•  

  Hej #wykopolka, mamy apdejty i coś do pokazania! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler Jest piątek, dlatego szybki skrót


  1. Polecieliśmy z backendem i frontendem jednocześnie, będzie pewnie nieco trudniej to zgrać ale dzięki temu szybciej wypuścimy wam bete, która uciągnie wasze psujokliki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Wstępne wersje wyglądu wykopółki: Strona główna i Panel użyszkodnika, możecie krytykować. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Jak widzicie dodaliśmy weryfikacje przekazania książki. Książka po oddaniu oczekującej osobie zmieni status na 'wysłana' ale jej posiadaczem nadal będzie wysyłający. Dopiero po potwierdzeniu odbioru książki przez drugiego mirka będziemy przenosić ją w systemie do nowego czytelnika. Wyświetlane osoby to wybrane przez system osoby czekające na odpowiednią pozycje w boksie po lewej.

  2. Lecimy też z backendem, zabraliśmy się ostro do pracy i mamy już fundamenty podstawowych funkcjonalności jak dodawanie książek, strony książki czy zarys wishlisty.

  3. Mimo, że pierwszy raz prezentujemy wam coś więcej niż pomysły mamy już kilkanaście książek, które zasilą wykopółkę na samym początku. Pamiętajcie, że możecie się zgłaszać do mnie na pw jeśli chcecie w dniu startu przekazać nieco więcej książek ale chcecie uniknąć problemu z wysyłką.

  4. Będą też małe gifty w postaci pewnej poczytnej na wykopie książki dla osób, które pomogą nam w beta testach. Więc obserwujcie tag żeby być na bieżąco! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj więcej szczegółów ujawnimy w ciągu nadchodzących dni.

  I oczywiście cały czas zbieramy od was feedback i modyfikujemy apkę biorąc pod uwagę to co piszecie w komentarzach. Dlatego piszcie jak najwięcej, mniej do zepsucia będziecie mieli później. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Po weekendzie podamy wstępny termin startu otwartej bety.

  Wołam zainteresowanych
  @mab122 @Siepa @1984 @qmox @Rozamunda @Witeeek

  #wykopolka #ksiazki #ksiazka #czytajzwykopem

  _______________________________________
  Jeśli chcesz być wołany przy kolejnych apdejtach zapisz się na spamlistę:
  http://mirkolisty.pvu.pl/list/UlEvxlNlWWkk6aXy

  źródło: baner.png

  •  

   @kWeb24:

   pewnej poczytnej na wykopie książki

   Marsjanin?

  •  

   @kWeb24: Wygląda ślicznie. Gratuluję umiejętności w tworzeniu stron!

   +: kWeb24
  •  

   @haussbrandt:

   Tutaj więcej szczegółów ujawnimy w ciągu nadchodzących dni.

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @1984: Nie przypisuj całej zasługi mi, @mab122 ostro walczy z backendem i @Siepa - nasz wykopółkowy marketingowiec działa na rzecz dobrego startu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: mab122
  •  

   @kWeb24: jeszcze nawet beta nie ruszyła, a tu już ponad 2 tysiące wymian ( ͡° ͜ʖ ͡°).

   Jak już wcześniej pisałem, chcę być adminem ^^, zatwierdzać książki, pomagać, etc. Mam pewne doświadczenie z podobną inicjatywą, działającą już od ponad roku ( ͡º ͜ʖ͡º).

   edit: Oddaj książkę tak średnio mi pasuje, daje od razu do zrozumienia, że pozbywamy się książki, a wcześniej pisałeś, że będzie możliwość powrotu do właściciela.

  •  

   @qmox: Tak jak wcześniej mówiłem, jak wystartujemy bete to na pewno będziemy szukać kogoś do pomocy. ;)

   A co do 'oddaj książkę', to tylko wstępne projekty i nazewnictwo etc jeszcze pewnie się zmieni. Funkcja o której mówisz będzie ale będzie już na etapie formularza dodawania książki gdzie będzie można zaznaczyć okres po jakim książka ma wrócić. Nie wiem czy robić 2 oddzielne buttony, oddaj i wypożycz, które będą kierować w to samo miejsce. Może samo 'wypożycz książkę'?

   Edit: tylko samo 'wypożycz książkę' nie sugeruje, że oddajemy na wykopółkę tylko, że my chcemy wypożyczyć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @kWeb24: a może zrezygnować z obu buttonów? Tak, żeby zostało samo Zaloguj przez Wykop? Bo, jeśli dobrze myślę, to szukać książkę będzie można bez logowania, a to może stworzyć sytuację, że jeśli ktoś (kto jeszcze nie dołączył do akcji) wyszuka książkę, jakiej poszukuje, to założy konto tylko dla tej jednej pozycji, zamówi ją i nie będzie korzystał z #wykopolka dalej ( ͡° ʖ̯ ͡°). Powstaną konta-duchy.

   A, i crossbooking? To nazwa wymiany książkami to nie bookcrossing? Gdzieś mi się obiło o uszy...

  •  

   @qmox: To jest słuszna uwaga ale z drugiej strony pewnie będzie sporo osób, które zechcą zajrzeć do biblioteki zanim połącza swoje wykopowe konto z nami. Dlatego jak już to wywaliłbym sugestie zarejestrowania się na wykopie ale możliwość przeglądania bez konta bym zostawił, chociażby ze względu na mobilki.

   A co do crossbookingu i bookcrossingu to sam nie wiem, musiałbym wygooglać bo obie nazwy gdzieś słyszałem.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @xda_: Wygładzanie w PS sobie z nią nie radzi. Zobaczymy jak to będzie w przeglądarce, zawsze można zmienić. PHP, rozważaliśmy noda ale stwierdziliśmy, że szybszy i prostszy będzie czysty pehap.

  •  

   @xda_: Tworzymy system oceniania nie tylko książek ale też użytkowników. Po takich kryteriach jak to w jakim tempie przekazują przeczytane pozycje, jak traktują książkę (czy ją zniszczyli czy coś takiego). Jeśli ktoś nam w tych statystykach mocno podpadnie system zaniży jego szansę na otrzymanie kolejnej pozycji. O banowaniu nie myśleliśmy bo tu wszystko opieramy na zaufaniu. Mamy co prawda potwierdzanie nadania i odebrania, nie można wybierać mirka więc ciężko będzie się zmówić na zwinięcie jakiegoś tytułu więc podejrzewam, że takie wałki będą raczej rzadkością. Sam system przekazywania książki to utrudnia niemniej warto to rozważyć.

   +: x.._
  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @xda_: Aktualnie serwer wspiera do 5.6 więc prawdopodobnie nie wykorzystamy potencjału 7. Nie jest to też na tyle duża apka żeby aż tak martwić się jej wydajnością.

  •  

   @kWeb24: świetnie wygląda, dobra robota. :3

   +: kWeb24
  •  
   p.......i

   0

   @kWeb24: Kto robił grafikę? Bo fajna

  •  

   @pingwinki: Ja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: p.......i
  •  
   p.......i

   0

   @kWeb24: A dużo pan bierzesz golda za stronę? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @pingwinki: Dogadamy się, dam zniżkę na mirka ( ͡º ͜ʖ͡º) Tylko terminy u mnie odległe. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement