Wpis z mikrobloga

@Owner: Psychologia wraz z pokrewnymi jej naukami mają tyle do przekazania ludzkości, a ludzie najbardziej zainteresowani są jakimś biadoleniem o poczuciu misji, sukcesie i motywacji. Oczywiście są to kształtujące w znacznym stopniu nasze życie czynniki, ale są to z drugiej strony rzeczy w których nauka powie nam zazwyczaj to co już wszyscy wiemy - jedyne co da to pewną legitymacje i nazwie pojęcia.

Ludzie przyłażą na wykłady tych mówców motywacyjnych, podczas
@rainkiller: nadzieja nie istnieje tak jak i demokracja.

Kwestia tego co cię interesuje, jeśli mówimy o psychologii sukcesu jest ona tak samo interesująca jak pozostałe tematy.
Jednak życie mamy jedno i lepiej myśleć o rzeczach, które zapewnią ci i twojej rodzinie podstawowy byt niż dochodzić sensu istnienia, chyba, że cię na to stać, bo większości natomiast nie.

Wszyscy wiemy, żeby odżywiać się zdrowo, ale mało kto tak robi a jeszcze więcej
@Owner: dla mnie psychologia sukcesu działa na poziomie, który nie da nigdy satysfakcjonujących odpowiedzi, ale satysfakcjonujących dla mnie - bo moją motywacją jest odpowiadania na pytanie istotne z punktu widzenia szeroko pojętego interesu społeczeństwa, albo być może mojego. Zauważ, że 90% działalności tej dziedziny nie ma nic wspólnego z nauką.
@rainkiller: Warunkowanie sprawcze/klasyczne w motywacji i tworzeniu nawyków w celu osiągnięcia zamierzonych rezultatów jest poparte nauką.

Kwestia raczej tego co chcesz rozwiązać/jaki problem? Każdego człowieka można opisać jednym słowem a cała reszta to szczegóły prowadzace do jednego wyniku - sens istnienia.
Czego szukasz rainkillerze? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@rainkiller: jak będę miał nadmiar kasy to zrobie sobie rezonans magnetyczny i eeg.
I co wynika z takich badań ? można zauważyć różnicę w mózgu człowieka stabilnego a kogos w ciałgym ruchu myślowym czy róznice intelektualne?
@Owner: jak jesteś z dużego miasta to na uniwersytetach często robią badania EEG i czasem nawet za to płacą.

Na twoje pytanie niestety nie ma prostej odpowiedzi, można zauważyć to czy jesteś zrelaksowany czy nie i to jak reagujesz na pewne specyficzne bodźce. Do tego o czym mówić raczej lepiej nadawałby się funkcjonalny rezonans magnetyczny, ale też z dużą ostrożnością w interpretacji wyników.
@rainkiller: Temat ciekawy, chociaż moje zainteresowanie nim przeszeszło na substancje/dietę wspomagająca myślenie.
Wracając do pytania. Czego szukasz?Co chcesz rozwiązać?Jesteś już sprecyzowany i określony czy budujesz się w celu określenia?
@Owner: trudno się określić w tak olbrzymiej dziedzinie wiedzy jak poznawcza neuronauka (okropnie to brzmi po polsku). Podejrzewam, że będę badał jakieś podstawowe procesy poznawcze jak uwaga, albo pamięć robocza (o ile w ogóle istnieje coś takiego, bo nie jest to takie oczywiste jak się wydaję pomimo wielu dowodów). Fajnie by było też zająć się elektrofizjologią, ale to wymaga dużo roboty i nauki. Lubię też psychologie ewolucyjną - więc może jakieś
@rainkiller: Czytałeś może Thinking, Fast and Slow — By Daniel Kahneman ?

Polska ma 3 fundamenty
-praca
-kasa
-nauka

Masz pomysł jak to połączyć w sobie w całość i żyć tak jak chcesz?
@rainkiller: Istnieje dla ciebie taki zawód?
Czego chcesz się dowiedzieć tak naprawdę? Pamięć ? Mądrość ? Świadomość ? Efektywność umysłu ? Kogo chcesz z siebie stworzyć w procesie pozyskiwanie tej wiedzy.
@Owner: myślę, że wszystkie te badania po części dotykają każdego z tych pojęć - choć mądrość i pamięć są ze sobą raczej mocno skorelowane - chociaż to zależy w jakim kontekście mówimy o pamięci. Trudny problem świadomości to ciekawe zagadnienie, ale moim zdaniem ono na razie jest niedotykalne - potrzeba jakiejś wielkiej ewolucji intelektualnej, rangi odkrycia mechaniki kwantowej, by móc w ogóle poprawnie rozważać ten problem na kanwie dzisiejszej nauki -
@rainkiller: W zasadzie to przyszłościowy zawód kwestia tylko czy predyspozycje genetyczne nie stanowią zbyt dużej bariery w tym temacie, choć z drugiej strony każdy ma prawo osiągać szczyty własnych możliwości i płacić ci za wiedzę o innych ludziach ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jestem ciekaw kiedy powstaną dokładniejsze badania pod względem ras i typów ludzi.

Ludzie raczej nie myślą, więc świadomość jest oczywistościa;p

Chcesz mieć mega wydajny umysł
Pobierz Owner - @rainkiller: W zasadzie to przyszłościowy zawód kwestia tylko czy predyspozyc...
źródło: comment_qyriLFDyqvhu0H9azaCO67eScRZPxq7M.jpg