Wpis z mikrobloga

Mówcie co chcecie, ale dla mnie Asterix i Obelix: Misja Kleopatra jest królem polskiego dubbingu, tak jak Gothic jest królem aRPG.

- Przepra-sza-sza-szam. Czy to pan Asterixm?
- Rix. A-ste-rix. A to jest Obelix.
- A mój piesek to Idefix jest.
- A znacie może pana Remixa? To taki... Taki droid-t.

- To napój magiczny?
- Nie, kalafiorowa.
- Aa...

- Jak to jest być skrybą, dobrze?
- Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro... kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby sadzić... znaczy... marchew.

Albo ta akcja z postacią co nazywa się Idea. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #dubbing #film
S.....5 - Mówcie co chcecie, ale dla mnie Asterix i Obelix: Misja Kleopatra jest król...
  • 20
A bodajże tłumaczenie do Shreka i do asterixa robił ten sam gość, chyba że się mylę :)


@pogong: W Gothicu I i II też. Ba, śp. pani Joanna Wizmur była reżyserem we wszystkich tych produkcjach filmowych i growych.
Jeszcze jeden film znalazłem

- Nubernabis ściągnął trzech na pomoc, w tym druida imieniem Surroundix.
- Panoramix?
- Panoramix, przepraszam. Wiedziałem, że szerokie, a poza nim taki mały, sprytny i taki grubas, Spaślaksix i Konusix.

XDD

- Ten architekt z Egiptu co przyjechał się z nami układać, yyy...
- Alezwis.
- Marnepopis.
- Oo, tak.

- Twradydyskusie, przygotować ludzi do walki i nie brać jeńców.
- Antywirus. Na imię mam Antywirus, ale...
S.....5 - Jeszcze jeden film znalazłem

- Nubernabis ściągnął trzech na pomoc, w ty...
@twardy_ryz: Prawie wszystko, Gothic mechanicznie był porażką. Wiedźminy, The Elder Scrolls, Diablo, Van Helsing, Dark Souls. Mógłbym tak dłużej, bo Gothic był przeciętny. Miał niby dobry klimat, ale nic poza tym. Za wybitny jest uważany tylko u nas i za naszą zachodnią granicą. Nigdy nie zrozumiem dlaczego. Jasne, może się niektórym osobom podobać, ale nazywanie go najlepszym aRPG to jakaś pomyłka.
@FeniEnt: Wiedźmin czy to taki aRPG to można polemizować. Mi się nie podobał za bardzo. Diablo, Van Helsing to jest typowy hack n slash a nie aRPG. Dark Souls też jest bardziej gra akcji. Elder Scrolls raczej aRPG też nie jest. Także pozwolę się nie zgodzić. Rownie dobrze móglbyś wymienić w takim razie np ADOM

Gothic jest uważany za wybitny w Europie środkowej, wschodniej i w okolicach Niemiec. W USA np
@twardy_ryz: Czekaj, czekaj. aRPG - action RPG. Powszechnie są tutaj uznawane gry akcji z rozwojem postaci. Jak tutaj ci nie pasuje Wiedźmin czy TES to ja nie mam nic do dodania. Czym się niby różnią tak bardzo od Gothica, że nie zaliczają się do tego samego gatunku?

H'n'S to też aRPG swoją drogą. Odradzam definiowanie gatunków po swojemu tylko po to, żeby mieć po swojej stronie dodatkowy "argument". ADOM jest turowy,