Wpis z mikrobloga

Po ostatnim updacie Redmi Note 3 zgubił roota oraz bootloader, więc straciłem możliwość instalowania jakichkolwiek dodatków czy aktualizacji. Gdy próbuję wejść w recovery przez vol up+power na ekranie pojawia się telefon z wetkniętym kablem. Zablokowałem sobie bootloader? Da się jakoś to szybko naprawić?
#xiaomi #redminote3
  • 7
@damieu: Xiaomi poblokowało bootloadery ostatnio. Niedawno zamówiłem Mi4c, chciałem wgrać CM-a, jak się okazało, że bootloader jest zablokowany zwróciłem telefon do sklepu.

Bootloader można odblokować pisząc jakąś tam petycję do Xiaomi i czekając kilka tygodni. Porażka.
@mathix: nie kilka tygodni tylko kilka dni. A zrobili to bo cwaniaki z Chin instalowały zasyfione systemy często z wirusami i potem był lincz na xiaomi, że oni produkują zawirusowane telefony. Dla normalnych osób może jest to uciążliwe ale należy pamiętać, że xiaomi nie obchodzi rynek polski bo oni tu nie mają dystrybucji. Dla takiego chińczyka czy coś to nie jest niczym złym bo wgra sobie globala/china deva i jest happy.
No okej, ja zgodę od chińczyków już mam od dawna. Chodzi o to, że straciłem recovery i szukam opcji zainstalowania go na nowo.