Wpis z mikrobloga

MIRKO MANIFESTO!

TL;DR


Ponieważ ostatnio pojawiło się sporo głosów, że jednak wyszukiwarka wpisów na mirko by się przydała
a kolega, który ją napisał nie chce jej udostępnić, postanowiłem wyjść temu naprzeciw.

http://szukajo.tk

Kod źródłowy frontendu jest dostępny tu - https://github.com/cantorek/szukajo
Bardzo gorąco zachęcam Was do rozwijania tego projektu, ja niestety nie mam na to zbyt dużo czasu.

Na dzień dzisiejszy całe mirko do zeszłego weekendu jest zindexowane (razem z komentarzami).
Muszę jeszcze odpalić powolny crawler, który będzie indexował bieżące wpisy.
Może dziś wieczorem albo jutro.

Proszę się nie śmiać z kodu (albo śmiać :P). Klepałem to tylko kilka godzin w weekend popijając piwko.
Nie jestem też zbytnio fronendowcem ale się starałem :D Jeszcze raz bardzo zachęcam do rozwijania strony.

Projekt ten powstał aby zachowywać wpisy na mirkoblogu dla potomnych oraz umożliwić łatwe oraz zaawansowane ich wyszukiwanie.
Gromadzi on tylko publicznie dostępne dane.
Projekt nie ma charakteru komercyjnego, jest całkowicie non-profit.

TODO:
Sortowanie po dacie, plusach, etc.
Lepsze UI
Lepsza walidacja query string

#mirko #programowanie #ciekawostki #python #django #perl #internet #html #js

  • 22
@canto: kilka małych uwag:
1. Gdzie jest nocny?
2. Spróbuj może przybliżyć layout do wypokowego
3. Niektóre obrazki się nie ładują. Możliwe, że zostały usunięte, nie wiem.
4. YouTube nie działa.
5. Fajnie by było linkować do oryginalnego wpisu. Szczególnie jak nie agregujesz wszystkich komentarzy.
6. User, data i tagi mogłyby linkować albo do wykopu, albo do szukajki z wybranymi filtrami.
@m_bielawski: Właśnie dlatego ten projekt jest open source i wszystkie te zmiany możesz zaimplementować a ja chętnie je zmerguję :P
Bardzo chciałbym poświęcić czas na rozwój tego projektu niestety nie mam aż tyle wolnego.
Ile tam mam godzin/minut to coś tam klepnę i coś tam wyjdzie z tego :P

Komentarze są zapisane w momencie ich pobrania, aktualizują się dość wolno, wpisów po weekendzie jeszcze nie ma.
@canto: Żebym tylko ja miał czas na to... ;) Można pootwierać issues na githubie, to przynajmniej będzie łatwiej śledzić co zostało do zrobienia. No i jakoś by się przydało to wypromować najpierw, bo pisanie dla pisania nie jest aż tak fajne.