•  

  Kurcze mirki, post się nie wysłał albo coś się schrzaniło. Od nowa, miałem to zrobić wieczorem ale teraz więcej osób przeczyta. Padł pomysł wykopółki, takiej naszej wypokowej biblioteki gdzie moglibyśmy się wymieniać książkami. Teraz książki lecą w rozdajo i wiadomo, nie zawsze wracają do obrotu, często można przegapić fajne tytuły a i tak zwykle sporo osób się na coś rzuca i szanse mamy nikłe.

  Jest więc pomysł stworzenia takiej biblioteki, listy książek wypokowych w obrocie tylko trzeba to jakoś zorganizować.

  pokaż spoiler wcześniej taką ładną listę z opisem wywaliłem i znikła ( ͡° ʖ̯ ͡°)


  Daje więc kilka propozycji do rozważenia w komentarzach, sprawdzimy czy zbiorą się chętni i jak to nam pójdzie.

  1. Oczywista oczywistość, mirki oddają książki do #wykopolka i moderator tagu ładnie je indeksuje (techniczne aspekty później)
  2. Za przesyłkę płaci mirek posiadający książkę żeby nie bawić się w przelewy po 5zł. Kolejny mirek zapłaci swoje 5zł przy wysyłaniu książki dalej, więc nikt stratny nie będzie.
  3. 1 mirek = max 2/3 książki na raz (zapobiegniemy chomikowaniu a pozwolimy wziąć coś np dla różowego)
  4. Książki trzymają mirki do czasu aż ktoś inny jej nie zechce wypożyczyć. Taka biblioteka rozproszona. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Aspekty techniczne
  1. Wiadomo, spisywanie tego na papierze będzie czasochłonne i męczące ale mamy XXI wiek więc proponuję apkę. Baza książek, id, tytuł, autor, aktualny posiadacz i szukajka
  2. Ktoś to będzie oczywiście musiał uzupełniać żeby nie dopuścić do sytuacji gdzie jakiś śmieszek spamuje bazę tytułami, których w rzeczywistości nie mamy. Za dodawanie książek będzie więc odpowiedzialny mod tagu.
  3. @Siepa już zdążył zauważyć problem:

  pomysł bardzo ciekawy jednak znając życie na 1 książkę znajdzie się 1 000 chętnych, nim wszystkim obskoczy to minie kilka lat xD Szkoda ze nikt jeszcze nie wpadł na pomysł "poprowadzenia" tego typu tagu na podobnych zasadach co rozdajo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  I tutaj tak jak mówi, książki na które jest większy popyt możemy rozdawać w rozdajo lub w opcji 2 skorzystać z api wypoku i stworzyć w tej naszej apce coś w stylu wishlisty. Książki trafiałyby po przeczytaniu do kolejnej osoby, która ma ją na wishliście według daty dodania pozycji do tej listy.

  4. Mając api wypoku i bazę (jeśli się na to zdecydujemy) nic nie stoi na przeszkodzie żeby użytkownicy mogli zajrzeć jakie to książki mają w posiadaniu i samemu rozdysponować je dalej

  Zarezerwowałem domenę wykopolka.pl żeby jakiś śmieszek nam tego nie podebrał. Jak coś jest do dyspozycji mirko jeśli pojawią się inne propozycje. Mogę też podjąć się samej apki.

  Nie pamiętam reszty mojego poprzedniego wpisu więc jeśli coś sobie przypomnę uzupełnię w komentarzu. Wołam też pomysłodawcę @mab122

  #ksiazki #ksiazka #rozdajo (nie linczujcie, ludzie tam polują na książki) #ebook #wykopolka #czytajzwykopem