowach międzynarodowych dotyczących praw człowieka, np. w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, znalazły się również w prawie Unii Europejskiej, w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i szeregu ustaw szczegółowych, jak np. w prawie prasowym. Cywilnoprawnej ochronie prawa do prywatności, jako dobra osobistego człowieka, towarzyszy również administracyjno-prawna ochrona danych osobowych. Wsparciem dla ochrony prywatności są również niektóre przepisy prawa karnego."

•  

ale każda osoba publiczna ma prawo do prywatności ;) To jest tak jak z Śp. Anną Przybylską, która była osobą publiczną, a media w postaci "Faktu" naruszały jej dobra osobiste fotografując jej dom i pokazując gdzie mieszka.

@piotr-pawlowski1234: Może dlatego do domu się nie zbliżyli. Poza tym jakoś nie przypominam sobie lamentów gdy TV kręciły materiały z wydarzeń pod domem Tuska. Ani też nie pamiętam lamentów gdy Komorowskiemu robili fotki jak palił na swojej działce jakieś śmieci.

+: P....n
    •  

@maniac777: do domu się nie zbliżyli, ale powiedzieli gdzie dokładnie się znajduje i podali nazwę ulicy...a z resztą oczywiście masz rację...powinna być wyznaczona granica prywatności i sprawiedliwie patrząc media nie powinny zaglądać ani na działkę Komorowskiego, ani pokazywać domu Tuska, ani przekazywać informacji o nazwie ulicy, przy której mieszka obecna Premier RP...Powinna być postawiona kreska między prywatnością, do której każdy ma prawo, a funkcją publiczną i życiem publicznym...

Gorące dyskusje ostatnie 12h

"Zaspałem na starcie. Światła zgasły bardzo wcześnie. Udało się zyskać dwie pozycje. Miałem strasznego pecha na prostej, trafiłem na McLarena, który miał kapcia, musiałem zahamować. Udało mi się odzyskać pozycję, którą straciłem zakręt później. Ogólnie nie było łatwo. Razem z ostatnim kompletem opon, przy 250 km/h, były takie wibracje, że praktycznie nic nie widziałem"

O chuj XDDD
    #f1 #kubica
    pokaż całość

odpowiedzi (4)

Robert udowadnia po raz kolejny, że dalej jest świetnym kierowcą. Ludzie piszący, że sobie nie radzi mają chyba klapki na oczach, albo go nienawidzą. Przy takim cyrku, jaki odstawia williams, począwszy od przygotowania auta dla Roberta, kończąc na jakiejś żenującej stategii w wyscigu, to taki Hamilton albo dzisiejszy Leclerc, juz dawno by tym bolidem wjechali w siedzibę firmy. Dlatego mocno szanuję Pana Kierowcę i nic tego nie zmieni. Jest mi tylko przykro, że być może nie zobaczę go już w lepszym bolidzie, w którym wyjaśnia płaczków...

#f1 #kubica
    pokaż całość

odpowiedzi (10)

Nieźle się to prezentuje, całe 1,5pln w gruzie. No ładnie, ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #humorobrazkowy

odpowiedzi (3)

Advertisement