Wpis z mikrobloga

Szukam rolek dla siebie i dla dziewczyny. Mamy do wydania po 300zł. Znajdzie się w tej cenie coś sensownego?
Nigdy na rolkach nie jeździliśmy, jedynie na łyżwach. Nie wiemy czy się nam spodoba, dlatego mocno ograniczony budżet.

Ja ~187cm/100kg wagi, różowy niecałe 60kg.

@csmrex polecał Spokey Skylar dla dziewczyny. To będzie dla niej najlepszy wybór?

#rolki
  • 24
@lucek091: A co z nimi nie halo? Moje dostałam jakieś 12-13 lat temu, poza widocznymi rysami nic sie z nimi nie działo przez ten czas. Siostra dostała ponad 10 lat temu i też ok, a mała zawsze jeździła trochę jak wariat.
@lucek091: Są u was w mieście takie wystawki niemieckie z rowerami, nartami, wózkami dziecięcymi? Bardzo często są tam rolki w dobrym stanie jeżeli chodzi o kółka, czasem może jedynie podrapane, ale jak nie wiecie czy się wam spodoba to zawsze lepiej wydać 100 zł na dwoje niż 300 :)
@Sniezkaberka: Rollerblade jako marka są spoko, ale te tanie z decathlonu to nie za bardzo. Robią po kosztach modele dla sieciówek, a jakość słaba. Sam mam Rollerblade, tylko że trochę droższe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@csmrex: Teraz dopiero zauważyłam że przeoczyłam info o kwocie do wydania. Rolki, które posiadam kilkanaście lat temu kosztowały sporo więcej. Ale czasem warto wydać trochę więcej, jeżdżę w nich do dziś, a co ja sie w nich "nazabijałam" :)
@lucek091: Zależy jak chcecie jeździć, jak tylko długie trasy do przodu to lepiej jakieś rekreacyjne może. Zawsze to miękki but i będzie trochę wygodniej. W tej cenie to może jakieś Rollerblade Spark 84 Alu, one gdzieś tyle kosztowały. Jak ma zamiar chociaż jakiś obrót zrobić, jazdę tyłem itp. to lepiej wziąć Skylary, przy tej wadze będą dobre.
@lucek091: a dla ciebie to nic nowego się nie znajdzie w tej cenie. Szukaj czegoś używanego, bo przy tej wadze nowe rolki będą dla ciebie za miękkie, mogą się wyginać, kółka zjedziesz w krótkim czasie itp. Sam tyle ważę, więc znam temat. Najlepiej twarda skorupa, jak nie to jakieś dobre modele rekreacyjnych. Rollerblade Igniter, Crossfire. Twarda skorupa to w sumie większość rolek do freeride jest sztywna, w tej cenie z używek
@csmrex: To będą zdecydowanie długie trasy do przodu, rekracyjnie. Rollerblade Spark 84 Al niestety ale chyba już nie są nigdzie dostępne.

Rozmiar 45/46. Boje się kupować używanych, bo się po prostu na tym nie znam. Dodatkowo dochodzi jeszcze dobór rozmiary, wygoda. Kupiłem już rower używany i musiałem z miejsca wrzucić w niego 400zł : P
Nowe rolki na moją wagę to naprawdę 700zł++? Bo tyle widzę kosztują Rollerblade Igniter :/
@lucek091: no rolki są na tyle dobre, że w używanych możesz mieć najwyżej rozwalone łożyska (koszt 16 zł komplet), zdarte koła ale to akurat cześć eksploatacyjna. Tak to jak rolki nie są gdzieś popękane, szyna ma dobre gwinty i nie jest wygięta to tam nie ma co się psuć.
No niestety tyle rolki dla grubasów kosztują ( ͡° ͜ʖ ͡°) nówki minimum 500-600 zł za twardą skorupę
@csmrex: Ok rozumiem. Żeby mi się łatwiej szukało to powiedziałbyś na jakie firmy patrzeć, jakich unikać? Jakie koła są OK, a jakich unikać?

Odpaliłem OLX, poprzeglądałem ogłoszenia i nawet nie wiem czym się kierować w szukaniu, oprócz tego, że rozmiar 45/46.

http://olx.pl/oferta/rolki-roces-m12-rozmiar-46-jak-nowe-CID767-IDdFx5h.html#5c09a603c7

coś takiego?
A może Ty masz coś na sprzedaż?:> Albo znasz jakieś fora rolkarzy, gdzie można coś dobrego kupić?
@lucek091: to są rolki agresywne więc odpadają. Jak rozmiar dobierasz to według długości stopy, bo producenci mają różną rozmiarówkę. Wrotkarski Targ na facebooku taka grupa i giełda freeskate, na tej pierwszej najwięcej ogłoszeń.