Wpis z mikrobloga

IT Mirki i Mirabelki,

Minęły prawie 2 miesiące od kiedy dostałem się na staż.
Za tydzień kończę staż i podpisuję umowę na 6 miesięcy na stanowisko Junior Developera w tym samym teamie.
Przez większość czasu tworzyliśmy z naszym teamem aplikację webową, wykorzystując takie technologie jak Angular, Hibernate i REST.
Nasz team składa się z 4 osób (3 stażystów i team managera), świetnie się dogadujemy, razem uczymy się nowych rzeczy i gramy w ping-ponga, kiedy po kilku kawach mózg odmawia posłuszeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podsumowując, mam wrażenie, że w przeciągu stażu nauczyłem się więcej niż przez cały okres "domowej nauki" programowania.
Wcześniej mój zakres wiedzy o programowaniu ograniczał się do czystej Javy, Androida i używania gita tylko do celów "backupowych", teraz potrafię korzystać z Angulara, JS, REST'a, Mavena, znam podstawy Springa, potrafię skonfigurować projekt pod Travis-CI, Webpacka, Bowera, Gulpa, w końcu zauważyłem jakim przydatnym narzędziem jest Git.
Na boku powolutku pisałem swoją prostą aplikację w Androidzie, aktualnie pobrało ją 170 osób z czego 100 osób nadal z niej korzysta.
Dużo wykopków twierdzi, że 10zł/h to bida nawet jak na staż, teraz mam 12zł/h, co pewnie i tak nie robi szału, ale dla mnie ważniejsze jest doświadczenie i rozwój.
Reasumując, świetnie pracuje mi się z ekipą, uczę się MASY nowych rzeczy, całkiem inaczej patrzę na świat IT i cieszę się z perspektyw na przyszłość.

TLDR;
Po 2 miesiącach stażu nauczyłem się więcej niż przez 2 lata nauki w domu, teraz zostałem Junior Developerem i cieszę się, że będę mógł kontynuować swój rozwój w świetnej atmosferze

  • 32
Dużo wykopków twierdzi, że 10zł/h to bida nawet jak na staż, teraz mam 12zł/h


@Sapphir: Zadaj sobie jedno pytanie. Ile wyrabiasz pieniedzy dla firmy?

Jezeli faktycznie po odjeciu wszystkich kosztow firmy i zysku zostaje te 10-12 jest ok. Ale jezeli zostaje duzo wiecej to po prostu jestes wykorzystywany.
@Trytka: kwestia bycia kumatym ogolnie w programowaniu i szczesciu. widocznie nie miales doswiadczenia, ale byles rozgarniety jesli chodzi o programowanie i miales troche szczescia. nie kazdy musi miec tak dobrze jak ty.
Wyjaśniając trochę kwestie finansowe:
Tworzymy tą aplikację w ramach opensourcowego projektu innej firmy, nasz team leader jest właśnie w tej firmie, która odpowiada za naszą aplikację. Firma w której pracuję nie ma ŻADNYCH zysków z naszego kodu, w tym momencie z ich strony to czysta inwestycja w szkolenie przyszłego pracownika, w moim wypadku uważam, że jest to uczciwy układ :)
@Sapphir:

Gratulacje!

Jedno pytanie co do tego:

Nasz team składa się z 4 osób (3 stażystów i team managera)

Mam nadzieję, że ten manager to także lider techniczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do kasy, porównując ze stawkami seniorskimi z wielkiego świata, oczywiście wygląda bidnie, ale tak naprawdę ciężko powiedzieć nie wiedząc jakie to miasto*, no ile warta jest Twoja wiedza (choć widząc, że ogarniasz stworzenie apki