•  

Oho, wygląda na to, że Beamdog i ich Baldur's Gate: Siege of Dragonspear staje się własnie przyczyną kolejnego, internetowego #shitstorm u.

Poszło głównie o słaby scenariusz z wieloma wymuszonymi elementami SJW (social justice warriors). Sporo obrywa się Amber Scott, jeden z autorek scenariusza. Krytykowane są słabe C&C (wybory i konsekwencje), multiplayer ponoć nie działa, mody przestały pracować poprawnie, zmiany w UI nie są najlepsze, jest też sporo bugów.

Parę linków dla zainteresowanych:
    1. strona na Steam z recenzjami
    2. wątek na forum Beamdog o słabym scenariuszu
    3. wątek na Reddicie o Amber Scott i problemie prowadzenia graczy za rączkę

#gry #crpg #rpg #baldursgate

źródło: i.imgur.com

+: JohnMarkII, K....n +10 innych
    •  

@Lisaros: Dobrze że nawet o tym zapomniałem zresztą to nie mogło się udać xD

•  

@Lisaros: Człowiek sięga po eskapistyczne, nerdowskie rozrywki, żeby uciec przed tym posranym światem, wchodzisz do lochów, oddychasz z ulgą zatęchłym, pulsującym magią powietrzem, a tam, k, feministki. No, przecież, że idzie się wkurzyć.

•  

@Lisaros: O ile jestem wdzięczny BD za graficzne podrasowanie BG1,BG2 i IWD1. Oraz tych kilka miłych bonusów. To jednak życzę im gigantycznej wtopy przy nowym 'baldurze', to jest tak skurwiałe odcinanie biletów i żerowanie na marce, że mnie dosłownie krew zalewa.
      Pracowali z grami, które są legendami gatunku. Mogli to kontynuować, to nie - uznali że za ciężko i w ogóle. Mogli stworzyć nowego nowego - też nie. Poszli po najmniejszej linii oporu, niech giną.

•  

C&C

@Lisaros: IMO to nigdy nie był jakiś szczególnie wyróżniający się element w BG.
      Dragonspeara już sobie pobrałem, ale nie wiem czy będę miał ochotę go przechodzić. Po reakcji internetu powoli się przychylam do odpowiedzi "nie".

Dodatkowo zagadka! Po wpisaniu "Amber Scott" ukazują się zdjęcia dwóch różnych osób o tym imieniu. Zgadnijcie, która z nich to autorka scenariusza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Bramka nr 1 czy też może bramka nr 2

pokaż spoiler Tak, wiem. Nieładnie się z tego śmiać. Lubię stereotypy.

•  

@Wiedmolol: oj, Ty śmieszku jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°)

IMO to nigdy nie był jakiś szczególnie wyróżniający się element w BG.

Dlatego mogli to poprawić, tym bardziej, że jest to dodatek.

•  

@Lisaros: Zgadzam się z kurp: Człowiek nie po to odpala sobie erpega tego typu żeby widzieć w nim aż takie odwzorowanie. Czy będzie to feministka czy trans ( ͡º ͜ʖ͡º)
      Nie mówiąc już o tym że jak dla mnie to odgrzewanie jedzenia. Albo niech wydadzą coś nowego albo wymyślą scenariusz na nową część a nie odgrzewają przejedzonego już kotleta. Baldur był bardzo dobry i praktycznie każdy przechodził go parenaście razy na różne sposoby. Dodatek i tak by sie nie przyjął już. Szczególnie jak robią z niego cyrk.
      Niech giną :)

•  

@Skyworld: oni mają wielkie plany, chcą stworzyć Baldura 3. Coś im chyba jednak nie wyszło.

Zamierzali także wziąć się za dwa pierwsze Fallouty. Wyobrażasz sobie Sulika w kobiecych ciuszkach? ( ͡º ͜ʖ͡º)

pokaż spoiler Bethesda powiedziała im nie :)

edycja - ocena od użytkowników na metacritic: 4.7 xD

•  

@Lisaros: Sulik może chodzić jedynie w spodniach. Uzbrojony jedynie w młot, jakakolwiek inna decyzja to byłaby profanacja gry za którą ludzie by ich zajebali. Dlatego kobiece ciuszki odpadają, tak jak każde inne.
      Bardziej obstawiam że dodali by krypte 151 w której siedzą same kobiety którym udało się zwalczyć patriarchat czy coś.
      Mają przedsmak, ludzie chcą ich ukrzyżować za to. Jakby wydali Baldura 3 to ludzie by łamali swoje kolekcjonerskie wersje Baldura 2.
      Ocena i tak dość wysoka dx.
      Beamdog po takim zagraniu trochę poleci, pomysł żeby mówili o nich w jakikolwiek sposób w przypadku twórców gier rpg nie wychodzi na dobre.

•  

@Lisaros: Niech giną lewaki. Wrzucili pedalstwo, bo chcieli darmową reklamę u środowisk powalonych ludzi, ale jak widać tych osób nie interesują zbytnio gry. Całą reszta wkurzyła się takim nachalnym wciskaniem lewackiej propagandy.

Poszli po najmniejszej linii oporu, niech giną.
      @sejsmita: Po linii najmniejszego oporu. Też zdarzało mi się to napisać źle, ale to w sumie logiczne (opór może być najmniejszy, linia nie za bardzo, a już w zestawieniu z oporem to w ogóle nie ma sensu, bo im cieńszy przewód tym większy opór).

Prawdę > to jest tak skurwiałe odcinanie biletów i żerowanie na marce, że mnie dosłownie krew zalewa.
      @sejsmita: To się przecież zaczęło już od EE. Nie zrobili niczego nadzwyczajnego, fani zrobiliby to co oni za darmo gdyby udostępniono im te same środki. Poza tym oryginalni twórcy nie zarabiają na tym ani grosza (jedynie producent gry + Beamdog) AFAIK. Fani kupowali tę EE i dzięki temu powstała taka kaszanka. Między innymi ty dałeś im zielone światło na pójście na łatwiznę, zobaczyli że odgrzewając kotleta można sporo zarobić, a choć Dragonspear będzie wtopą to i tak sporo na tym zarobią i jeszcze o nich usłyszymy. Wg mnie to jest szkodliwe i zachęca również inne firmy do odcinania kuponów zamiast tworzenia czegoś nowego i oryginalnego.

Z nowych gier RPG największy powiew świeżości wniosła firma Iron Tower ze swoim Age of Decadence. Poza tym to raczej bieda (wyjątkiem jest jeszcze Serpent in the Stagalnds) i żerowanie na bardziej lub mniej znanych markach, wystarczy spojrzeć na zestawienie najlepszych erpegów 2015 roku wg RPG Codex: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nzVGja37jNVhItqkpFShcGPfPJ8q4jI5WXAOTtndCBg/edit#gid=297034668

Nie zawsze jest to złe, niektóre z tych gier są świetne, ale widząc jak łatwo złowić klientów na nostalgię na zmiany nie ma większych szans. Tutaj trzeba głosować portfelem i głośno mówić o niedociągnięciach, szczególnie w przypadkach produkcji bez cienia ambicji.

•  

@Bethesda_sucks: Generalnie masz rację, ale ciężko było przewidzieć w czasach EE, że będą robić dlc do zamkniętej całości. Większość obstawiała, że BD odnowi IWD2 i może Tormenta, albo zrobią coś kompletnie nowego. Dzisiaj się cieszę, że się tego nie podjęli.

fani zrobiliby to co oni za darmo gdyby udostępniono im te same środki.

Niestety nie mieli środków.

Wg mnie to jest szkodliwe i zachęca również inne firmy do odcinania kuponów zamiast tworzenia czegoś nowego i oryginalnego.

Nad tym można chwilę podumać. System shock jest robiony na nowo, a stąd już żabi skok do ss2.
      Z drugiej strony, nie jest powiedziane, że BGSoD zarobi tyle, że będą dalej tworzyć. Na meta i steam użytkownicy dosłownie ich niszczą. A to nie jest produkt AAA typu fallout4 i thief4, gdzie pomimo najgorszych opinii i tak zarabia się kupę kasy.

dzięki za #grammarnazi :)

•  

Niestety nie mieli środków.

@sejsmita: Gwoli ścisłości, nie chodzi mi o środki pieniężne, ale gotowe materiały, które otrzymali od Bioware/Atari (już sam kod źródłowy pozwala na zrobienie wszystkiego, tego modderzy nie mieli). Dzięki temu upscale i inne modyfikacje były znacznie łatwiejsze. Do tego jeszcze im za to płacili. Modderzy natomiast mogli pracować mając jedynie do dyspozycji płytkę z BG.

•  

@Lisaros: @Asterling: @kurp: @Skyworld: @sejsmita: Teraz dopiero spojrzałem na recenzje na GOG-u: https://www.gog.com/game/baldurs_gate_siege_of_dragonspear
      Same jedynki i (słuszny) pojazd :D. Coś czuję, że następnej gry nie wrzucą na GOG-a. No i ten żebrowpis jednego z twórców, by pisać pozytywne recenzje: https://forums.beamdog.com/discussion/50341/negative-reviews-on-gog-and-steam
      Żałosne.

Additional dialog braches are always good (if you bring senstive topics on the table, you must allow certain kind of debate about them). However an option to kill the said npc because the player doesn't like that character's sexuality? How about not providing such an hatefull solution. I think such option (kill npc) would only offer these kind of people the easy way out of the uncomfortable situation.
      Perhaps if people had been civil and rational since the day 1, something like that could have been suggested with good intentions, but now after seeing all this hate and vitriol? I truly hope that Beamdog does not back down.

rotfl

•  

@Bethesda_sucks: xD

User score na metacritic zleciało do 3.5/10. Zaczęło się masowe pisanie pozytywnych recenzji na Steamie, gdzie ilość recenzji na koncie takich użytkowników - jeden, dwa, jeden, dwa, jeden, jeden, jeden, lol.

•  

@Lisaros: @Bethesda_sucks: Nie wyjdą już z tego obronną ręką, nawet armia opłaconych klakierów nic im nie da.
      I bardzo dobrze, niech się nauczą że wciskanie chorej propagandy do miejsca w którym człowiek chce się od niej odciąć wyjdzie bokiem.
      Następni pomyślą dwa razy zanim zechcą im oddać jakiś produkt.

•  

@Skyworld: @Bethesda_sucks: na liście bestsellerów Steama są na ... 150 pozycji xD, a przecież jest tuż po premierze. Musiałem trochę poprzewijać stron, by ich znaleźć. Zostały im się też niesprzedane kolekcjonerki. Ciekawe kto je teraz kupi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @sejsmita:

•  

@Lisaros: Zamknęli wątek do którego podlinkowałem, a niektóre osoby zbanowali - oczywiście te, które racjonalnie krytykowały grę. Za to trolli-lizusków zostawili w spokoju, np.

I am a bigot when it comes to trolls attempted to sabotage the possibility of BG3. All such trolls are scum. I hate internet trolls. There! I said it! I want all internet trolls to burn in hell!!!!!

http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/baldurs-gate-siege-of-dragonspear-released.107891/page-41#post-4466851

•  

Następni pomyślą dwa razy zanim zechcą im oddać jakiś produkt.

@Skyworld: Ponoć od tego, jak wypadnie BGSoD zależy czy będą się zabierać za BG3. Niech więc wypadnie jak najgorzej.

@Lisaros: najniżej jak widziałem było 3.4, odbiło do 3.7, ale obecnie stabilne 3.5. Z tego co przejrzałem fora największym impulsem do jechania po grze nie są jej wady, a apel BD do pisania pozytywnych recenzji.

@Bethesda_sucks:

Coś czuję, że następnej gry nie wrzucą na GOG-a

Jeśli tak się stanie, to tylko będzie o nich świadczyć jak o totalnych debilach. Żeby wyłączyć sobie kanał dystrybucji przez czyjeś opinie. Ale - czytając ich wypowiedzi - wcale nie niemożliwe.

EDIT - tu jest zajebisty przykład co odpierdala beamdog, czysta farsa
      http://steamcommunity.com/profiles/76561198007424676/recommended/385970/

•  

@sejsmita: @Bethesda_sucks: @Lisaros: Najgorsze jest to że część ludzi jeszcze uwierzy że w rzeczywistości niechętne komentarze to trole. Ale pal tam licho niech zdychają. Zrobienie z BG farsy to jedno ale banowanie i najęcie klakierów to dla mnie totalne dno. Firma jest u mnie spalona i będę po nich cisnął na każdym kroku. Niech giną w odmętach.
      Zresztą jak widzę to beamdog po tej farsie co odstawiają mogą się nie podnieść co mnie cieszy.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mirki, #chwalesie - nareszcie stałam się kobietą.

To znaczy wlazłam dzisiaj na wagę i zobaczyłam 49,9 kilo, co znaczy że zrzuciłam 18 kilo od listopada (ʘ‿ʘ).
    W planie jeszcze 5 (154 cm, więc krasnal z tej strony, to wciąż nie będzie niedowaga) i może wtedy zrobię dobre pokaż formę. Bo teraz masa już trochę ogarnięta, więc czas na rzeźbę.

Z góry przepraszam za sebiksowo kurwiksową bluzkę, ale akurat w niej udało mi się znaleźć zdjęcie sprzed ~18 (przy 154 cm to raczej zauważalna różnica) kilo i chciałam jako-tako pokazać zmianę i że ja to ja.

Wiem że zdjęcie "przed" jest słabe i mało widać, ale jakiś czas temu kompletnie nie umiałam żyć ze sobą, więc i tak to zdjęcie pokazuje boleśnie dużo (ಠ‸ಠ). A teraz nawet w miarę pewnie się czuję stojąc przed lustrem.
    Narysowałam szczałeczkę, żebyście widzieli które jest "przed".
    Wiem że "mirko to nie instagram, wypieprzaj z tymi płaskimi cyckami" ale może kogoś zmotywuję, komuś pokażę że się da, i tak dalej ¯\_(ツ)_/¯. Dodatkowo dokładnie 2 miesiące temu wrzuciłam zdjęcie z wagą 56, więc uznałam że może ktoś jest ciekawy, jak tam postępy. W sumie są ʕ•ᴥ•ʔ.

#chudnijzwykopem #atencyjnyrozowypasek
    pokaż całość

odpowiedzi (173)

Ja pierdole, but się mojej matce rozkleił, prawdziwa skóra, więc mówię mamo ja to naprawie. Schodzę do sklepu i mówię poproszę butapren a typiara zza lady do mnie
    - co narkoman?
    Mówię że chce matce buty naprawić a ona do mnie
    - i co, myślisz że jak się nawąchasz to się same skleją?
    Co za kraj kurwa

#coolstory #takbylo #niezmyslam #niewiemjaktootagowac pokaż całość

odpowiedzi (11)

Jakby się kto pytał czemu prawo w Polsce jest chujowe to możecie wstawić mu ten obrazek, to jest dramat (╥﹏╥)

#4konserwy #neuropa #japierdole

odpowiedzi (14)