Wpis z mikrobloga

#android #procesory #pytanie #kiciochpyta #telefony #huawei
Mam telefon Honor 4C z ośmiordzeniowym procesorem HiSilicon Kirin 620. Niestety czy w trybie normalnym czy inteligentnym działają tylko 4 rdzenie mimo dużego obciążenia. GTA SA - tylko 4 rdzenie, Antutu - 4, itp. Wiecie co jest powodem tego problemu. Mam najnowszy zrootowany EMUI 3.1.
Pobierz PrzemekWolw - #android #procesory #pytanie #kiciochpyta #telefony #huawei
Mam telefo...
źródło: comment_d2uKTH3rHensBbIIEBcDLdZ879rCqFbk.jpg
  • 11
@PrzemekWolw: Pakowanie w Androida rdzeni jest zabiegiem marketingowym. Zalezy od tego, jak dana aplikacja jest napisana, czy ma potrzebę i obsługę większej ilości rdzeni, czy nie. Ja mam 4 rdzenie po 1200mhz, a i tak przez 90% czasu działa tylko jeden rdzeń... Asus Zenfone ma 2 rdzenie i osiąga nie raz wyniki lepsze, niż 4 rdzeniowce.
@PrzemekWolw: są uśpione, bo są niepotrzebne, gdyby aplikacja obsługiwala i potrzebowała więcej rdzeni, to by się wybudziły. Gdybyś miał cały czas wszystkie rdzenie pracujące, to by Ci bateria trzymała 5h...
@PrzemekWolw: możesz mi powiedzieć jak sobie radzisz z 8gb pamięci wewnętrznej, z czego podobno dla usera jest jedynie lekko ponad 3gb? Jak się mieścisz? I jak ci się sprawuje na co dzień?