Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki z #android #itemyzchin #meizu i #telefony. Od czterech miesięcy mam telefon Meizu pro 5 i z chęcią go sprzedam. Nie mam już do niego siły...

Jaram się telefonami od paru lat. Jak na rynku ukazało się meizu mx3 wymarzyłem sobie telefon właśnie tej firmy. Potem na polski rynek weszło mx4, w końcu mx5,  a zakupy na Aliexpress otworzyły nam dostęp do chińskiego rynku.

Przekonany opiniami, recenzjami i statystykami kupiłem moje Meizu.

Na początku byłem oczarowany. Telefon jest diabelnie szybki i to robi wrażenie. Dźwięk jest super, wyświetlacz rewelacyjny, czas pracy na baterii wyjątkowo długi a ładowanie szybkie jak chińskie pociągi. Recenzenci mieli rację.

Do czasu. Żaden z nich nie testował telefonu dłużej niż miesiąc. Wady, które po miesiącu wyszły są dla mnie zbyt męczące.

1. Jednym z ciekawszych elementów systemu jest aplikacja ubijająca procesy w tle, dzięki czemu telefon jest szybki i długo działa na baterii ALE

Ubija Spotify i po minucie od zablokowania telefonu muzyka przestaje grać. Dopiero czytanie poradników i grzebienie w opcjach pomogło.

Ubija wszystkie widgety zegarów, więc jeśli nie macie cały czas odpalonej aplikacji z zegarem to wskazówki się zatrzymują.

Ubija apkę SMS-ów i jeśli rzadko jej używam to nie dostaję SMS-ów w ogóle - giną w drodze i nigdy do mnie nie docierają.

Teraz moim rytuałem jest sprawdzanie czy w tle mam zawsze odpalone i zaznaczone kłódeczką apki zegara, smsów i hangouts.

2. Przez pewien czas miałem problem z rozmowami telefonicznymi bo nie w jednej trzeciej rozmów nagle przestawałem słyszeć rozmówcę, który słyszał mnie doskonale. Po aktualizacji ten problem przestał występować.

3. Nagle mapy googla przestały mnie lokalizować i nie jestem w stanie przywrócić ich normalnego działania. Inne aplikacje z GPS działają aż miło

4. Nie ma na ten telefon Custom Romów bo Meizu ma taką politykę i mało ludzi nad tym pracuje społecznościowo.

Albo jestem zbyt leniwy na ten telefon albo za słaby ze mnie power user by cieszyć się w pełni tym sprzętem.

Sprzedam w dobre ręce. Kiepska reklama, co?( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 9
@Mir_: Z tego powodu też postanowiłem spróbować czegoś innego niż Android. Dobry on jest jak ktoś lubi multum opcji i grzebać sobie głęboko. Ale dość miałem utraty płynności po kilku miesiącach i wyrosłem w szukanie i wgrywanie custom Romów czy potem innych dodatków, bo coś nie chodziło.
@Mir_: murku mam ten sam telefon i nie mam takich problemow!

Jedyny problem jaki mialem to z spotify ale bez zadnych poradnikow wystarczylo zmienic premisIon na "allow background running". Nie mam pojecia o jakich klodeczkach piszesz. Jaka wersje softu masz? 5.1.2.0A hiere
@Mir_:

4. Nie ma na ten telefon Custom Romów bo Meizu ma taką politykę i mało ludzi nad tym pracuje społecznościowo.

To fakt ze go zasila Exynos 7420 Octa i firma która ma 1,2% udziałów w rynku z czego większość jej sprzedażny to budżetowce to powoduje, a nie polityka Meizu. Jedyna polityka która blokuje skutecznie powstawanie customów jest dziełem Samsunga który nie lubi się dzielić bibliotekami.
Chociaż mogłeś się tego spodziewać
@Mir_: Mam Meizu M2 od 2 miesięcy. Czytałem opinie że będzie odpierdzielał takie maniany jakie są u Ciebie, ale żaden z tych błędów nie wystąpił. Nigdzie nie grzebałem, nic nie kombinowałem - po prostu działa. Boli mnie tylko brak tych customów, ale jak na razie system nie zaszedł mi za skórę więc nie płaczę ;)
@spizc:
@Shirako:

Soft 5.1.4.0A

Problem z SMSami występuje na wszystkich urządzeniach z flyme 5. Po prostu nie wiecie że nie dostajecie części SMS-ów. Ja dopiero po kilkukrotnym "dlaczego mi nie odpisujesz" różowego ogarnąłem co się dzieje. :/

Kwestia zatrzymujących się widgetów z zegarami u was nie występuje?

Spotify i inne muzyczne to faktycznie kwestia ustawienia trzech opcji.

Hangouts działa mi tylko gdy jest włączona w tle.

Klódeczki włączasz przytrztmujac kartę
@Mir_: polecam forum meizupolska, tam masz rozwiązanie wszystkich twoich problemów
Ja mam m2 Note serio na nic nie narzekam, brat też :)
Następny telefon też będzie tej firmy, nie będę przepłacał na jakieś samsungi