Wpis z mikrobloga

@HeadH: korzystałem, memrise jest znacznie lepsze, przede wszystkim denerwowało mnie w duolingo testy na wymowę, mimo że dobrze mówiłem, to program odrzucał. I druga sprawa, przy nauce niemieckiego z angielskiego (bo z polskiego się nie dało) to program wymagał też tłumaczenie często z niemieckiego na angielski a ja nie znam biegle w piśmie angielskiego, więc też odrzucał mi te próby, kiedy miałem drobne błędy gramatyczne po angielsku....

przez to zmieniłem duo
@HeadH: miałem też wykupiony przez jakiś czas premium, bo jest tanie, ok 19 zł miesięcznie, ale w sumie to nie wiele więcej oferuje, więc bezpłatne w zupełności wystarcza. powodzenia.
@Copperhead: nie miałem okazji sprawdzić w rozmowie, ale weź pod uwagę że uczyłem się od "zera" i jeszcze tego pierwszego kursu nawet nie skończyłem, jestem gdzieś w 70%.

jedyne co mogę już powiedzieć z pewnością, to układanie prostych zdań dotyczących mnie, rodziny, pracy, podstawowych czynności to bez problemów. Ułatwieniem dla mnie jest to że sporo słów w niemieckim jest podobnych lub nawet takich samych jak w angielskim, a ten znam w