Wpis z mikrobloga

Rowerowe Mirki i Mirkówny, przyszły mi dziś kurierem do robo opony Chronicle 29x3.0, czyli grube kiszki:-) Odliczam juz czas do fairantu i zastanawiam czy dam radę je wcisnąć, bo to jednak opona na 7 cm szeroka... Jak mi się zmieszczą w widłach i wahaczu to zrobię namiastkę fatbike z fulla 29, więc trzymać kciuki! Jaram się tym bardziej, że obecnie mam rower "skręcony" na miasto na oponach Farius Fred, które są 3xlżejsze / o połowę węższe i wiem, że rower z wyglądu i oczywiście z trakcji zmieni się całkowicie! Pózniej zrobię #pokazrower "przed" i "po".

#rower #rowerowywroclaw #fatbike
Pobierz Janun - Rowerowe Mirki i Mirkówny, przyszły mi dziś kurierem do robo opony Chronicle ...
źródło: comment_ejXoAgPrGRlQZHOPSCD3DmNf60tDIfQh.jpg
  • 26
@dran2: @2YT4U: Widelec i wahacz maja specyficzne wcięcia, więc przemierzane jest wszystko na styk. Dodatkowo producenci opon 29+ zawyżają wymiary. Zakładam je na zwykłą tylko lekko szerszą obręcz, żeby nadać węższy kształt na wyjściu i ciśnieniem starać się choć minimalnie ustawić jeszcze szerokość opony. Wiem, że jest na stylu i liczę się z porażką. Z sprzedającym umówiłem, się na ewentualny zwrot, więc we will see:-D
Zakładam je na zwykłą tylko lekko szerszą obręcz,


@Janun: Czarno widzę. Będziesz musiał zwiększyć ciśnienie żeby nie zjechała, a to zrobi ci z niej straszną piłkę. :(
@Janun: W sumie nie wiem czy na zwykłej obręczy takie opony mają sens. Będą prawdopodobnie dziwnie trzymać w zakrętach. Zdecydowanie lepiej kupić koła 27.5 z szeroką obręczą (np. WTB Asym i35) i opony 27.5+