Wpis z mikrobloga

Wszyscy srają po gaciach przed premierą nowej PS4K, Neo czy PS4.5.
"Bo jak to, moja gra może wyglądać lepiej na innej konsoli"
""Bo jak to, sąsiad będzie miał 60fps, a ja mamy nie namówię i zostanę przy 30fps"

Prawda jest inna, dawno przemyślana i ma sens.
Widzieliście co wszyscy producenci sprzętu RTV, w tym Sony chcą nam sprzedawać?
Tak! Telewizory 4K - zdjęcie to ostatnia gazetka MediaMarkt

Ale jak miałbym kupić TV 4K, jeżeli jeden piksel renderowany przez konsolę miałby być wyświetlany przez cztery, a cała gra wyglądałaby na bardziej kwadratową - czysta pikseloza.

Nie, jeżeli macie tv 1080p gry na nowej konsoli nie będą miały więcej fps, tekstury nie będą dokładniejsze, nie dostaniecie tytułów na wyłączność.
To jest opcja tylko po to by zachęcić ludzi do kupna nowych TV w 4K. Wystarczy Ci tv 1080p? Nie odczujesz różnicy

#ps4 #ps4k #gry #rtv
bartekh86 - Wszyscy srają po gaciach przed premierą nowej PS4K, Neo czy PS4.5.
"Bo j...

źródło: comment_Zm0CjcLvWpxLzBlW0yWGDNw8yWqXb6AJ.jpg

Pobierz
  • 22
Nie, jeżeli macie tv 1080p gry na nowej konsoli nie będą miały więcej fps, tekstury nie będą dokładniejsze, nie dostaniecie tytułów na wyłączność.

To jest opcja tylko po to by zachęcić ludzi do kupna nowych TV w 4K. Wystarczy Ci tv 1080p? Nie odczujesz różnicy


@bartekh86: konsola jeszcze nie wyszła, a ten wie jak gry będą wyglądać na nowej konsoli. No #!$%@? prorok, wizjoner.
Ale jak miałbym kupić TV 4K, jeżeli jeden piksel renderowany przez konsolę miałby być wyświetlany przez cztery, a cała gra wyglądałaby na bardziej kwadratową - czysta pikseloza.


@bartekh86: Lol
@bartekh86: plotki mówią też o trochę lepszym sprzęcie więc pozwoliłoby to na lepszą grafę i więcej klatek w fullhd, ale to tylko plotki i można sobie gdybać.

Ale Sony strzeliło by sobie z łuku w kolano, gdyby wypuszczając ps4K obniżyło wartość PS4


W czym problem sprzedawać dwie konsole? Zwykła PS4 byłaby tańsza od Neo
@ZmutowanaFrytkownica: Będą sprzedawać dwie konsole. Posiadacze telewizorów w 1080p niczym nie zyskają przy zmianie konsoli i dla nich będzie ta tańsza wersja. Ale ludzie, którzy wstrzymują się z zakupem telewizora w 4K stracą swój argument.
Sprzęt pozwoli na więcej klatek w 1080p, ale nie pozwoli na to marketing - chodzi tylko o rozdzielczość przy nowych tv. Chociaż marketing reklamowy będzie się opierał o "2x wiecej mocy, szybsza pamięć, cichsza itp"

@
@bartekh86: czas pokaże czy tak będzie. Pewnie masz rację, ale jednak poczekam z zakupem i zobaczę co z tego wyniknie. Jak gry w 1080p będą chodzić tak samo to kupię tańszą PS4. Sony też przygotowuje się pod VR więc tutaj też przyda się mocniejszy sprzęt, ale to mnie totalnie nie interesuje.
@bartekh86: Kupiłem pierwszy płaski telewizor 7 lat temu, ale tak naprawdę dopiero od 5 jestem w stanie oglądać główne kanały w 16:9, bo wcześniej nadawały w 4:3. Dlatego tym razem nie dam się nabrać i poczekam aż będzie wystarczająco dużo kanałów nadających w 4K zanim wogóle kupię taki telewizor. Póki co i tak z HD nawet w pełni nie korzystam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problemem jest to
Lol, bo? Interpolacja w tv? Jak to Cię zadowala to proszę bardzo


@bartekh86: Jak jest wielkość jednego piksela w tv FHD a jaka jest wielkość czterech pikseli w tv 4k. Ta sama przekątna. Jak to sprawdzisz to będziesz jaką głupotę napisałeś.
@MarianoaItaliano: I o to chodzi.
Wchodzisz na gazetkę media, saturna i widzisz masa telewizorów w 4K. Ale po co miałbyś to kupować? Nie widziałem jeszcze w sklepach BluRay4K, nadawcy kablówki nawet o tym nie wspominają. Konsola pod TV nie obsługuje tej rozdzielczości ale telewizory trzeba sprzedać.
To to nowa konsola typowo pod te telewizory ma podnieść sprzedaż
@bartekh86: Prawda jest taka ze w przypadku upscalin-gu z np 1080p do 4k(a to wlasnie ma robic ps4k), jesli siedzimy dalej niz dwa metry od tv to nie widac zadnej roznicy miedzy zwyklym 1080p, sam to testowalem i rzeczywiscie tak jest. Oczywiscie jestli #!$%@? sobie tv UHD za 20 tys to kolory sprawia ze #!$%@? nas z kapci bo w tym przedziale cenowym dostaniesz nowa matryce ktora ma standardy kolorow jakies
@norbw74: 1920x1080 X 4 = 3840x2160
4K = 4096×2160

Czyli mamy delikatnie inne proporcje, ale wciąż, jeden piksel musi być "rozciągnięty" na 4,266 piksela.
Telewizory stosują upscalling, między innymi polegający na interpolacji.
@norbw74: "W roku 2005 DCI (Digital Cinema Initiatives) zdefiniowało bardzo szczegółowe i kompleksowe specyfikacje, które zostały zaktualizowane w marcu 2008. W szczególności określają one, że:
rozmiar obrazu powinien być 4K (4096×3112 lub 4096×2160) lub 2K (2048×1556 lub 2048×1080);"
Czyli mamy delikatnie inne proporcje, ale wciąż, jeden piksel musi być "rozciągnięty" na 4,266 piksela.

Telewizory stosują upscalling, między innymi polegający na interpolacji.

4K = 4096×2160


@bartekh86: #!$%@? się znasz. https://pl.wikipedia.org/wiki/4K pozdrawiam.

Inna sprawa, że żadna nowość. Wcześniej wciskali 3D gdzie prawie żadnej treści w 3D na rynku nie ma (poza paroma filmami) a teraz wciskają 4K gdzie nie ma ani filmów ani konsol (bo nowe PS4 to w końcu wyświetli
@norbw74: @Morf:
Czyli twierdzicie, że a) #!$%@? się znam, b) dane na wikipedii nieaktualne bo aktualna rozdzielczość sprzedawanych TV to:
3840x2160

= 8294400

1920x1080 = 2073600

8294400/2073600 = 4
Równe cztery!

To co jest złego w tym, że napisałem, że jeden piksel jest rozciągnięty na cztery?
@bartekh86: Napisałeś, że będzie pikseloza. A w rzeczywistości obraz będzie identyczny (pomijam jakość matryc).
Na wiki masz aktualne dane. Jest tam podany standard dla tv.
Pewnie jesteś #pcmasterrace i stąd to nieporozumienie.

#!$%@? się znam


Ja tak nie twierdzę