Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taki mały problem z programem. Mianowicie, muszę napisać kod co to rozwiązuje wieże hanoi i używa do tego 3 stosów. No i sama wieża to świetnie opisana jest itd .. ale wszystkie algorytmy sugerują rekurencje. A jak używam tej rekurencji to za ciula nie potrafię tych elementów usuwać i przekładać w odpowiedni sposób. https://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCe_Hanoi na wiki jest niby spoko algorytm ale jak próbuje go przerobić i dorzucić mu moje stos.pop i stos.push to zupełnie traci to sens. Rozumiem niby jak to działa ale kurde już kilka godzin męczę i nic ;P Spotkał się ktoś z was z tym i może ma pomysł? Nie rozwiązanie .. pomysł ;P
#programowanie #studbaza #hanoi
  • 5
@nielu: Problem jest na samym początku, więc mój kod nie wiele da. Chodzi o to, zadeklarować stos to żaden problem. W mainie robię 3 stosy a na 1 ładuje te elementy. Ale co ja właściwie mam z tym stosem potem zrobić? ;P Nie wiem jakie działania wykonać żeby to śmigało. Tzn.. nie umiem przełożyć tego co robią funkcje na to co powinienem zrobić ze stosami.
@epi: coś łapię. A w którym momencie wywalasz coś ze stosu? rozumiem, że daj() to top() czyli pokaż co na górze stosu a b.nazwa? Bo .dodaj to po prostu push() tj wrzuć, tak?;P Używam stla stąd te nazwy. Rozumiem, że u Cb to były twoje funkcje.