Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję małej rady.

Otóż jestem na etapie zmiany pracy i ostatnio znalazłem ofertę pracy firmy X, która bardzo mi odpowiada. Ale jest jedna rzecz, która mnie powstrzymuje przed wysłaniem swojej aplikacji - mianowicie firma, w której obecnie pracuje jest klientem firmy X.

Z racji tego faktu występują sporadyczne kontakty pomiędzy obiema firmami. I dlatego obawiam się, że w jakiś sposób mój obecny pracodawca dowie się o poszukiwaniu innej pracy przeze mnie. A tego chciałbym mimo wszystko uniknąć.

Prawdą jest, że chce się przenieść, jednakże nie szukam niczego na wariata - dopiero gdy spodoba mi się konkretna oferta wysyłam CV i przystępuję do ewentualnego dalszego procesu rekrutacyjnego. Gdy się on nie powiedzie chce dalej mieć gdzie pracować i kontynuować poszukiwania.

Myślałem nad dodaniem odpowiedniego zapisu w aplikacji z prośbą o dyskrecję lub też samodzielnym dostarczeniu CV do siedziby firmy z wyjaśnieniem co i jak.

Jakieś pomysły jak można problem najlepiej rozwiązać?

#pracbaza #praca #hr
  • 7
@Usurper: Hmm niby tak, jednakże jak już wspomniałem kontakty są bardzo ograniczone - sprowadzają się praktycznie tylko do kontaktów telefonicznych i to raz na jakieś 2 miesiące gdy nam się coś zepsuje.

Moja firma nie jest duża, a firma X obsługuje wiele firm znacznie większych od nas. Stąd też możliwość, że nikt tam nas za bardzo nie kojarzy :)